• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » افزون بر ۲۶ هزار روادید ویژه اربعین حسینی در افغانستان صادر شد
  کد خبر : 2055257

  افزون بر ۲۶ هزار روادید ویژه اربعین حسینی در افغانستان صادر شد

  افزون بر ۲۶ هزار روادید ویژه اربعین حسینی در افغانستان صادر شدReviewed by on Nov 18Rating: به گزارش روز شنبه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل پایتخت افغانستان تنها در این شهر برای ۱۴ هزار و ۶۹۷ متقاضی در قالب ۷۷۹ گروه زیارتی، روادید زیارتی دوبار ورود صادر شده است.در اوایل آبان ماه جاری بود…

  افزون بر ۲۶ هزار روادید ویژه اربعین حسینی در افغانستان صادر شدReviewed by on Nov 18Rating:

  به گزارش روز شنبه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل پایتخت افغانستان تنها در این شهر برای ۱۴ هزار و ۶۹۷ متقاضی در قالب ۷۷۹ گروه زیارتی، روادید زیارتی دوبار ورود صادر شده است.
  در اوایل آبان ماه جاری بود که سفارت کشورمان در افغانستان اعلام کرد برای صدور روادید زیارتی ویژه زائران اربعین حسینی تسهیلات ویژه قائل شده و برای تسریع در فرآیند صدور این نوع روادید که مجوز رفت و برگشت از داخل ایران است، راهکار مستقلی را برنامه ریزی و به اجرا گذاشت.
  این سفارتخانه در سامانه الکترونیکی درخواست روادید خود بخش متمایز ثبت نام گروهی با عنوان « روادید زیارتی اربعین» راه اندازی کرد و سرگروه هر کاروان زیارتی از ۶ آبان ماه جاری تا ۱۷ همین ماه فرصت داشت درخواست گروه خود را ثبت و سپس با مدارک اعلام شده در وقت اداری تعیین شده به مراجع صدور روادید مراجعه کند.
  گزارش سفارت ایران در کابل اشاره دارد که همچنین در این مدت ۵۳۴ فقره روادید انفرادی نیز در این شهر صادر شده است.
  در اخبار آمده بود که بخشی از مدارک مورد نیاز برای صدور روادید زیارتی از سوی ایران در افغانستان تابع ضوابط اعلام شده از سوی کشور عراق است و بر همین اساس متقاضیان روادید ایران برای عزیمت به عراق باید قبل از درخواست از نمایندگی های ایران روادید طرف عراقی را اخذ می کردند.
  برخی کارشناسان محلی معتقد هستند که اگر این شرط طرف عراقی نبود شاید نمایندگی های ایران در افغانستان لازم می شد چندین برابر این میزان روادید صادر کنند.
  گزارش سفارت کشورمان در کابل افزوده است که نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در شهرهای جلال آباد ؛ قندهار؛ مزارشریف و هرات به ترتیب مراکز استان های ننگرهار، قندهاز، بلخ و هرات نیز در همین مهلت تعیین شده تعداد بیشتری نسبت به سال قبل روادید زیارتی برای اتباع افغان صادر کرده اند.
  در هرات شش هزارو ۵۰۰ در قندهار دو هزار و ۵۰۰ در مزار شریف یک هزار و ۵۱۱ و در جلال آباد نیز ۵۵ فقره روادید زیارتی صادر شد که در مقایسه با سال قبل رشد نشان می دهد .
  برخی رسانه های محلی فارغ از ضوابط حاکم بر روند صدور روادید و اشاره به حجم کار فشرده برای صدور این نوع از مجوزهای تردد و با توجه به تعداد آن تنها به طرح برخی کاستی ها یا تاخیرها پرداختند.
  آنها ازعدم توفیق برخی برای ثبت درخواست و دریافت روادید در محدوده زمانی تعیین شده و گله بعضی دیگرمبنی بر بروز مشکل برای متقاضیان به علت ضرورت تقدم دریافت روادید طرف عراقی بر روادید ایران نوشتند.
  بیش از سه میلیون پناهجوی افغان در ایران به سر می برند که حضور این میزان تبعه در دو کشور همسایه به شکل طبیعی باعث ترافیک تردد خانواده ها و خود پناهجویان در بین دو کشور می شود و درهمین راستا مراکز ذیریط وابسته به کشورمان در افغانستان روزانه بیش از دو هزار روادید برای شهروندان افغانستان صادر می کنند.
  *آساق*۱۱۰۴**۱۶۶۳**انتشار دهنده: خسرو حسینی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.