• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نشست کمیته امنیتی مشترک ایران و عراق در خصوص اربعین
  کد خبر : 2053964

  نشست کمیته امنیتی مشترک ایران و عراق در خصوص اربعین

  نشست کمیته امنیتی مشترک ایران و عراق در خصوص اربعینReviewed by on Nov 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایرنا، در این نشست که در مقر قرارگاه علیات سامرا و با حضور جمعی از فرماندهان عراقی بویژه سرلشکر محمد بدر معاون وزیر کشور و رئیس عراق کمیته امنیت مشترک عراق و نیز…

  نشست کمیته امنیتی مشترک ایران و عراق در خصوص اربعینReviewed by on Nov 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایرنا، در این نشست که در مقر قرارگاه علیات سامرا و با حضور جمعی از فرماندهان عراقی بویژه سرلشکر محمد بدر معاون وزیر کشور و رئیس عراق کمیته امنیت مشترک عراق و نیز سرلشگر عماد یاسین الزهیری فرمانده قرارگاه عملیات سامرا برگزار شد، درباره مرحله نهایی اقدامات مربوط به مراسم اربعین امثال بحث و گفت و گو شد.
  سردار مصطفی مرادیان در این جلسه ضمن اشاره به تشکیل کمیته مشترک ایران و عراق ویژه اربعین در ۴ ماه پیش و نیز امضای تفاهم نامه ویژه اربعین میان وزیران کشور ایران و عراق، روند همکاری ها و هماهنگی در ارتباط با اربعین سالجاری ابراز رضایت کرد.
  وی تاکید کرد که دستگاه های امنیتی و نظامی عراق در طول مراسم امسال در قالب این کمیته مشترک همکاری و هماهنگی بسیار خوب و در سطح عالی داشته است و نتیجه آن برگزاری اربعین بدون کوچکترین خلل امنیتی است.
  وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در بغداد همچنین از همکاری صمیمانه دولت، ملت و سطوح مختلف نیروهای امنیتی و نظامی این کشور در میزبانی و تامین امنیت زائران ایرانی از جمله زائران ایرانی صمیمانه قدردانی کرد.
  مرادیان در ارتباط با تاکید مقام های ایرانی مبنی بر خرید و تهیه بخشی از تجهیزات و اقلام مورد نیاز موکب ها از بازار سامرا ، این امر را در رونق گرفتن اقتصاد این شهر موثر و از برکات اربعین توصیف کرد.
  وی گفت: موکب های ایرانی برای سال آینده نیز باید بگونه ای برنامه ریزی کنند که کل مایحتاج خود را از بازار سامرا تهیه کنند و از این طریق باعث رونق اقتصادی در این شهر که میزبان زائران ایرانی و غیر ایرانی امامین عسکرین می باشد، سهیم شوند.
  وی بر ضرورت مشارکت دادن طیف های مختلف اهالی سامرا در مراسم اربعین حسینی تاکید کرد و گفت این امر مولد امنیت پایدار برای منطقه و نزدیکتر کردن قلوب مردم دو کشور ایران و عراق خواهد بود.
  در این جلسه مقرر شد طرح امنیتی ویژه اربعین در سامرا تا پایان ماه صفر که زائران غیر عراقی اربعین به این شهر سفر می کنند، ادامه یابد و مرادیان نیز آمادگی جمهوری اسلامی ایران را جهت همکاری ها در سطوح مختلف اعلام کرد.
  طرفین افزایش تجهیزات و امکانات را برای اربعین سال آینده و ایجاد زیرساخت های مختلف نه فقط برای اربعین که در طول سال ، مورد تاکید قرار دادند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایرنا، اعضای کمیته امنیتی مشترک ایران و عراق همچنین از طریق هوایی و با یک فروند بالگرد ارتش عراق، شرایط و اوضاع منطقه را مورد بررسی قرار دادند.
  سامرا در ۱۱۰ کیلومتری شمال بغداد مدفن امامین عسکریین است که در ایام مراسم اربعین میزبان صدها هزار زائر بویژه ایرانی و از کشورهای مختلف جهان است.
  از سه سال پیش که زائران اربعین به سامرا هم می روند، موکب های ایرانی و بعضا موکب هایی از سوی اهالی اهل سنت منطقه، کار پذیرایی و اسکان زائران را برعهده دارند.
  پیش بینی ها حاکی است که حرکت زائران اربعین به سمت سامرا تا ۲۸ صفر نیز ادامه یابد.
  خاورم*۴*۳۸۰*۱۷۷۰*۳۴۰۴**انتشار: محسن اسماعیلی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.