• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سراشیبی بحران سوریه با رایزنی‌های دیپلماتیک
  کد خبر : 2054951

  سراشیبی بحران سوریه با رایزنی‌های دیپلماتیک

  سراشیبی بحران سوریه با رایزنی‌های دیپلماتیکReviewed by on Nov 16Rating: جعفر قنادباشی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به سفر معاون وزیر خارجه به سوریه و رایزنی‌های منطقه‌ای برای تثبیت اوضاع این کشور، اظهار کرد: در شرایط کنونی یک رابطه استراتژیک و راهبردی بین کشورهای درگیر در…

  سراشیبی بحران سوریه با رایزنی‌های دیپلماتیکReviewed by on Nov 16Rating:

  تثبیت اوضاع سوریه در گرو هم افزایی سیاست دولت‌هاجعفر قنادباشی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به سفر معاون وزیر خارجه به سوریه و رایزنی‌های منطقه‌ای برای تثبیت اوضاع این کشور، اظهار کرد: در شرایط کنونی یک رابطه استراتژیک و راهبردی بین کشورهای درگیر در بحران سوریه شکل گرفته است و  مراحل بسیار مهمی تاکنون  برای حل بحران طی شده است.

  کارشناس مسائل خاورمیانه بیان کرد: موانع اصلی بر سر راه بهبود اوضاع  در سوریه برطرف شده است و آنچه محل مذاکره است مربوط به مسائل  فرعی و جزئی است.

  وی با تأکید بر اینکه  بحث ادلب یکی از مباحثی مورد بررسی است و با چرخشی که در سیاست خارجی  ترکیه صورت گرفته رقابتی بین دولت‌ها برای حل بحران سوریه وجود ندارد، تصریح کرد: در شرایط کنونی یک همفکری و هم سویی بین کشورها  شکل گرفته است.

  قنادباشی در ادامه گفت: حُسن نیتی که اکنون در بین دولت‌های درگیر ایجاد شده بی‌نظیر است و سفر دیپلماتیک معاون وزیر خارجه در راستای حل دیگر مسائل جزئی است.

  کارشناس مسائل خاورمیانه افزود:کمک‌های طرفین نسبت به هم برای تحقق نتایج بهتر و حفظ دستاوردهای موجود منجر به هم‌افزایی سیاست‌های دولت‌های درگیر برای پایان  بخشیدن به بحران سوریه می‌شود. 

  وی خاطر نشان کرد: این مذاکرات پیشرو و مفید تلقی می شود، چرا که کشورهای محور مقاومت به دنبال بی‌اثر کردن مثلث اسرائیل، آمریکا و عربستان در منطقه هستند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.