• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » شهادت ۱۰۰ شهروند یمنی بر اثر جنایت‌های سعودی در یک هفته گذشته
  کد خبر : 2053966

  شهادت ۱۰۰ شهروند یمنی بر اثر جنایت‌های سعودی در یک هفته گذشته

  شهادت ۱۰۰ شهروند یمنی بر اثر جنایت‌های سعودی در یک هفته گذشتهReviewed by on Nov 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان شبکه تلویزیونی المنار اعلام کرد یکهزار روز از آغاز تجاوز وحشیانه سعودی ها به یمن می گذرد و تنها طی یک هفته گذشته ۱۰۰ شهروند یمنی در حملات…

  شهادت ۱۰۰ شهروند یمنی بر اثر جنایت‌های سعودی در یک هفته گذشتهReviewed by on Nov 12Rating:

  شهادت ۱۰۰ شهروند یمنی بر اثر جنایت‌های سعودی‌ها در یک هفته گذشتهبه گزارش ایران ویج به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان شبکه تلویزیونی المنار اعلام کرد یکهزار روز از آغاز تجاوز وحشیانه سعودی ها به یمن می گذرد و تنها طی یک هفته گذشته ۱۰۰ شهروند یمنی در حملات هوایی متجاوزان سعودی-آمریکایی و در میان سکوت جهانیان که عربستان را به ادامه جنایاتش تشویق می کند، جان خود را از دست داده‌اند.

  المنار با اعلام این مطلب افزود: شدت تجاوز به یمن از همان آغاز حمله که هزار روز از آن می گذرد تغییری نکرده است و غیر نظامیان قربانیان این حمله هستند. حمود شرف خبرنگار المنار در گزارشی از صنعا، پایتخت یمن، گفت هزار روز از رنج و سختی و مصائب ملت یمن توسط سعودی‌ها می گذرد. سعودی ها وحشیانه ترین جنایات را برای درهم شکستن پایداری ملت یمن انجام داده اند و می دهند. ائتلاف به فرماندهی سعودی در ششم ماه کنونی میلادی نیز به بستن کامل حریم هوایی یمن و همه گذرگاه‌های زمینی و دریایی منتهی به یمن اقدام کرد و این کشور و بیش از ۲۵ میلیون انسان را به محاصره کامل در آورد.

  حمود شرف افزود این گامی است که سازمان ملل متحد درباره فاجعه ای که برای یمن در پی دارد هشدار داد؛ چرا که یمن را با بزرگترین گرسنگی در جهان روبرو خواهد کرد و بر اساس هشدارهای سازمان ملل میلیونها قربانی خواهد داشت.

  وضاح المودع، از رهبران ائتلاف مدنی پیگیری جنایت‌های تجاوز به یمن، گفت: «اگر سکوت جهانیان نبود (رژیم) سعودی نمی توانست به اقداماتش علیه یمن ادامه دهد. جهانیان در قبال فاجعه ای که در یمن در حال رخ دادن است شریکند. همچنانکه استیون اوبرن و کمیسیر عالی حقوق بشر در سازمان ملل گفتند، این فاجعه دست ساز انسان است. جهانیان باید قتل عام یمنی‌ها را متوقف کنند. این توصیف کمیسر عالی سازمان ملل است. جهان باید بداند این پیام یمنی ها و غیر یمنی هاست. جهانیان یمنی ها را تنها گذاشته اند و سکوت جهانیان باعث تشدید جنایت‌های سعودی‌ها شده است».

  اقدام ائتلاف سعودی آمریکایی به محاصره کامل ملت یمن با تشدید حملات هوایی همزمان شده است و طی یک هفته ۱۰۰ نفر از غیر نظامیان شهید شده‌اند. بیشتر این قربانیان نیز اگر موشک های متجاوزان به آنان اصابت نکرده بود، بر اثر گرسنگی جان می باختند.

  خبرنگار المنار در ادامه گفت مارک لووکوک، معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه، ائتلاف سعودی را به لغو محاصره یمن ترغیب کرد که منازعه آن را تکه تکه کرده است. منازعه ای که یمنی ها می گویند برای آنان سودی ندارد بلکه طرح صهیونیستی-آمریکایی برای آنان و برای همه ملتهای منطقه فقط کشتار و ویرانگری داشته است. هر کسی که در یمن در حملات کشته نشود بر اثر گرسنگی جان خواهد باخت.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.