• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » هیات بلندپایه پارلمان عراق به عربستان سفر می کند
  کد خبر : 2054395

  هیات بلندپایه پارلمان عراق به عربستان سفر می کند

  هیات بلندپایه پارلمان عراق به عربستان سفر می کندReviewed by on Nov 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، این سفر آنطور که رسانه های عراقی نوشته اند در راستای تلاش های دولت حیدرالعبادی نخست وزیر عراق ‘در چارچوب تقویت روابط با کشورهای همسایه و آغاز مرحله جدیدی برای همکاری میان نمایندگان مجلس…

  هیات بلندپایه پارلمان عراق به عربستان سفر می کندReviewed by on Nov 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، این سفر آنطور که رسانه های عراقی نوشته اند در راستای تلاش های دولت حیدرالعبادی نخست وزیر عراق ‘در چارچوب تقویت روابط با کشورهای همسایه و آغاز مرحله جدیدی برای همکاری میان نمایندگان مجلس دو کشور’ انجام می شود.
  دیدار با محمد بن سلمان ولی عهد، عبدالله آل الشیخ رئیس مجلس و عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی از جمله برنامه های سفر این هیات پارلمانی عراق به ریاض اعلام شده است.
  ‘حسن خضیر شویرد الحمدانی’ رئیس کمیته دوستی پارلمانی عراق و عربستان به روزنامه ‘الصباح’ عراق گفته است که کمیسیون روابط خارجی در پارلمان عراق از سال ۲۰۱۴ برای حاکم کردن نگاه جدیدی بر سیاست های عراق برنامه ریزی کرده است.
  وی با قدردانی از سیاست حیدرالعبادی نخست وزیر عراق در تقویت روابط با همه کشورها در جهان عرب، منطقه و عرصه بین الملل، گفت: این هیات متشکل از اعضای کمیسیونها و فراکسیون های سیاسی در پارلمان عراق است که امروز سه شنبه سفری یک هفته ای را به عربستان آغاز می کند.
  به گفته وی، این سفر با هدف تقویت روابط پارلمان عراق با مجلس شورای سعودی، اعلام تشکیل کمیته دوستی سعودی و عراق، همکاری میان نمایندگان دو ملت و تسهیل اقدامات دولت های دو کشور و امضای توافقنامه هایی در راستای حفظ ارتباط بین دو طرف در آینده انجام می شود.
  ‘شیخ عبود وحید العیساوی’ رئیس کمیسیون عشائر در پارلمان عراق و از اعضای هیات اعزامی به عربستان نیز این سفر را با هدف تقویت روابط پارلمانی میان دو کشور در چارچوب منافع دو ملت عراق و سعودی و در شرایطی دانست که روابط دو کشور پس از ربع قرن وقفه، شاهد تحول در مدت اخیر بوده است.
  العیساوی ابراز امیدواری کرد رویکرد جدید عربستان سعودی به عراق در قالب کمک همه جانبه ریاض به بغداد انعکاس یابد چرا که عراق به گفته وی، دوره ای از جنگ نیابتی جامعه بین المللی را گذرانده است.
  گفتنی است: روابط میان بغداد و ریاض طی ماههای اخیر شاهد تحول و تقویت سریع در ابعاد مختلف بوده است.
  در یکی از آخرین تحولات در این زمینه اواخر مهرماه گذشته و در کم سابقه ترین حضور اقتصادی سعودی ها در طول ۲۷ سال اخیر، مشارکت ۶۰ شرکت و بالغ بر ۲۰۰ فعال اقتصادی سعودی در چهل و چهارمین نمایشگاه بین المللی بغداد، به عقیده کارشناسان اقتصادی در عراق، نشانه خیز اقتصادی بلند سعودی ها برای حضور در بازار عراق تلقی شده است.
  خاورم**۳۸۰**۱۲۷۵
  انتشار دهنده: مجید جعفری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.