• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » معادن خراسان شمالی مشمول تسهیلات و یارانه‌های حمایتی شود
  کد خبر : 2053687

  معادن خراسان شمالی مشمول تسهیلات و یارانه‌های حمایتی شود

  معادن خراسان شمالی مشمول تسهیلات و یارانه‌های حمایتی شودReviewed by on Nov 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در نشست با رئیس سازمان نظام مهندسی معادن کشور اظهار کرد: با توجه به این که نخستین شورای معادن استان را تشکیل داده ایم آمادگی…

  معادن خراسان شمالی مشمول تسهیلات و یارانه‌های حمایتی شودReviewed by on Nov 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در نشست با رئیس سازمان نظام مهندسی معادن کشور اظهار کرد: با توجه به این که نخستین شورای معادن استان را تشکیل داده ایم آمادگی برای تفویض اختیار موردی استان ها به عنوان پایلوت در سطح کشور را نیز داریم .

  وی افزود: نقشه های ژئوشیمی و نقشه های ژئوفیزیک هوایی از معادن استان هم در حال انجام است و در این مسیر نقشه ها یک به ۲۵۰ هزارم کامل شده و نقشه های یک به صد هزار معادن نیز در حال انجام و نقشه های یک به ۲۵ هزار که جزو نقشه های اساسی محسوب می شود در حال آماده شدن و اتمام است .

  وی در ارتباط با موضوع تسهیلات و یارانه های حمایتی بخش معادن نیز تصریح کرد: با توجه به این که تسهیلات و یارانه های حمایتی عمدتا به معادن درجه یک و دو کشور تعلق می گیرد و از سوی دیگر اکثر معادن خراسان شمالی جزو درجه بندی ۳ و ۴ است، خواستار تخصیص تسهیلات به این معادن هستیم .

  صالحی خاطرنشان کرد: امیدواریم شورای عالی معادن کشور حمایت های مادی، معنوی، تفویض اختیار و تسهیلاتی خود را نیز برای خراسان شمالی داشته باشد .

  وی افزود: از شورای عالی معادن کشور خواستار برنامه ریزی خاص برای معادن استان هستیم تا از معادن به عنوان منبعی برای پیشرفت و اشتغالزایی استفاده کنیم .

  صالحی در حاشیه این نشست در ارتباط با آخرین وضعیت تغییرات مدیران نیز به خبرنگاران گفت: بدون شک برای ایجاد تغییر و تحولات عقب نشینی نخواهیم کرد و هرروز به فکر تغییر و تحول در بخش های مختلف هستیم .

  وی ادامه داد: مدیران استان باید با این دیدگاه که در زمان مدیریت خود به تمام وظایف و مسئولیت های محول به درستی عمل کنند، حرکت کرده و در این حالت به نوعی توانسته اند از ظرفیت مدیریتی خود به طور کامل استفاده کنند .

  رئیس سازمان نظام مهندسی معادن کشور نیز در این نشست گفت: باید توجه ویژه ای به پتانسیل های معادن موجود شود .

  نادعلی اسماعیلی اظهار کرد: یکی از سخت‌گیر های شورای عالی معادن تعریفی فردی به عنوان مسئول فنی در معادن است  که با توجه به درجه معادن، ضرورت وجود مسئول فنی برای هر معدنی الزامیست تا پاسخگوی تمام اتفاقات معدن باشد .

  وی تصریح کرد: اکثر معادن خراسان شمالی دارای مسئول فنی هستند و در بحث تفویض اختیار به استان ها نیز تمام موارد آن ابلاغ شده است .

  اسماعیلی با بیان این که معادن کشور گرفتاری های خاص خود را دارد، گفت: با تمام این گرفتاری ها بخش معدن مظلوم واقع شده و معتقدم به جای تعطیل کردن معادن راهکارهایی برای تقویت معادن کشور ارائه دهیم .

  وی خواستار راه اندازی معادن کوچک در استان شد و ادامه داد: با ایجاد و حمایت از معادن کوچک می توانیم در مسیر اشتغالزایی و حفظ محیط زیست حرکت کنیم .

  وی هم چنین ایجاد و حفظ تعامل با تشکل های صنفی و مهندسی معدن را از دیگر اهداف سازمان نظام مهندسی معدن بیان کرد و گفت: نظام مهندسی معدن توانسته است در سالیان گذشته تعاملی سازنده با تشکل های فعال در حوزه صنعت و معدن برقرار کند .

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.