• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دفتر اتحادیه اروپا به این زودی‌ها در تهران به راه نمی‌افتد
  کد خبر : 2055888

  دفتر اتحادیه اروپا به این زودی‌ها در تهران به راه نمی‌افتد

  دفتر اتحادیه اروپا به این زودی‌ها در تهران به راه نمی‌افتدReviewed by on Nov 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ «علی بیگدلی»، کارشناس مسائل بین الملل، با اشاره به نشست ایران و اتحادیه اروپا به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: اتحادیه اروپا سعی می کند نقش دو طرفه داشته…

  دفتر اتحادیه اروپا به این زودی‌ها در تهران به راه نمی‌افتدReviewed by on Nov 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ «علی بیگدلی»، کارشناس مسائل بین الملل، با اشاره به نشست ایران و اتحادیه اروپا به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: اتحادیه اروپا سعی می کند نقش دو طرفه داشته باشد. از یک سو مانع از بر هم زدن توافق هسته ای توسط آمریکا شد و این امتیازی بود که به ایران داد. از سوی دیگر در بحث موشکی با آمریکا همسو شد و سعی کرد به ایران فشار بیاورد.

  او افزود: در این بین، کشوری مانند فرانسه بازی ماهرانه ای را میان ایران، عربستان و آمریکا آغاز کرده و تلاش می کند امتیازاتی بگیرد، در عین حال که امتیازاتی نیز به آنها می دهد.

  این تحلیلگر سیاست خارجی با بیان اینکه «هیات مذاکره کننده ایران باید توجه کند که فضای مذاکرات بین المللی فضای بده بستان است»، تاکید کرد: اتحادیه اروپا نگرانی هایی درباره آزمایشات موشکی ایران و مسائل حقوق بشری دارد و روی این مسائل حساس است. حفظ اتحادیه اروپا منوط به پذیرش بخشی از مطالبات این نهاد اروپایی است.

  بیگدلی ادامه داد: اروپا انتظار دارد آزمایش های موشکی متوقف شود و ایران از مناطقی که در دوران خلا سیاسی کشورهای منطقه در آنجا نفوذ کرده، عقب نشینی کند. به اعتقاد بنده ایران باید از آن مناطق خارج شده و نیروهایش را به مرزهای ملی بازگرداند.

  بیگدلی معتقد است دفتر اتحادیه اروپا به این زودی ها در تهران به راه نمی افتد؛ چراکه ایران ابتدا باید به تعهداتی که طرف مقابل اعمال کرده، عمل کند.

  این تحلیلگر سیاست خارجی اظهار کرد: مطمئنا فواد معصوم، رئیس جمهور عراق، تا یک سال آینده اجازه نخواهد داد حتی یک نیروی مستشاری ایرانی در عراق بماند. بنابراین ایران می تواند خروج نیروهای مستشاری خود را از عراق در دستور کار قرار دهد.

  او درباره موضع اتحادیه اروپا نسبت به ایران در صورت حل اختلافات دو طرف گفت: مطمئنا آنها هم از این موضوع استقال می کنند چراکه به طور مثال کشوری مانند فرانسه با مشکلات اقتصادی مواجه است و اگر هم بعضا از عربستان حمایت می کند به معنای ترجیح این کشور به ایران نیست بلکه به فکر حفظ منافع خود در عربستان است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.