• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کشته شدن ۱۱ مزدور عربستان در پی عملیات تلافی جویانه نیروهای یمنی
  کد خبر : 2055518

  کشته شدن ۱۱ مزدور عربستان در پی عملیات تلافی جویانه نیروهای یمنی

  کشته شدن ۱۱ مزدور عربستان در پی عملیات تلافی جویانه نیروهای یمنیReviewed by on Nov 19Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، در پی حمله نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی این کشور در استان الجوف، ۱۱…

  کشته شدن ۱۱ مزدور عربستان در پی عملیات تلافی جویانه نیروهای یمنیReviewed by on Nov 19Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، در پی حمله نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی این کشور در استان الجوف، ۱۱ تن از آن‌ها به هلاکت رسیده و ۹ نفر زخمی شدند. 

  نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین عملیاتی علیه مزدوران عربستان در بخش المتون در جنوب غرب استان الجوف انجام دادند و طی آن موفق شدند تعدادی سلاح مزدوران را به غنیمت بگیرند.

  نیروهای ارتش و کمیته‌‌های مردمی یمن موفق شدند پیشروی مزدوران منصور هادی به سمت منطقه کَلابَه در شمال غرب شهر تعز را دفع کنند که در پی این عملیات، محفوظ الریاشی یکی از سرکرده‌های میدانی مزدوران و ۶ تن از همراهانش به هلاکت رسیدند.

  همچنین در پی حمله نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع مزدوران رئیس‌جمهور فراری این کشور در شرق منطقه الهاملی در بخش مَوزَعع در استان تعز، ۸ تن از آن‌ها کشته و یا زخمی شدند.

  در مقابل جنگنده‌های ائتلاف متچاوز سعودی بارها بخش جنوبی پادگان خالد بن الولید در بخش موزع را بمباران کردند.

  در پی حمله غافلگیرکننده نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع مزدوران منصور هادی و تروریست‌های القاعده  در منطقه کتف البعیر در بخش ذی ناعِم در جنوب استان البیضا شماری از آن‌ها به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

  نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه عملیات نظامی خود، یک پایگاه تازه تاسیس مزدوران منصور هادی در منطقه یام در جبهه نِهْم در شمال شرق صنعا را هدف حمله خود قرار دادند که در پی این حمله، شماری از مزدوران به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

  یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با یک فروند موشک زلزال ۱، مراکز تجمع مزدوران منصور هادی در منطقه عیده الغربیه در بخش نِهم را در هم کوبید.

  تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، ۷ تن از مزدوران منصور هادی را در شمال منطقه مرزی میدی در استان حجه از پای در آوردند. همزمان جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی دو بخش حرض و میدی در استان حجه را بمباران کردند.

  نیروهای یمنی، مراکز تجمع نظامیان سعودی در کوه الشبکه و پایگاه آل حماد را در هم کوبیدند.

  در مقابل جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی بارها مراکز تجمع ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در کوه الشُرفه مشرف بر شهر نجران در جنوب عربستان را بمباران کردند.

  طی ماه‌های گذشته، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به ادامه تجاوز عربستان به این کشور، حملات خود به مواضع متجاوزان و مزدوران آنها در جبهه‌های مختلف را تشدید کردند.

  این در حالی است که در ماه سپتامبر، مواضع متجاوزان در نجران، عسیر، و جیزان شاهد بیشترین عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بودند که در پی آن خسارات سنگینی به ارتش سعودی و تجهیزات جنگی مختلف آن وارد شد.

  نیروهای یمنی در ماه سپتامبر، علاوه بر انجام حملات زمینی، حملات موشکی خود به مواضع متجاوزان را نیز تشدید کردند که در پی این حملات، خسارات سنگینی به ائتلاف متجاوز سعودی وارد آمد.

  در مقابل جنگند‌ه‌های ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران نیز هر روز مناطق مسکونی یمن و زیرساخت‌های این کشور را هدف حملات هوایی، زمینی و دریایی قرار می‌دهند.

  عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.