• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تا زمانی که رقه به آغوش دولت سوریه بانگردد آزادشده تلقی نمی‌شود
  کد خبر : 2053413

  تا زمانی که رقه به آغوش دولت سوریه بانگردد آزادشده تلقی نمی‌شود

  تا زمانی که رقه به آغوش دولت سوریه بانگردد آزادشده تلقی نمی‌شودReviewed by on Nov 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در هفدهم اکتبر گذشته (۲۵ مهر ماه) کنترل رقه از دست داعش به دست نیروهای تحت حمایت ائتلاف بین المللی به فرماندهی آمریکا منتقل شد، آری داعش…

  تا زمانی که رقه به آغوش دولت سوریه بانگردد آزادشده تلقی نمی‌شودReviewed by on Nov 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در هفدهم اکتبر گذشته (۲۵ مهر ماه) کنترل رقه از دست داعش به دست نیروهای تحت حمایت ائتلاف بین المللی به فرماندهی آمریکا منتقل شد، آری داعش از رقه خارج شد اما آیا رقه آزاد شده است؟

  روزنامه «الانباء» لبنان در یادداشتی با عنوان «نبرد واقعی آزادسازی رقه» نوشت: صرف نظر از خرابی‌هایی که نیروهای آمریکایی به رقه وارد کرده و آن را کاملا آوار کردند و بر فرض اینکه مسئول این ویرانی‌ها داعش است و گزینه دیگری جز بیرون راندن این گروه از شهر بدون به بار آوردن همه این خرابی‌ها نبوده است اما آزادسازی هر منطقه با ۲ معیار محک زده می‌شود.

  به نوشته این روزنامه، معیار نخست این است که اهالی منطقه به آنجا بازگردند و هیچ خطری آنها را تهدید نکند و معیار دوم اینکه آن منطقه به آغوش دولت مشروع کشورش بازگردد، چون پیش شرطی برای بازگشت خدمات رسانی و برخورداری اهالی آن از همه حقوق خود که بر گردن دولت است محسوب می‌شود اما در صورتی که آن منطقه به آغوش دولت بازنگردد از این حقوق محروم خواهند شد و بهای جدیدی برای بازگشت آن به آغوش دولت و حفظ وحدت و سلامت ارضی کشور خواهند داد.

  نویسنده تاکید کرد: شهر رقه بر اساس ۲ معیار بالا شهری آزاد شده تلقی نمی‌شود بلکه کنترل آن از چنگ یک گروه غیرقانونی به گروه غیرقانونی دیگری افتاده که خطرش برای این شهر و اهالی آن کم‌تر نیست .

  البناء به بیان حقایقی برای رسیدن به این نتیجه‌گیری پرداخت و افزود: هنگامی که ساکنان محله مشلب رقه می‌خواستند به خانه‌هایشان بازگردند، با توجه به اینکه این محله در حومه شهر رقه واقع شده و نیروهای تحت حمایت آمریکا تقریبا بدون درگیری وارد آن شدند بسیاری از خانه‌های آنجا از آوارگی در امان مانده است بنابراین مانعی برای بازگشت فوری ساکنان آن در صورتی که خودشان مایل باشند وجود نداشت، اما هنگامی که ساکنان این محله قصد بازگشت به خانه‌های خود کردند با آنها مقابله شده و به سمتشان تیر شلیک شد که با زخمی شدن شماری از آنها همراه بود.

  نویسنده با اشاره به عزم جزم دولت سوریه و متحدانش برای آزادسازی رقه آورده است: دمشق از طریق وزیر خارجه خود اعلام کرد که رقه را آزاد شده نمی‌داند مگر اینکه ارتش سوریه وارد آنجا شود و «علی ولایتی»، مشاور عالی مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران نیز به صراحت اعلام کرد نبرد آزادسازی رقه از اشغال آمریکایی‌ها به زودی آغاز می‌شود.

  البناء تاکید کرد: بنابراین تا زمانی که رقه به آغوش دولت بازنگشته و تا زمانی که از ورود اهالی به خانه‌هایشان ممانعت به عمل بیاید دلایل کافی برای ورود به نبرد جدید بازپس گیری رقه و بازگشت آن به آغوش دولت سوریه وجود دارد تا خطر تجزیه و تقسیم سوریه نیز دفع شود آن زمان است که رقه آزاد می شود.

  نویسنده در پایان آورده است: اوضاع کنونی رقه این گونه تعبیر می‌شود که کنترل آن از چنگ گروهی قانون شکن و ضد دولتی به چنگ گروه دیگری نیز که او نیز قانون شکن و ضد دولتی است منتقل شده است.

  شهر رقه در ۱۷ اکتبر ۲۰۱۷  توسط نیروی‌های کُرد تحت حمایت ائتلاف آمریکایی به طور کامل آزاد شد  و هم اکنون در دست نیروهای کُرد است، این شهر از زمان اشغال در سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ به مدت پنج سال پایتخت گروه تروریستی داعش بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.