• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کشف یک گور دسته جمعی در استان کرکوک عراق
  کد خبر : 2053609

  کشف یک گور دسته جمعی در استان کرکوک عراق

  کشف یک گور دسته جمعی در استان کرکوک عراقReviewed by on Nov 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فرانسه، راکان سعید در این باره تصریح کرد: ما هم اکنون در پایگاه نظامی «البکاره» ایستادیم، منطقه ای که پیش از ورود داعش، یکی از مراکز نظامی نیروهای آمریکایی بود و پس از اشغال…

  کشف یک گور دسته جمعی در استان کرکوک عراقReviewed by on Nov 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فرانسه، راکان سعید در این باره تصریح کرد: ما هم اکنون در پایگاه نظامی «البکاره» ایستادیم، منطقه ای که پیش از ورود داعش، یکی از مراکز نظامی نیروهای آمریکایی بود و پس از اشغال این مناطق از سوی ترویست ها، به مرکز اعدام عناصر داعش تبدیل شد.
  البکاره در سه کیلومتری جنوب غرب الحویجه کرکوک قرار دارد.
  راکان در بخش دیگری از اظهاراتش یادآور شد: به زشتی پدیده تروریسم بنگرید که حدود ۴۰۰ انسان را که روپوش مخصوص اعدام بر تن دارند، اعدام کرده است.
  در همین حال، «مرتضی عباس اللعیبی» فرمانده تیپ ۶۰ ارتش عراق در این باره افزود: شاهدان عینی، نیروهای عراقی را به گورهای دسته جمعی راهنمایی کردند که در سه کیلومتری شمال الحویجه قرار دارد.
  از سوی دیگر سعد النعیمی چوپان این منطقه به فرانس پرس گفت: در سه سالی که داعش این منطقه را اشغال کرده بود، می دیدم که این گروه افراد زیادی را از خودرو ها پیاده و آنها تیرباران می کردند.
  النعیمی تاکید کرد: داعش در البکاره پنج گور دسته جمعی داشت که تعدادی اعدام شدگان تیر باران، برخی افراد را سر بریده و و عده ای بی گناه را با انفجار می کشتند.
  ارتش عراق ششم آبان ماه ۹۶ نیز از کشف یک گور دسته جمعی شامل ۵۰ جسد در الحویجه خبر داده بود.
  داعش در سال ۲۰۱۴ حدود یک سوم عراق را به اشغال خود درآورد و دست به انواع جنایت ها از جمله کشتار دسته جمعی و سوزاندن اجساد مخالفان کرد، اما این گروه در ماه های اخیر با تحمل شکست، کنترل بیش از ۹۰ درصد از مناطق تحت اشغال خود را از دست داده است.
  نیروهای مشترک ارتش عراق ۱۲ مهرماه ۹۶ شهرستان الحویجه در ۷۰ کیلومتری جنوب غرب استان کرکوک را از عناصر تروریستی داعش باز پس گرفتند.
  مرحله دوم عملیات آزادسازی الحویجه ۷ مهرماه ۹۶ با مشارکت ارتش و نیروی بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) آغاز شد.
  شبس**۹۳۶۳*۱۴۸۸ *مترجم: محمد تدو* انتشار دهنده: بهمن بامداد**

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.