• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دشمن استراتژی خلع سلاح کامل ایران را در پیش گرفته است
  کد خبر : 2055225

  دشمن استراتژی خلع سلاح کامل ایران را در پیش گرفته است

  دشمن استراتژی خلع سلاح کامل ایران را در پیش گرفته استReviewed by on Nov 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، حجت‌الاسلام محمد حاج‌ابوالقاسم دولابی شامگاه جمعه در سلسله جلسات تفسیر موضوعی قرآن کریم با عنوان سبک زندگی اسلامی و با موضوع «پیامبر گرامی اسلام(ص) الگوی مومنان» ضمن تسلیت رحلت…

  دشمن استراتژی خلع سلاح کامل ایران را در پیش گرفته استReviewed by on Nov 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، حجت‌الاسلام محمد حاج‌ابوالقاسم دولابی شامگاه جمعه در سلسله جلسات تفسیر موضوعی قرآن کریم با عنوان سبک زندگی اسلامی و با موضوع «پیامبر گرامی اسلام(ص) الگوی مومنان» ضمن تسلیت رحلت نبی مکرم اسلام(ص)، شهادت امام مجتبی(ع) و علی بن موسی‌الرضا(ع) اظهار کرد: ما انسانها در تربیت نیازمند دو مطلب هستیم و این دو از هم جدا نیستند که رسول گرامی اسلام(ص) نیز در لحظه وفات به دنبال ثبت این دو مطلب بودند اما عده‌ای اجازه ندادند در حالی که قبل از وفاتشان بارها این نکات را متذکر شده بودند.

  وی با بیان اینکه داشتن برنامه و الگوی راه در تربیت انسان مورد نیاز هستند، ابراز کرد: ما اگر برنامه نداشته باشیم در مسیر زندگی دچار اشتباه و خطا می‌شویم و اگر الگو نداشته باشیم عمل به برنامه نیز آسان نخواهد بود، بنابراین پیامبر گرامی اسلام(ص) بارها فرمود «إِنِّی تَارِکٌ فِیکُمُ الثَّقَلَیْنِ کِتَابَ اللَّهِ وَ عِتْرَتِی».

  عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه رسول گرامی اسلام(ص)در راس همه الگوها قرار دارد، خاطرنشان کرد: خداوند متعال در  قرآن کریم و در سوره احزاب «لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَهٌ حَسَنَهٌ لِمَنْ کَانَ یَرْجُو اللَّهَ وَالْیَوْمَ الْآخِرَ وَذَکَرَ اللَّهَ کَثِیرًا» از ایشان به عنوان بهترین الگو یاد کرده است.

  وی با متذکر شدن این موضوع که الگوهای بشری که امروزه در فرهنگ ملت‌ها وجود دارد دارای اشکالاتی هستند، تصریح کرد: مهمترین اشکال الگوهای بشری این است که این‌ها جامع و کامل نبوده و تک بعدی هستند یعنی هر کدام به یک بعد از ابعاد زندگی بشر می‌توانند نظر داشته و الگو باشند.

  حاج ابوالقاسم با تاکید بر اینکه الگوی تمام عیار در بین الگوهای بشری یافت نمی‌شود، عنوان کرد: به عنوان مثال امروزه در همین کشور ما تعدادی از هنرپیشه‌ها و ورزشکاران را به عنوان الگو به جوانان معرفی می‌کنند اما باید گفت که اینها نمی‌توانند الگوهای تام و کاملی برای جوانان باشند چرا که همه این افراد در یک جهت درخشش داشتند و ممکن است در بخش‌های دیگر زندگی‌شان دارای نکات منفی باشند.

  وی معصومین(ع) را تنها الگوهای تام و کامل دانست و یادآور شد: ما باید به این سمت برویم که نوجوانان و جوانان ما زندگی معصومین(ع) را به بهترین شکل فرابگیرند، در همین روز جمعه یعنی ارتحال رسول گرامی اسلام(ص) مطلع شدیم که در برخی دبستان‌ها پیک‌هایی تحت عنوان پیک آدینه توزیع شده که در این پیک‌ها احوالات یکی از پادشاهان ایرانی آمده و نکاتی از زندگی او برای دانش‌آموز کلاس دوم و یا سوم دبستان بازگو شده است.

  نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اگر فرض کنیم آن پادشاه انسان خوبی هم باشد اما شایسته است که در روز رحلت سول گرامی اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) دانش‌آموز را با زندگی  یک پادشاه آشنا کنند؟ یا روزی است که باید تمام تلاش‌مان این باشد تا ذهن‌ها را متوجه زندگی نبی مکرم اسلام(ص) کنیم؟ پیامبری که خداوند خطاب به ایشان می‌فرماید «ای احمد اگر تو نبودی من آسمان‌ها و زمین را نمی‌آفریدم».

  وی با بیان اینکه یکی از حلیه‌های دشمنان در کنار به فراموشی سپردن سیره پیامبر(ص) نشان دادن چهره‌ای خلاف واقع از آن حضرت است، اظهار کرد: تحریف شخصیت پیامبر گرامی اسلامی و نگاه تک بعدی به آن حضرت توسط دشمنان دنبال می‌شود، از طرف دیگر جنایتکارانی مانند داعش خودشان را به پیامبر نسبت می‌دهند و بر روی پرچم‌هایشان نام آن حضرت را ثبت‌ می‌کنند تا یک چهره خشن از ایشان به نمایش بگذارند.

  حاج‌ابوالقاسم افزود: از طرف دیگر مدعیان روشنفکری و روشنفکر نماها و کسانی که در مقایسه با داعش لبه دیگر قیچی به شمار می‌روند و به همراه داعش در صدد از بین بردن حقیقت ویژگی‌های پیامبر گرامی اسلام هستند، از آن حضرت یک وجودی را نمایش می‌دهند که گویا هیچ برخوردی با هیچ کس و حتی با دشمنان مسلمانان نداشته و کمترین برخورد با دشمن را با این بهانه که پیامبر رحمه للعالمین بود کنار می‌زنند.

  وی با اشاره به تعامل پیامبر گرامی اسلام(ص) با خداوند متعال خاطرنشان کرد: خداوند در سوره طه خطاب به پیامبر(ص) می‌فرماید «طه ما أَنْزَلْنا عَلَیْکَ الْقُرْآنَ لِتَشْقى‌« و یا در سورن مزمل می‌فرماید « إِنَّ رَبَّکَ یَعْلَمُ أَنَّکَ تَقُومُ أَدْنی مِنْ ثُلُثَیِ اللَّیْلِ وَ نِصْفَهُ وَ ثُلُثَهُ وَ طائِفَهٌ مِنَ الَّذینَ مَعَکَ…» یعنی خداوند راضی نیست پیامبر این همه خود را به زحمت بیندازد. قرآن چهره دیگر پیامبر گرامی اسلام است و اگر قرآن را به درستی بشناسیم پیامبر را نیز به درستی شناخته‌ایم.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شیوه برخورد پیامبر با دوستان و مومنان عنوان کرد: خداوند در سوره انعام می‌فرماید «وَلَا تَطْرُدِ الَّذِینَ یَدْعُونَ رَبَّهُمْ بِالْغَدَاهِ وَالْعَشِیِّ یُرِیدُونَ وَجْهَهُ…» یعنی نکند محرومان و کوخ نشینان را از یاد ببری و نسبت به آنها بی‌توجه شوی و ثروت ثروتمندان تو را از توجه به محرومان بازدارند.

