• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دیدار هیات بهداشتی – درمانی سوری با معاون وزیر بهداشت
  کد خبر : 2053762

  دیدار هیات بهداشتی – درمانی سوری با معاون وزیر بهداشت

  دیدار هیات بهداشتی – درمانی سوری با معاون وزیر بهداشتReviewed by on Nov 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در این دیدار ضمن تبریک پیروزی‌های اخیر در سوریه بر تروریست‌ها، با ارائه گزارشی از تاریخچه تشکیل شبکه مراقبت‌های اولیه بهداشتی در ایران و برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع،…

  دیدار هیات بهداشتی - درمانی سوری با معاون وزیر بهداشتReviewed by on Nov 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در این دیدار ضمن تبریک پیروزی‌های اخیر در سوریه بر تروریست‌ها، با ارائه گزارشی از تاریخچه تشکیل شبکه مراقبت‌های اولیه بهداشتی در ایران و برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع، گفت: در ارتباط با مسأله بهداشت بهتر است دنیا را به صورت یک نظام یکپارچه ببینیم زیرا تحولات بهداشتی در هر کشوری در سایر کشورها تاثیرگذار است.

  وی افزود: ما در ایران شبکه بهداشتی را از روستاها شروع کردیم و با گسترش روزافزون آن و با توجه به دستاوردهایی که داشتیم طی سالیان اخیر به توسعه شبکه در شهرها پرداختیم.

  وی بیان داشت: مدل ما در توسعه شبکه بر اساس چند پارامتر اعم از مشارکت طلبی عمومی، ادغام خدمات در سیستم شبکه و ارتباط بین بخشی و کمک همه بخش‌ها برای توسعه سلامت در کشور شکل گرفت.

  وی ادامه داد: آموزش بهداشت، سلامت عمومی، سلامت مادران و کودکان، واکسیناسیون، تغذیه، کنترل بیماری‌های واگیر، درمان بیماری‌ها، ارائه برخی داروها برنامه‌های شبکه بهداشتی در روستاها بود.

  رئیسی گفت: طی سال‌های گذشته تشخیص سریع و درمان بیماری‌های واگیر، کنترل بیماری‌های مشترک انسان و دام، دیفتری، اسهال، ریشه کنی فلج اطفال، شیستوزوم، سرخک، کزاز نوزادی، مالاریا و جذام و همچنین دسترسی به آب سالم و سیستم فاضلاب دستاوردهای شبکه در زمانی بود که ۷۰ درصد جمعیت کشور در روستاها ساکن بودند.

  معاون بهداشت با اشاره به اینکه هم اکنون ۷۰ درصد جمعیت شهرنشین شده‌اند از لزوم بازنگری در برنامه‌های شبکه و توسعه آن در شهرها گفت و افزود: هم اکنون ایران با واقعیت‌هایی در بخش بهداشت و درمان روبروست که تمام دنیا با آن مواجه هستند. مثل افزایش روزافزون بیماری‌های غیرواگیر اعم از بیماری‌های قلبی، سکته‌ها، دیابت، سرطان و سوانح.

  رئیسی گفت: استراتژی ما برای مقابله با این وضعیت، افزایش سواد سلامت و توانمندسازی مردم، پوشش همگانی بهداشت، توسعه دسترسی به خدمات و افزایش مشارکت بین بخشی است.

  وی افزود: خرید خدمت راهبردی از بخش خصوصی، ارائه خدمت فعال به گروه‌های هدف، ایجاد و تکمیل پرونده الکترونیک سلامت نیز اقداماتی است که در همین راستا از چهار سال گذشته آغاز شده است.

  وی ادمه داد: در این مدت ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از دانش آموزان مدارس و افراد، تحت عنوان سفیر سلامت برای ترویج خودمراقبتی در مدارس و خانواده‌ها تحت آموزش قرار گرفته‌اند.  

  بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی اظهار داشت: طرح تحول سلامت ۱۵ برنامه اصلی و ۱۰ پروژه پشتیبان در بخش بهداشت دارد که گسترش نظام شبکه به شهرها، پوشش ۱۱ میلیونی حاشیه نشینان، ارتقای برنامه پزشک خانواده، تغییرات در نظام بیمه برای اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع در شهرهای کوچک، تعریف بسته‌های خدمت برای همه رده‌های سنی با تاکید بر بیماری‌های غیرواگیر، سلامت روان و تغذیه از جمله مهم‌ترین آنها هستند.

  معاون بهداشت به احداث ۲۱۱۳ مرکز جامع سلامت و ۴۷۰۰ پایگاه سلامت در طرح تحول اشاره کرد و گفت: ایجاد سامانه‌های سینا، سیب و ناب جهت تشکیل پرونده اکترونیک سلامت برای مردم و ثبت نام بیش از ۶۷ میلیون ایرانی در این سامانه‌ها انجام شده است.

  در این دیدار نماینده WHO در سوریه، معاون امور بهداشت وزارت علوم سوریه، معاون وزیر بهداشت سوریه، مدیر مراقبت‌های اولیه پزشکی وزارت بهداشت سوریه، مدیر بیمارستان دانشگاهی دمشق، رییس دانشکده پزشکی دمشق، مدیر اداره بهداشت حلب، مسئول دفتر WHO در دمشق، مسئول امور فنی نظام بهداشت سوریه و دکتر شریعتی، دکتر برکاتی، دکتر جعفری، دکتر فرخی دکتر چراغچی از ایران حضور داشتند. برنامه هیات سوری در روزهای آینده بازدید از شبکه در شهرهای مختلف و نشست های مختلف کارشناسی و تبادل نظر و در نهایت امضای تفاهمنامه با طرف ایرانی خواهد بود.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.