• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » کشت نشایی چغندر قند از سال آینده در اسدآباد توسعه پیدا می‌کند
  کد خبر : 2054078

  کشت نشایی چغندر قند از سال آینده در اسدآباد توسعه پیدا می‌کند

  کشت نشایی چغندر قند از سال آینده در اسدآباد توسعه پیدا می‌کندReviewed by on Nov 13Rating: سقراط بیرنگ در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اسدآباد اظهار داشت: امسال به صورت آزمایشی سطحی افزون بر یک هکتار کشت نشایی چغندرقند در شهرستان انجام شد که در سال آینده تصمیم بر آن است در راستای ساماندهی و مدیریت…

  کشت نشایی چغندر قند از سال آینده در اسدآباد توسعه پیدا می‌کندReviewed by on Nov 13Rating:

  سقراط بیرنگ در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اسدآباد اظهار داشت: امسال به صورت آزمایشی سطحی افزون بر یک هکتار کشت نشایی چغندرقند در شهرستان انجام شد که در سال آینده تصمیم بر آن است در راستای ساماندهی و مدیریت بحران آب این میزان کشت به ۳ تا ۴ هکتار کشت اولیه نشایی چغندرقند ارتقاء یافته و اجرایی شود.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها گوجه‌فرنگی به صورت عمده در شهرستان اسدآباد به صورت کشت نشایی انجام می‌شود، افزود: امسال سطحی افزون بر ۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به کشت گوجه‌فرنگی اختصاص داشت که تمامی این اراضی به صورت کشت نشایی انجام گرفته بود.

  بیرنگ تصریح کرد: علاوه بر کشت نشایی گوجه‌فرنگی در سال‌زراعی‌جاری به صورت محدود سطحی افزون بر ۱۵هکتار در راستای خودمصرفی به کشت نشایی فلفل و بادمجان و ۲۵ هکتار به کشت نشایی پیاز اختصاص داشته است.

  مدیر جهاد کشاورزی اسدآباد خاطرنشان کرد: کاهش دفعات آبیاری، زودرس کردن محصول، حداقل توقف رشد در مرحله انتقال، افزایش عملکرد محصول پاییزه، تراکم مناسب بوته، رسیدن به حد اعلاء یکنواختی کشت، کاهش هزینه بذر و کاهش هزینه‌های جاری و کاهش استهلاک سیستم‌های آبرسانی و آبیاری از مهمترین مزایای استفاده کشت نشاء به جای کشت بذر است.

  بیرنگ در ادامه از پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان یارانه انتقال آب به مزارع کشاورزان این شهرستان خبر داد و افزود: این میزان یارانه انتقال آب به مزارع، با حمایت دولت به کشاورزان اسدآبادی پرداخت شده است.

  وی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی منطقه اسدآباد قابلیت اجرای سیستم آبیاری نوین را داراست که تا کنون در راستای حفظ منابع آبی ۱۴ هزار و ۵۰۰هکتار از این اراضی به سامانه نوین آبیاری تجهیز شده‌اند.

  بیرنگ گفت: از ابتدای امسال تاکنون با اجرای ۵۰ درصد از میزان تعهدات سال ۹۶ در زمینه آبیاری نوین و پرداخت بیش از ۳ میلیارد تومان یارانه و کمک بلاعوض از طرف دولت به متقاضیان طرح‌های آبیاری تحت فشار، ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان مجهز به سیستم آبیاری نوین شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.