• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مدعیان حقوق بشر در قبال کشتار ائتلاف بین المللی کاری انجام دهند
  کد خبر : 2053949

  مدعیان حقوق بشر در قبال کشتار ائتلاف بین المللی کاری انجام دهند

  مدعیان حقوق بشر در قبال کشتار ائتلاف بین المللی کاری انجام دهندReviewed by on Nov 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از النشره، وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: دولت سوریه تجاوزات ائتلاف بین المللی و جنایات جنگی آنها ضد غیرنظامیان را محکوم می کند و…

  مدعیان حقوق بشر در قبال کشتار ائتلاف بین المللی کاری انجام دهندReviewed by on Nov 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از النشره، وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: دولت سوریه تجاوزات ائتلاف بین المللی و جنایات جنگی آنها ضد غیرنظامیان را محکوم می کند و مراتب اعتراض خود را نسبت به چشم پوشی مدعیان حاکمیت قانون و حقوق بشر از این کشتارها ائتلاف بین المللی در الرقه و دیرالزور اعلام می دارد و بی طرفی برخی کشورها در قبال این جنایات به مثابه مشارکت در جنایات است.

  در این بیانیه آمده است: ائتلاف بین المللی به دنبال مانع تراشی در مسیر ارتش سوریه و متحدانش ضد داعش است که نقش مشکوک این ائتلاف و خطرش ضد تلاش های واقعی برای مبارزه این گروه تکفیری را ثابت می کند. ائتلاف تحت رهبری آمریکا به تجاوزات خود ضد حاکمیت سوریه و تمامیت اراضی آن از تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۴ ادامه می دهد و این ائتلاف کشتار خونین جدیدی را به اقدامات آکنده از کشتار و جنایات جنگی خود هنگامی که در۱۱ نوامبر ۲۰۱۷ مناطق مسکونی را در تل الشایر و روستای الدعیجی در استان دیرالزور هدف قرار دادند و دهها غیرنظامی را کشتند و دهها نفر دیگر را زخمی کردند، افزودند. آنها به این جنایت اکتفا نکردند و آمبولانس هایی که به دنبال نجات غیرنظامیان بودند را نیز هدف قرار دادند که به انهدام آمبولانس ها و کشته شدن سرنشینان آن منجر شد.

  وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: ادامه مانع تراشی های ائتلاف بین المللی ضد ارتش سوریه و متحدانش علیه داعش از طریق هوا یا از طریق مزدورانش در روی زمین، توافقات با داعشی ها برای اینکه به ارتش سوریه و متحدانش از مناطق تحت سیطره ائتلاف بین المللی و شبه نظامیان مزدور آن در روی زمین حمله کنند؛ همگی نشان دهنده نقش مشکوک این ائتلاف و خطر آن برای تلاش های واقعی برای جنگ ضد داعش است. این حقیقتی است که روند حوادث و بسیاری از گزارش ها تصاویر هوایی آن را تایید می کند.

  وزارت خارجه سوریه بیان کرد: دولت سوریه مجددا از شورای امنیت می خواهد که به مسئولیت اساسی خود در حفظ ثبات و امنیت بین المللی عمل کند و تحرک فوری برای توقف جنایات وحشیانه ائتلاف نامشروع ضد غیرنظامیان در سوریه به عمل آورد و مانع از ارتکاب جنایات بیشتر و تعدی به ملت سوریه و حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.