• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پیوستن ۳۶ نفر از اسپانیا به داعش در یک سال اخیر
  کد خبر : 2056051

  پیوستن ۳۶ نفر از اسپانیا به داعش در یک سال اخیر

  پیوستن ۳۶ نفر از اسپانیا به داعش در یک سال اخیرReviewed by on Nov 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از امروز (سه شنبه) ایرنا، روزنامه ال پاییس با اعلام این خبر افزود: به نظر می رسد شکست های نظامی داعش در عراق و سوریه به کاهش ظرفیت جذب نیروی این گروه تروریستی نینجامیده…

  پیوستن ۳۶ نفر از اسپانیا به داعش در یک سال اخیرReviewed by on Nov 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از امروز (سه شنبه) ایرنا، روزنامه ال پاییس با اعلام این خبر افزود: به نظر می رسد شکست های نظامی داعش در عراق و سوریه به کاهش ظرفیت جذب نیروی این گروه تروریستی نینجامیده است.
  بر اساس اطلاعاتی که وزارت کشور اسپانیا در اختیار دارد، مجموعا ۱۸۶ تبعه این کشور تا نوامبر ۲۰۱۶ (آبان ۱۳۹۵) در صفوف داعش در عراق و سوریه می جنگیده اند و ظرف مدت یک سال، ۳۶ نفر دیگر به آنها افزوده شده تا تعداد اتباع اسپانیایی حاضر در صفوف داعش تا نوامبر سال جاری به ۲۲۲ نفر برسد.
  بر این اساس، از این میزان ۱۹۹ نفر مرد و ۲۳ نفر دیگر نیز زن هستند.
  البته به رغم اینکه از این افراد تحت عنوان’جهادی های اسپانیایی’ نام برده شده است، آمار مذکور هم شامل اسپانیایی ها و هم اتباع دیگر کشورهایی چون مراکش می شود که در اسپانیا اقامت دارند .

  ** داعشی های بازگشته به اروپا، نگرانی عمده کارشناسان ضد ترور
  این گزارش از سوی دیگر ادامه می‌ دهد که از این افراد ۳۴ نفر به اسپانیا بازگشه اند که ۱۳ نفر از آنها زندانی هستند و ۲۱ نفر دیگر آزاد هستند که ۱۴ نفر آنها در اسپانیا اقامت دارند و اکثرشان را زنان و کودکان تشکیل می‌ دهند .
  شواهدی نیز در دست است که ۴۷ نفر از افراطی هایی هم که از اسپانیا به عراق و سوریه رفته ا‌ند، کشته شده اند که اکثر آنها در حملات انتحاری بوده است.
  بازگشته ها یکی‌ از اصلیترین نگرانی‌ های کارشناسان ضد ترور اروپا هستند و این منابع پیش بینی‌ می‌ کنند که پس از شکست داعش در سوریه و عراق، شمار این افراد در تمام اروپا بطور قابل توجهی‌ افزایش خواهد یافت .
  منابع مذکور در مورد این افراد اشاره می‌ کنند که از یک طرف در استفاده از سلاح ها و مواد منفجره تجربه دارند و از سوی دیگر آنها به عنوان قهرمان (از نظر افراطی ها) دیده می‌ شوند موردی که آنها را به یک ابزار قدرتمند برای تندروکردن سایر افراد تبدیل می‌ کند .
  این منابع همچنین در مورد تروریست های ناامید که نتوانسته اند به سرزمین های تحت کنترل داعش برسند، هشدار می‌ دهد زیرا این افراد از سر ناامیدی تلاش خواهند کرد در محل اقامتشان مرتکب حملات تروریستی شوند .
  اروپام *۵*۴۹۱**۱۴۷۹
  ناشر:حسن سالک رضائی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.