• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رسانه‌های خارجی: عربستان به هیچ عنوان قادر نخواهد بود به ایران و حزب‌الله صدمه‌ای وارد کند
  کد خبر : 2054838

  رسانه‌های خارجی: عربستان به هیچ عنوان قادر نخواهد بود به ایران و حزب‌الله صدمه‌ای وارد کند

  رسانه‌های خارجی: عربستان به هیچ عنوان قادر نخواهد بود به ایران و حزب‌الله صدمه‌ای وارد کندReviewed by on Nov 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی العهد، روزنامه های خارجی گزینه های پیش روی عربستان سعودی را برای صدمه زدن به ایران و حزب الله…

  رسانه‌های خارجی: عربستان به هیچ عنوان قادر نخواهد بود به ایران و حزب‌الله صدمه‌ای وارد کندReviewed by on Nov 16Rating:

  رسانه‌های خارجی: عربستان به هیچ عنوان قادر نخواهد بود به ایران و حزب‌الله صدمه‌ای وارد کندبه گزارش ایران ویج به نقل از  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی العهد، روزنامه های خارجی گزینه های پیش روی عربستان سعودی را برای صدمه زدن به ایران و حزب الله لبنان محدود ارزیابی کرده اند. براساس گزارش پایگاه‌های اینترنتی معروف غربی، «عربستان سعودی حتی با همکاری آمریکا و رژیم صهیونیستی قادر نخواهند بود صدمه ای واقعی به حزب الله وارد کنند».

  یک گروه شناخته شده غربی فعال در زمینه اطلاعاتی و امنیتی نیز گفته است: عربستان سعودی در همه عرصه های یمن شکست خورده است. عربستان قادر نیست جنبش انصارالله را شکست دهد. ارتباط این جنبش با تهران بسیار قویتر از زمان آغاز جنگ است. جنگ عربستان سعودی با یمن به نفع القاعده بوده است و این امکان را فراهم کرده ست تا این گروه در یمن جای پا بیابد.

  پایگاه اینترنتی بلومبرگ در گزارشی نوشته است: عربستان سعودی با مداخله در لبنان با هدف نابود کردن حزب الله، در حوزه های سیاست خارجی دست به ماجراجوئی تازه ای زده است. آنها حتی با کمک آمریکا و اسرائیل نیز احتمالاً قادر نخواهند بود صدمه زیادی به حزب الله بزنند زیرا حزب الله اکنون قدرتی منطقه ای است و در یمن و عراق رزمندگانی دارد و از حکومت اسد در سوریه پشتیبانی می کند.

  براساس این گزارش علیرغم وجود تنش هایی در لبنان، هیچ نشانه ای از اینکه برخی گروههای لبنانی قصد یا توان مقابله با حزب الله را داشته باشند، مشاهده نمی شود. افزون بر این مشاهده شده است که از زمان استعفای سعد الحریری نخست وزیر لبنان، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله دو بار با لحنی آرام و آشتی جویانه خطاب به گروههای لبنانی سخن گفته است و به این شکل نگرانی از وقوع درگیری داخلی در لبنان را از بین برده است و حتی اهل سنت لبنان نیز خواستار آزادسازی سعد الحریری شده اند.

  در این گزارش خاطرنشان شده است که ثامر السبهان، وزیر مشاور دولت سعودی در امور خلیج [فارس] چند روز پیش از استعفای سعد الحریری از سکوت دولت و ملت لبنان درخصوص حضور حزب الله در جنگ علیه عربستان سعودی [در یمن] ابراز شگفتی کرده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.