• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » سقف‌های سبز آثار تغییرات آب و هوا را کاهش می‌دهند
  کد خبر : 2053671

  سقف‌های سبز آثار تغییرات آب و هوا را کاهش می‌دهند

  سقف‌های سبز آثار تغییرات آب و هوا را کاهش می‌دهندReviewed by on Nov 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز یکشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس دیلی، این مطالعه که در شهر سویل صورت گرفته نشان می‌دهد برای مثال برای مقابله با آثار گرمایش زمین تا پایان قرن حاضر میلادی لازم است…

  سقف‌های سبز آثار تغییرات آب و هوا را کاهش می‌دهندReviewed by on Nov 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز یکشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس دیلی، این مطالعه که در شهر سویل صورت گرفته نشان می‌دهد برای مثال برای مقابله با آثار گرمایش زمین تا پایان قرن حاضر میلادی لازم است در شهر سویل بین ۲۰۷ تا ۷۴۰ هکتار سقف سبز احداث شود. بر اساس پیش بینی محققان تا پایان قرن بیست و یکم میلادی دمای این شهر بین ۱.۵ تا ۶ درجه افزایش خواهد یافت.
  در این تحقیقات با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای شاخص پوشش گیاهی و دمای زمین اندازه‌گیری شد و با توجه به رابطه معکوس مقدار این دو شاخص محققان به این نتیجه رسیدند که برای کاهش میزان افزایش دما به اندازه‌ای که در مدل‌های آب و هوایی شهر سویل پیش‌بینی می‌شود، لازم است میزان پوشش گیاهی شهر بین ۱۱ تا ۴۰ درصد افزایش یابد. به اعتقاد محققان برای مقابله با افزایش دما دو گزینه وجود دارد. گزینه اول این که منشا این افزایش دما هدف گرفته شود و آثار فعالیت انسانی بر این پدیده حذف شود. گزینه دوم این است که از استراتژی‌هایی برای معکوس کردن این فرآیند استفاده شود.
  محققان دانشگاه سویل به عنوان یکی از راهکارهای پیاده‌سازی گزینه دوم، به سراغ ایجاد پوشش گیاهی روی سقف ساختمان‌های شهری رفته‌اند. به اعتقاد محققان ایجاد باغ‌هایی روی سقف ساختمان‌ها نوعی عایق طبیعی را در اختیار می‌گذارد که از یک طرف موجب کاهش انرژی مصرفی شده و از طرف دیگر موجب بهبود وضعیت آب و هوایی شهرها، کاهش آلودگی و جلوگیری از گرمایش زمین خواهد.
  گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Building and Environment منتشر شده است.
  علمی (۶)**۹۲۵۹**۱۴۴۰
  مترجم: سپیده کاشانی** انتشار: گلشن

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.