• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران درصورت پایبندی به برجام مثبت خواهد بود/ انگلیس به سیاست های حکیمانه ایران در منطقه پی برده است
  کد خبر : 2053810

  سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران درصورت پایبندی به برجام مثبت خواهد بود/ انگلیس به سیاست های حکیمانه ایران در منطقه پی برده است

  سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران درصورت پایبندی به برجام مثبت خواهد بود/ انگلیس به سیاست های حکیمانه ایران در منطقه پی برده استReviewed by on Nov 12Rating: کمال دهقانی فیروزآبادی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره سفر احتمالی بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس به ایران گفت: تا پیش از روی…

  سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران درصورت پایبندی به برجام مثبت خواهد بود/ انگلیس به سیاست های حکیمانه ایران در منطقه پی برده استReviewed by on Nov 12Rating:

  کمال دهقانی فیروزآبادی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره سفر احتمالی بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس به ایران گفت: تا پیش از روی کارآمدن ترامپ و موضوع برجام شاهد همراهی انگلیس با آمریکا بودیم ولی بعد از اعلام موضع رییس جمهوری آمریکا در مورد برجام، سیاست های انگلیس نشان می دهد که آنان دیگر همراه آمریکایی ها نیستند.
  وی افزود: بعد از موضع ترامپ در مورد برجام، انگلیس مخالفت خود را با این سیاست ها اعلام و حداقل به ظاهر تاکید کرد که موافق برجام و مخالف این تصمیم آمریکا است.
  نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پس از روی کار آمدن ترامپ، موضع گیری وی نسبت به پیمان بین المللی محیط زیست و برجام مخالف کشورهای اروپایی بود که این موضوع مخالفت اروپایی ها را در برداشت، از سوی دیگر فرانسه و انگلیس اعضای دائم شورای امنیت هستند ولی شاهدیم که بعد از اعلام موضع آمریکا این کشور را در موضوع برجام همراهی نکردند و بارها تاکید داشتند که می خواهند بر موضوع برجام متعهد باشند.
  دهقانی فیروزآبادی تصریح کرد: بسیاری از موضوعات پس از سفر جانسون به ایران مشخص خواهد شد ما باید منتظر بمانیم که نتایج این سفر چگونه و سیاست های انگلیس در قبال موضوعات مختلف چه خواهد بود.
  وی همچنین اظهار کرد: سفر وزیر خارجه انگلیس به تهران همچنین می تواند زمینه ساز توسعه روابط میان دو کشور باشد و مبنای گسترش مناسبات تهران – لبنان قرار گیرد.
  نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: مبنای ما روابط با تمامی کشورهاست و تلاش داریم که با همه کشورها ارتباط دوستانه داشته باشیم.
  دهقانی فیروزآبادی تصریح کرد: ایران در موضوعات منطقه ای با انگلیس اختلاف نظرهایی دارد البته بعد از اتفاقاتی که در اقلیم کردستان عراق رخ داد بسیاری از کشورها و همچنین تا حدود زیادی انگلیسی ها به سیاست های حکیمانه ایران در منطقه پی برده و به آن تاکید داشتند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس وعده داده است که در هفته های آینده به ایران سفر می کند.
  وزارت امور خارجه انگلیس در آستانه سفر قریب الوقوع بوریس جانسون به ایران، در حال بررسی مجموعه ای از تدابیر با هدف کاستن از تنش ها در روابط لندن- تهران است.
  سیام**۹۱۲۱**۱۳۳۶
  خبرنگار: سمیه لاری**انتشار: مهرنوش خانزائی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.