  وی به تلاش‌های پیامبر(ص) در توجه به مومنان، محرومان و مستضعفان اشاره و بیان کرد: انقلاب اسلامی ما نیز براساس همین سنت پیامبر گرامی اسلام بنا نهاده شد و اینکه امروز در چه شرایطی به سر می‌بریم باید در رفتارها بازنگری داشته باشیم و توجه کنیم که با آن اهداف انقلاب اسلامی که امام خمینی(ره) به ما یاد داد چقدر فاصله داریم و آیا امروز مستضعفان و محرومان به عنوان اصلی‌ترین نقطه توجه مسئولان مورد عنایت هستند؟

  حاج‌ابوالقاسم با اشاره به شیوه برخورد پیامبر(ص) در تعامل با کفار و مشرکان یادآور شد: اگر کسی تصور کند که آن حضرت شمشیر به روی کسی نکشیده در اشتباه است چرا که ایشان نزدیک به ۷۰ جنگ داشت، مگر می‌شود انسان با دشمنی که تا بن دندان مسلح است و تصمیم به ضربه زدن به مسلمانان را دارد از در دوستی وارد شود.

  وی با اشاره به دستورات خداوند متعال در سوره انفال به مومنان گفت: خداوند در این سوره می‌فرماید که هرچه می‌توانید خود را در برابر کفار قوی کنید و به وسیله بالا بردن توانایی خود دشمن خدا را به لرزه دربیاورید.

  نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت محمد(ص) الگوی تمام عیار انسانیت هستند، اظهار کرد: آن حضرت در برخورد با دشمن با شجاعت و قاطعیت شمشیر می‌زد اما در برخورد با مومنان متواضعانه رفتار می‌کرد.

  وی با بیان اینکه ما در این سال‌ها ضربه‌هایی به خاطر کوتاه آمدن در برابر دشمن خوردیم، تصریح کرد: باید ببنیم که از این کوتاه آمدن‌ها چه نفعی عاید کشور شده که می‌خواهیم در سایر حوزه‌ها نیز این را ادامه دهیم، مقام معظم رهبری بارها فرمودند که مسئله هسته‌ای بهانه است و بعد از هسته‌ای به سراغ موضوعات موشکی و حقوق بشر خواهند رفت که ما امروز این را می‌بینیم که دشمن بر روی قدرت موشکی دست گذاشته است.

  حاج‌ابوالقاسم با اشاره به اظهارنظرهای خصمانه‌ مقامات غربی در مورد صنعت موشکی ایران بیان کرد: دشمنان می‌خواهند ایران را به کل خلع سلاح کنند باید دید اگر پیغمبر گرامی اسلام در این شرایط بود چه برخوردی نشان می‌داد، پیغبری که قرآن کریم در سوره انفال می‌گوید اگر دیدی دشمنان پیمان تو را نقض کردند آن پیمان را به صورت آنها بزن تا خیال نکنند که آنها می‌توانند به هر شکل پیمان‌ها را زیرپا بگذارند.

  وی افزود: دشمنان ما از شیوه‌ها و ترفندهای مختلفی وارد می‌شوند که متاسفانه برخی از مسولان ما دلداده و شیفته غرب هستند و برخی دیگر نیز مرعوب غربند، اگر این صلابت مقام معظم رهبری نبود برخی از مسئولان کشور را برباد می‌دادند.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما در رسانه‌ها کمتر شاهد ترویج مسائل تربیتی از جمله اهمیت نماز شب هستیم، عنوان کرد: نماز شب در قرآن مورد تاکید قرار گرفته است.

  وی با تاکید بر اینکه باید به در تمام جنبه‌های زندگی فردی و اجتماعی پیامبر(ص) را الگوی خود قرار دهیم، تصریح کرد: متاسفانه تمام توجه برخی از مسئولان به جاذبه‌های زندگی غربی است و اینها هرگز در جهت نشر فرهنگ و شیوه پیامبر گام برنمی‌دارند.

  حاج ابوالقاسم با اشاره به زلزله غرب کشور خاطرنشان کرد: ما بعد از این زلزله جلوه‌هایی از ایثار و فداکاری را از طرف مردم ایران اسلامی مشاهده می‌کنیم و کمک‌های مردمی جمع‌آوری و به هموطنان عزیزمان در مناطق زلزله‌زده ارسال می‌شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.