• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پیروزی محور مقاومت در برابر ۶۰۰ هزار نفر تروریست مستقر در سوریه
  کد خبر : 2053830

  پیروزی محور مقاومت در برابر ۶۰۰ هزار نفر تروریست مستقر در سوریه

  پیروزی محور مقاومت در برابر ۶۰۰ هزار نفر تروریست مستقر در سوریهReviewed by on Nov 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل سپاس، در این گزارش به بخشی از آمار و ارقام تعداد تروریست های خارجی در سوریه و کشورهای متبوعشان که از حدود ۹۳ کشور از سراسر…

  پیروزی محور مقاومت در برابر ۶۰۰ هزار نفر تروریست مستقر در سوریهReviewed by on Nov 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل سپاس، در این گزارش به بخشی از آمار و ارقام تعداد تروریست های خارجی در سوریه و کشورهای متبوعشان که از حدود ۹۳ کشور از سراسر جهان به آنجا آمده اند.

  مرکز پژوهشی فریل آلمان نتایج یک مطالعه میدانی را منتشر کرده که در آن نشان می دهد تعداد بیگانگانی که از آوریل ۲۰۱۱ تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی در جنگ سوریه شرکت داشتند، به ۳۶۰ هزار نفر رسیده است. این مطالعه تایید کرد که این پیکار جویان از حدود ۹۳ کشور از سراسر جهان در آنجا گرد آمده بودند. تعداد ورودی ها از ایالات متحده و اتحادیه اروپا فقط ۲۱،۵۰۰ نفر بوده که ۸،۵۰۰ نفر از آنها به خانه های خود بازگردانده شده اند.

  لازم به ذکر است که تعداد جنگجویانی که ادعای ملیت سوری  داشتند و در حال جنگ با ارتش سوریه بودند بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر تا مارس ۲۰۱۶ برآورد شده است. در پایان سال ۲۰۱۵، ۹۵ هزار تروریست بیگانه در سوریه کشته شدند و ۱۲۰ هزار نفر دیگر از آنجا اخراج شدند فرار کرده اند در حالی که ۲۴ هزار نفر دیگر در شمار مفقودین محسوب می شوند زیرا که نشانی از آنها وجود ندارد از سوی دیگر جبهه النصره و داعش حدود ۳هزار کودک و نوجوان زیر ۱۸ سال را در آنجا به قتل رسانده اند.

  با توجه به شمار جنگجویان خارجی که آمار آنها ثبت شده و به سوریه آمده بودند رتبه بندی ملیت آنان از حیث تعداد بشرح زیر است:

  ۱ ) ترکیه ۲۵۸۰۰ هزار نفر

  ۲) عربستان سعودی ۲۴۵۰۰

  ۳) چچن۲۱۰۰۰ 

  ۴) فلسطین ۱۴۰۰۰

  ۵) عراق ۱۳۰۰۰

   6) لبنان ۱۱۰۰۰

  ۷) لیبی ۹۵۰۰

   8) ترکمنستان ۸۶۰۰ 

   9) مصر ۷۵۰۰

  ۱۰) پاکستان ۴۶۰۰

  ۱۱) اردن ۳۹۰۰

  از جهت دیگر تعدادی از تروریست ها تابع کشورهای دیگری هستند که به سوریه آمده اند و آمار دقیقی از تعداد آنها در دست نیست. البته در طول شمارش کشته های تروریست ها مشخص شد که افرادی متعدد از قرقیزستان، بنگلادش، سوئد، بلژیک، برزیل، مالی، نیجریه، آرژانتین، چاد، قطر، نیجر، آفریقای جنوبی، نروژ، اسلواکی، لهستان، اسلوونی، پرتغال، ایتالیا، بلغارستان، بورکینافاسو و ترینیداد و توباگو، اتیوپی، لتونی، سورینام، استونی، شیلی،(فلسطین اشغالی) اسرائیل و همچنین ژاپن و جیبوتی درجنگ سوریه شرکت داشته اند.

  نکته قابل توجه این است که این سایت آلمانی آماری از تروریست های درگیر آن کشور در بحران سوریه ارائه نکرده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.