• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: دشمن از اراده انقلابی ملت ایران می ترسد
  کد خبر : 2054904

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: دشمن از اراده انقلابی ملت ایران می ترسد

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: دشمن از اراده انقلابی ملت ایران می ترسدReviewed by on Nov 16Rating: وی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت ششمین سالگرد شهادت شهید سرلشکر پاسدار حاج حسن تهرانی مقدم و یادواره ۲۶۵ شهید هوا فضای سپاه افزود: امروز به همت و تلاش امثال شهید تهرانی مقدم به جایگاه بالایی از قدرت…

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: دشمن از اراده انقلابی ملت ایران می ترسدReviewed by on Nov 16Rating:

  وی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت ششمین سالگرد شهادت شهید سرلشکر پاسدار حاج حسن تهرانی مقدم و یادواره ۲۶۵ شهید هوا فضای سپاه افزود: امروز به همت و تلاش امثال شهید تهرانی مقدم به جایگاه بالایی از قدرت موشکی دست یافته ایم، البته ترس دشمن در مرحله اول به خاطر این موشک ها و تسلیحات نیست، بلکه به خاطر اراده انقلابی ملت ایران است.
  وی با گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار و دیگر شهدای هوا فضای سپاه افزود: وقتی که دشمن ما یک استکبار جهانی باشد و از همه سو مورد هدف او مانند هشت سال جنگ تحمیلی قرار بگیریم دو دیدگاه و تفکر در این خصوص وجود دارد.
  این استاد دانشگاه ادامه داد: یکی از این دو دیدگاه این است که قدرت نداریم بنابراین تکلیف هم نداریم، دیگر این است که قدرت نداریم اما تکلیف داریم، باید قوی شویم و در برابر دشمن بایستیم.
  رحیم پور ازغدی با اشاره به رویکرد «قدرت نداریم بنابراین تکلیف هم نداریم» گفت: این رویکرد و جریان سازشکار از دهه ۶۰ تا به امروز نیز وجود دارد، اما دیدگاه دوم در برگیرنده خط امثال شهید تهرانی مقدم است که اگر قدرت نداریم پس تکلیف داریم تا به قدرت برسیم و بتوانیم از دشمن به لحاظ لجستیک عقب نمانیم و تکلیف داریم که برای حفظ ارزش های خود قدرتمند شویم.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر بیانات بنیانگذار انقلاب اسلامی که فرمودند که تکلیف دارید تا مقتدر شوید و به وظایف خود عمل کنید گفت: باید برای رسیدن به هدف، قدرتمند شد و تاکید بر این است که مذاکره بدون قدرت و بدون دیدگاه انقلابی منجر به شکست خواهد شد چنانچه اگر لبنان می خواست تاکنون مذاکره کند الان لبنان در دست دشمنان بود.
  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان سخنانی از امام خمینی ( ره) که اگر ما شکست بخوریم، اسلام چنان سیلی خواهد خورد که تا ۵۰۰ سال نمی تواند بلند شود افزود: به دنبال این تفکر بود که خط شهید تهرانی مقدم در سال های اول جنگ توپخانه را راه می اندازد و به فکر تولید فکر و فناوری برای دفاع از کشور و ارزش های انقلاب می افتد آنهم در زمانی که فقط سوریه و لیبی به ما کمک می کردند.
  وی ادامه داد: این را در جواب کسانی می گویم که بیان می کند چرا ایران باید برای سوریه هزینه کند، دشمنان می خواستند انفجار، تخریب و ناآرامی ها را در ایران انجام دهند اما در سوریه اتفاق افتاد، بحث دفاع از بشار اسد یا سوریه نیست بلکه بحث دفاع از جبهه مقاومت است.
  رحیم پور ازغدی تاکید کرد که در دنیا فقط دو یا سه کشور بیشتر نیستند که به آمریکا ‘نه’ گفتند و در مقابل آن ایستادند.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اهداف انقلاب های چپ و راست در جهان گفت: این دو انقلاب میلیون ها نفر را کشتند و هر دوی آنها جنگ هایی را به راه انداختند و نتیجه آنها ظهور امثال داعش شد.
  استاد دانشگاه تصریح کرد: حالا آنها به انقلاب ما می گویند خشن و تروریست، قدرت تسلیحاتی مانند مانند موشک، پهپاد، تانک و زیردریایی است که دشمن باید بفهمد که ایران سوریه، افغانستان و لیبی نیست.
  وی ادامه داد: مگر اسرائیل قوی ترین تسلیحات را نداشت چطور شد که چندین شکست را متحمل شد؟ آنچه موجب پیروزی ملت ایران می شود اراده انقلابی ملت ایران است، اگر حتی موشک ها نباشد اما اراده باشد می توان ابرقدرت جهان شد.
  رحیم پور ازغدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز دهها شهید مانند شهید حججی داریم، در وضعیتی که می گفتیم شاید دهه ۶۰ تکرار نشود اما با وجود این شهدا و شهدایی مانند شهید حججی می بینم که نسل جدید مانند رزمندگان دهه ۶۰هستند و از موشک های دور زن و نقطه زن مهمتر، این شهدا و خانواده شهدا هستند.
  وی تاکید کرد: شهید تهرانی مقدم گفته بود که آرزو دارد موشک هایش بر سر اسراییل فرود آید و امروز شاهد قدرت موشکی ایران به همت و تلاش این شهید و همسنگران او هستیم.
  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: آیا در خواب هم می دیدیم که چنین راهپیمایی بزرگی در اربعین که نشان از قدرت انقلاب دارد به راه بیفتد، به امید خدا روزی این چنین راهپیمایی بزرگی به سمت قدس و بیت المقدس انجام خواهد شد.
  وی تاکید کرد: موشک برای دفاع است و موثر است اما عامل اصلی نیست بلکه عامل اصلی اراده انقلابی ملت است.
  رحیم پور ازغدی گفت: در حال حاضر کسی جرات حمله به ایران را ندارد و هیچ ارتشی درجهان نیست که به فکر حمله به ایران بیفتد، امروز توان موشکی ما یکی از چهار قدرت موشکی جهان است و امیدواریم مسئولان با تفکری مانند تفکر شهید تهرانی مقدم به این فکر باشند که بتوانیم از عهده هر کاری برآییم و قدرتمند شویم.
  اجتمام **۲۱۸۱
  خبرنگار: ناهید حاجی خانی انتشاردهنده:علی خورسندی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.