• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رفتار واشنگتن در قبال برجام برای اروپایی‌ها نگران‌کننده است
  کد خبر : 2055093

  رفتار واشنگتن در قبال برجام برای اروپایی‌ها نگران‌کننده است

  رفتار واشنگتن در قبال برجام برای اروپایی‌ها نگران‌کننده استReviewed by on Nov 17Rating: «سیامک باقری»، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه امام صادق (ع) و کارشناس روابط بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص مواضع اخیر موگرینی مبنی بر اینکه اروپایی­‌ها خارج از چارچوب برجام حاضر هستند به مسائل دیگر در مورد ایران بپردازند، با اشاره…

  رفتار واشنگتن در قبال برجام برای اروپایی‌ها نگران‌کننده استReviewed by on Nov 17Rating:

  «سیامک باقری»، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه امام صادق (ع) و کارشناس روابط بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص مواضع اخیر موگرینی مبنی بر اینکه اروپایی­‌ها خارج از چارچوب برجام حاضر هستند به مسائل دیگر در مورد ایران بپردازند، با اشاره به اینکه رفتار واشنگتن در قبال برجام برای اروپایی‌ها نگران‌کننده است، بیان داشت: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در مورد برجام نقاط اشتراک و افتراق دارند.

  وی با توجه به موضع اروپایی­‌ها در قبال برجام گفت: اروپایی‌ها احساس می‌کنند برجام توانسته یکی از مؤلفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران را مهار کند و نباید چارچوب‌هایی را که برای آن تدوین شده، تضعیف کرد یا آن را از بین برد.

  کارشناس روابط بین‌الملل با تأکید بر چارچوب­‌های دیگری که اروپایی­‌ها در قبال جمهوری اسلامی ایران مدنظر دارند، اشاره داشت: اروپایی­‌ها تأکید می­‌کنند که باید به فکر قواعد دیگری با هویت خاص خود باشند که سایر مؤلفه‌های قدرت ایران را که از آن احساس خطر می‌کنند، کنترل کند.

  وی با اشاره به موضع واقعی واشنگتن در قبال برجام نیز تأکید کرد: آمریکایی‌ها سازوکار برجام را برای کنترل موضوع هسته‌ای ایران کافی نمی‌دانند و بر این باور هستند که باید همان مکانیسمی که ایران وارد مذاکرات شد، مجدداً احیا شود.

  عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه امام صادق (ع) با توجه به هدفی که آمریکایی­‌ها در قبال جمهوری اسلامی ایران دنبال می­‌کنند، گفت: آن­ها تلاش می­‌کنند ایران را به اصلاحاتی وادار کنند که به دنبال آن کشورمان از هر نوع منفعتی از این توافقنامه محروم شود.

  وی با تأکید بر نگرانی­‌هایی که اروپایی­‌ها از اقدامات واشنگتن در قبال برجام دارند، اشاره داشت: از آنجایی‌که رفتار آمریکایی‌ها می‌تواند جمهوری اسلامی ایران را در موضوع برجام وادار به تجدید نظر کند، این امر برای اروپایی‌ها نگران‌کننده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.