• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » انتشار گزارش جدید آژانس درباره اجرای برجام
  کد خبر : 2054334

  انتشار گزارش جدید آژانس درباره اجرای برجام

  انتشار گزارش جدید آژانس درباره اجرای برجامReviewed by on Nov 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از جام جم آنلاین به نقل از ایسنا،‌ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از زمان اجرای برجام به طور مرتب حدودا هر سه ماه یک بار از روند اجرای برجام و تعهدات مرتبط با فعالیت‌های و تاسیسات هسته‌ای ایران،…

  انتشار گزارش جدید آژانس درباره اجرای برجامReviewed by on Nov 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از جام جم آنلاین به نقل از ایسنا،‌ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از زمان اجرای برجام به طور مرتب حدودا هر سه ماه یک بار از روند اجرای برجام و تعهدات مرتبط با فعالیت‌های و تاسیسات هسته‌ای ایران، گزارشی را ارایه کرده است.

  مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جمعه هفته گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل در گزارش سالانه‌ خود به این سازمان باز هم با تاکید بر اینکه ایران به تمام تعهداتش ذیل برجام عمل می‌کند گفت: آژانس کماکان به راستی‌آزمایی عدم انحراف در مواد هسته‌ای اعلام شده طبق توافقنامه پادمان ادامه خواهد داد.

  یوکیا آمانو اظهار کرد: آژانس به راستی‌آزمایی و نظارت بر اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای ایران تحت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که در ۲۰۱۵ حاصل شد، ادامه می‌دهد.

  وی ادامه داد: تعهدات مرتبط هسته‌ای برجام به طور کامل از سوی ایران اجرا می‌شوند. اکنون ایران تحت سخت‌ترین رژیم راستی‌آزمایی هسته‌ای در جهان قرار دارد. بازرسان ما دسترسی‌های توسعه یافته‌ای به سایت‌ها دارند و اطلاعات بیشتری درباره برنامه هسته‌ای ایران که در حال حاضر کوچک‌تر از زمان پیش از اجرای برجام است، در اختیار دارند.

  مقام ارشد آژانس افزود: آژانس همچنین به راستی‌آزمایی عدم انحراف در مواد هسته‌ای اعلام شده از سوی ایران ادامه می‌دهد و ارزیابی‌ها درخصوص نبود مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در ایران کماکان ادامه می‌یابند.

  همچنین، به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فرانسه ، آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه اعلام کرد ایران به تعهدات خود در چارچوب پرونده هسته ای عمل کرده است.

  آژانس همچنین اعلام کرد ذخیره اورانیوم با غنای پایین ایران تا تاریخ پنجم نوامبر برابر با ۹۶ و هفت دهم کیلوگرم بوده است. این در حالی است که این رقم در ماه اوت برابر با ۸۸ و چهار دهم کیلوگرم اعلام شد. این رقم، پایین تر از حد ۲۰۲ و هشت دهم کیلوگرم است که در موافقتنامه هسته ای سال ۲۰۱۵ به آن اشاره شده است.

  آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه گزارش خود اعلام کرد ذخیره آب سنگین ایران در تاریخ ششم نوامبر برابر با ۱۱۴ و چهار دهم تن بوده است. این در حالی است که این رقم در ماه اوت برابر با ۱۱۱ تن بود. این میزان، پایین تر از حد ۱۳۰ تن است که در توافق هسته ای ایران با کشورهای قدرتمند جهان به آن اشاره شده است.

  آژانس همچنین در گزارش خود نوشت، ایران به آژانس اعلام کرده است که قصد دارد به منظور تحقیقات، در آینده نزدیک یک «رآکتور آب سبک بحرانی» را در محل سازمان انرژی اتمی ایران طراحی کند و آن را بسازد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.