• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » کاشت بیش از ۲ هزارو ۵۰۰ کیلو گرم دانه روغنی کلزا در ارزوییه
  کد خبر : 2054146

  کاشت بیش از ۲ هزارو ۵۰۰ کیلو گرم دانه روغنی کلزا در ارزوییه

  کاشت بیش از ۲ هزارو ۵۰۰ کیلو گرم دانه روغنی کلزا در ارزوییهReviewed by on Nov 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ رضا امیری پاک ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوییه گفت: کاشت کلزا دراین شهرستان ارزوئیه از تاریخ ۱۰ مهر آغازشده است و تا پایان آبان ادامه…

  کاشت بیش از ۲ هزارو ۵۰۰ کیلو گرم دانه روغنی کلزا در ارزوییهReviewed by on Nov 13Rating:

  کاشت بیش از 2 هزارو 500 کیلو گرم دانه روغنی کلزا در ارزوییهبه گزارش ایران ویج به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ رضا امیری پاک ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوییه گفت: کاشت کلزا دراین شهرستان ارزوئیه از تاریخ ۱۰ مهر آغازشده است و تا پایان آبان ادامه دارد.

  وی ارقام کشت شده کلزا در این شهرستان تراپر، جاکوما و جولیوس را اعلام کردو افزود: کشت کلزا بصورت کاملا مکانیزه و با استفاده از دستگاههای ریزدانه کار، خطی کار همدانی و با مصرف ۴ الی ۵کیلوگرم بذر در هرهکتار انجام می شود.

  امیری پاک با بیان اینکه تاکنون میزان ۲ هزار و ۹۳۰ کیلوگرم بذر توزیع و در سطح ۳۰۰ هکتار از مزارع کشت صورت گرفته است، تصریح کرد:کشاورزان پس از انعقاد قرارداد، حواله بذر هیبرید و یارانه ای خود را از مراکز جهادکشاورزی دریافت می کنند.

  وی گفت : تعداد ۲۳ دستگاه ریزدانه کار و ۳۰ دستگاه خطی کار همدانی دراین شهرستان مجهز و آماده کشت محصولات زراعی شهرستان هستند.

  وی مزایای کاشت کلزا را کاهش آب مصرفی در مقایسه با گندم و جو اعلام و افزود: با قرارگرفتن محصول کلزا در تناوب با گندم و جو باعث افزایش عملکرد این دو محصول و کنترل علفهای هرز و کاهش آفات می شود.

  امیری پاک در رابطه با خودکفایی کشور در تولید دانه های روغنی مانند کلزا گفت: خرید تضمینی کلزا در زمان برداشت با قیمت بیش از ۳ هزار تومان، اعطای تسهیلات ۵۰ میلیون ریالی به ازای هر هکتار کشت کلزا، اعطای تسهیلات یارانه ای برای خرید دستگاههای ریزدانه کار و تامین بذر هیبرید یارانه ای برای کشاورزان از حمایتهای دولت در جهت توسعه کشت دانه روغن کلزا می باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.