• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مهمترین پیام پیاده روی اربعین اقتدار جهان اسلام و امنیت منطقه است
  کد خبر : 2053640

  مهمترین پیام پیاده روی اربعین اقتدار جهان اسلام و امنیت منطقه است

  مهمترین پیام پیاده روی اربعین اقتدار جهان اسلام و امنیت منطقه استReviewed by on Nov 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حسین امیرعبداللهیان در برنامه نگاه یک با اشاره به اثرات سیاسی راهپیمایی اربعین گفت: در شرایطی که تلاش های زیادی در منطقه و خارج از منطقه برای دمیدن در فتنه…

  مهمترین پیام پیاده روی اربعین اقتدار جهان اسلام و امنیت منطقه استReviewed by on Nov 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حسین امیرعبداللهیان در برنامه نگاه یک با اشاره به اثرات سیاسی راهپیمایی اربعین گفت: در شرایطی که تلاش های زیادی در منطقه و خارج از منطقه برای دمیدن در فتنه های داخلی به عمل می آید چنین برنامه ای با نام مقدس اسلام گرد یک ارزش معنوی در جهان اسلام و بین کشورهای اسلامی وحدت نظر را به وجود می اورد.

  وی افزود: نباید علاقه به امام حسین را محدود کنیم بلکه علاقه به امام حسین بین سنی و مسیحی و شیعی وجود دارد. در دورانی که در سفارت بغداد بودم و در دوران صدام می دیدم که بدترین افراد پیرامون صدام نسبت به امام حسین با وجود تمام فشارها، حساسیت و علاقه داشتند هر چند در فضای سیاسی آن زمان این رفتارها سرکوب می شد.

  امیرعبداللهیان گفت: مهمترین پیام و دستاورد این حرکت در داخل منطقه وحدت و در عرصه بین الملل اقتدار جهان اسلام و از همه مهمتر تقویت امنیت در منطقه است.

  مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به استعفای نخست وزیر لبنان گفت: در پنج تا شش سال گذشته همزمان با مسئله بیداری اسلامی اتحاد نامیمونی بین امریکا، اسرائیل و عربستان شکل گرفت که تلاش کردند با ابزار مختلف هدف اصلی و اساسی خود را محقق کنند که از جمله آنها داعش بود.

  وی افزود: در تجارب مستشاران ما شاهد بودند که در عراق و سوریه چه اقداماتی را آمریکا و سعودی ها انجام می دهند، به برکت ایثارگران مدافعان حرم حقیقتا یک توطئه بزرگ از سر منطقه و جهان اسلام حذف شد.

  مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: حذف داعش با آنهمه توانی که از تروریست ها و ابرقدرت ها قرار گرفته بود یک حرکت عظیم بود که در طول دو تا سه سال تکلیفشان اینگونه شد. قرار بود داعش بی ثبات سازی منطقه را دستاورد اول خود قرار داده و درگیری طایفه ای و پس از آن تغییر فضای جمعیتی بر اساس طایفه ای در جهان را رقم بزند.

  امیرعبداللهیان ادامه داد: از دل این همه رعب و وحشت باید با یک حرکت جدید در قالب جا به جایی جمعیت ها با نگاه طایفه ای رقم می خورد . اینها وقتی درمنطقه داعش را شکست خورده دیدند رفراندوم در کردستان عراق را کلید زدند. اما مسعود بارزانی مورد استفاده ابزاری قرار گرفت.

  ادامه دارد…

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.