• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کدام کشور نسبت به قربانیان حملات شیمیایی در سوریه بی‌تفاوت بود؟
  کد خبر : 2055524

  کدام کشور نسبت به قربانیان حملات شیمیایی در سوریه بی‌تفاوت بود؟

  کدام کشور نسبت به قربانیان حملات شیمیایی در سوریه بی‌تفاوت بود؟Reviewed by on Nov 19Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ویکتور بوندارییف" رئیس کمیته امور فاع و امنیت شورای فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است که آمریکا تلاش می کند تا تصمیم گیری سیاسی خود در…

  کدام کشور نسبت به قربانیان حملات شیمیایی در سوریه بی‌تفاوت بود؟Reviewed by on Nov 19Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ویکتور بوندارییف" رئیس کمیته امور فاع و امنیت شورای فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است که آمریکا تلاش می کند تا تصمیم گیری سیاسی خود در مورد حملات شیمیایی در سوریه که بر اساس متهم کردن پیشاپیش دولت سوریه است را به دیگران تحمیل کند و در این راستا روسیه را هم متهم نموده که به قربانیان این حملات شیمیایی احترام نمی گذارد. 

  این سناتور با یادآوری اینکه روسیه برای مدت زمان طولانی تلاش کرد تا سازمان ملل به حقیقت استفاده از سلاحهای شمیایی در سوریه واکنش نشان دهد، افزود: «ما در ماه آوریل پیشنهاد اعزام کارشناسان بین المللی به شهر "خان شیخون" و پایگاه هوایی الشعیرات را به منظور انجام آزمایشات دقیق و بررسی شواهد را مطرح کرده بودیم. سایر اعضای شورای امنیت به رهبری آمریکا نسبت به سخنان بی تفاوت بوده و تهدیدات در این زمینه را نادیده گرفتند. در آن زمان چه کسی واقعا نسبت به سرنوشت قربانیان حملات شیمیایی بی تفاوت بود؟»

  بوندارییف افزود: «ولی زمانی که بخش قابل توجهی از خاک سوریه پاکسازی شد، تازه امکان کشف انبارهای مملو از مواد سمی تروریستها پیدا شد و در آن زمان امکان انجام تحقیقات کامل فراهم شد و دیگر انکار استفاده از سلاحهای شیمیایی فایده نداشت. و تازه در آن زمان آمریکا اعتراف کرد که تروریستها در سوریه از تسلیحات حاوی مواد سمی استفاده کرده اند.  

  این مقام پارلمانی تاکید کرد: «اکنون هم آمریکا همه را در یک گروه قرار داده و می گوید هم تروریستها و هم بشار اسد و ارتش و متحدان آن "جنایتکار" هستند. و در همین راستا شاهد هستیم که آمریکایی‌ها یکبار دیگر در عرصه بین المللی "آواز" حمایت از قطعنامه ای غیرکارشناسانه و کاملا سیاسی را سرداده است.»

  بوندارییف گفت: «این وضعیت یادآور اوضاع عراق است، زمانی که آمریکا بدون دلیل بر وجود تسلیحات شیمیایی و میکروبی در این کشور اصرار داشت تا صرفا توجیهی برای اقدام غیرقانونی این کشور برای حمله به عراق شود.»  

  وی افزود: «اکنون نیز آمریکایی‌ها سعی دارند ارتش سوریه و بخصوص شخص "بشار اسد" را مقصر استفاده از سلاح شیمیایی علیه مردم این کشور نشان دهند. کاملا مشخص است که هدف اصلی آنها چیست: بی اعتبار کردن رئیس جمهوری سوریه، برای اینکه موفق نشده اند از او از راههای نظامی انتقام بگیرند. و تمام فعالیتهای به اصطلاح "تحقیقاتی" آمریکا نیز برای رسیدن به این هدف است و من فکر نمی کنم که بتوان انتظار سازشی در این مورد از طرف آمریکایی داشت.»  

  به گفته وی، روسیه با وتوی قطعنامه پیشنهادی آمریکا، با ادامه ماموریت گروه تحقیق مشترک سازمان ملل و سازمان منع استفاده از سلاحهای شیمیایی در مورد حملات شیمیایی در سوریه، مخالفت نکرده، بلکه با تصمیم گیری بی پایه و اساس و کاملا سیاسی در این باره مخالف است.  

  آمریکا تنها به دنبال توجیه اقدام خود و نه روشن شدن حقیقت است

  "کنستانتین کاساچوف" رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز در مورد اتهام جدید آمریکا به روسیه در مورد بی احترامی به قربانیان حملات شیمیایی در سوریه، گفت: «دقیقا این اتهامات متوجه خود طرف آمریکایی است و مقامات واشنگتن تنها قصد دارند از مکانیزم تحقیقات در این مورد، برای توجیه درست بودن اقدام آنها در حمله موشکی به پایگاه نیروی هوایی سوریه در الشعیرات در تاریخ ۴ آوریل، استفاده کنند.»

  این سناتور بلندپایه یادآور شد که بعد از آنکه گروههای مخالف سوری خبر قربانی شدن حدود ۸۰ نفر از مردم شهر "خان شیخون" در استان ادلب سوریه را دادند، آمریکا بدون انجام هیچ تحقیقاتی، پایگاه هوایی الشعیرات را هدف حملات موشکی خود قرار داد و از آن زمان تاکنون مقامات واشنگتن تنها در تلاش هستند تا ثبات کنند این اقدامشان درست بوده و تشکیل گروه تحقیق سازمان ملل و سازمان منع استفاده از سلاحهای شمیایی هم فقط برای این منظور بوده است.  

  کاساچوف تاکید کرد، همانطور که مقامات روس بارها گفته اند، ادامه ماموریت گروه تحقیق در شکل کنونی آن دورنمایی نداشته و باید در آن تجدید نظر شود و مواضع مسکو در شورای امنیت هم تنها بر این اصل استوار است. وی گفت: «این موضع گیری روسیه تنها به خاطر احترام به قربانیان این حملات و مردم سوریه و با هدف روشن شدن واقعیت ماجراست.»

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.