• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پیامدهای یک تفکر
  کد خبر : 2053308

  پیامدهای یک تفکر

  پیامدهای یک تفکرReviewed by on Nov 11Rating: در این مطلب آمده است: پس از آن که یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، یک فروند موشک بالستیک دوربرد از نوع «برکان اچ ۲» در پاسخ به حملات دولت عربستان به یمن، به سمت فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض شلیک کرد. رژیم سعودی انگشت اتهام را…

  پیامدهای یک تفکرReviewed by on Nov 11Rating:

  در این مطلب آمده است: پس از آن که یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، یک فروند موشک بالستیک دوربرد از نوع «برکان اچ ۲» در پاسخ به حملات دولت عربستان به یمن، به سمت فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض شلیک کرد. رژیم سعودی انگشت اتهام را مثل همیشه به جانب ایران گرفت.
  در جواب این اتهام واهی دستگاه دیپلماسی و فرماندهان ارشد نظامی، بدرستی و مستند هرگونه دخالت ایران را رد کردند و این عوارض را به روابط عربستان و یمن مربوط دانستند. در چنین فضایی، در عین بی بصیرتی با بازی ناآگاهانه در میدان رژیم سعودی، روزنامه ای با عنوان درشت، دوبی را مقصد و هدف موشکهای بعدی دانست و با این «گرادادن» ناشیانه و هیجانی، عالی و دانی آشنایان به سیاست را در حیرت فروبرد چرا که در این موقعیت حساس و با وجود نزدیکی تفکر این روزنامه به مراکز قدرت و تصمیم‌گیری، ایران را در حال و آینده، متحمل هزینه‌های سنگین و کمرشکنی خواهد کرد چرا که حکایت « آش نخورده و دهن سوخته است » و دنباله ی همان تفکری است که تاثیر آن به حمله به سفارت انگلیس انجامید و اروپا درهای خود را به روی ما بست و نیز آن برگ برنده را پس از حمله و به آتش کشیدن سفارت و کنسول‌گری عربستان در اختیار آل‌سعود قرار داد، تا در عرصه ی بین‌المللی به سود بسیار خود و هزینه‌های بسیار سنگین ما، در هر موقعیتی جولان دهد.
  در حالی اگر نویسنده‌ی این عنوان، درایت داشت و از اوضاع منطقه و سیاست حاکم بر جهان باخبر بود، هرگز به خود اجازه نمی داد که با تهور شخصی و خصلتی، تکذیب دستگاه دیپلماسی و فرماندهان ارشد نظامی را نقض نماید و چنین وانمود کند که اراده‌ی فراتر تصور در کشور ما چنین می خواهد. این روزنامه و تفکر حاکم بر آن باید بداند که ایران ملک طلق او نیست که هر سازی که می‌‌خواهد از در دیگرش بزند. اگر می‌دانست که در گذشته چه کرده است و پیش‌بینی‌های هدفدارش چه بر سر ایران آورده است، این چنین گرا نمی‌داد. اگر می‌دانست که بزرگان کشور چگونه از نه توی حوادث و عارضه‌های عارض شده‌ی بر منطقه و حواشی ما، کشور را این چنین در امنیت نگه داشته‌اند، چنین جسورانه، عرضی عمل نمی‌کرد و عجیب‌تر اینکه با وجود گرفتن تذکر هیات نظارت بر مطبوعات، جسارت عنوان دیگری را در روز سه شنبه به خود نمی‌داد و مصونیت آهنین خود را این چنین به رخ همه نمی‌کشید.
  اگر با حدت ذهن با الفبای قضایای در حال وقوع آگاه بود و می‌دانست که برای لبنان و محور مقاومت، چه محور شرارتی از مثلث امریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان تشکیل شده و چه خوابی برای تحریک ارتش لبنان علیه حزب الله دیده اند، چنین اشتباهی مرتکب نمی‌شد.
  حقیقت امر آن است که چنین تفکری و استنباطی از اوضاع منطقه و جهان، خواب خوشی است که ما را تنها و بی‌یاور، در برهوت دسیسه‌ها رها خواهد کرد.
  باید بدانیم که شاهزاده ی سعودی، هوشمند‌تر از آن است که در تصور ماست. سند چشم انداز ۲۰۳۰ را پیش‌رو دارد و به راهبرد پرشتاب آن می اندیشد. از آن سو با دستگیری ۵۹ نفر از شاهزادگان و وزرای کنونی و سابق و نیز قطب‌های اقتصادی، دلارهای بسیار و تریلیونی آنان را به مصادره دارد و با این دلارها و نیز دلارهای نفتی، بسیاری از کشورهای بزرگ و پیرامونی را می‌تواند بخرد و به اختیار خود در آورد، همان کاری که درحق مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت و حقوق بشر و نهادهای دیگر حقوق بشری اعمال کرده و چشم آنان را بر روی جنایات ارتکابی خود بسته است.
  از آن سو، پیشرفته ترین سلاح‌های امریکایی و انگلیسی و سامانه موشکی اس ۴۰۰ روسی در اختیار اوست، سامانه‌ای که با همه ی همجواری و دوستی با روسیه در اختیار ما نیست، به غیر از ائتلاف عربی، کشورهای بزرگ اسلامی مثل اندونزی و مالزی و ترکیه، بیش‌تر حامی عربستان هستند تا ما، چون قبل از هر چیز به مصالح و منافع ملی خود فکر می کنند
  دعوت از حیدر العبادی و وادار کردن سعد حریری به استعفا و قرائت آن متن، شروع یک آتش بازی دیگری را خبر می‌دهد. واقعه‌ی بدی که باید ضمن تجدیدنظر در تفکر کیهانی و متهورانه، نه شجاعانه- سیاست را به دستگاه سیاست‌گذاری کشور که تحت اشراف رهبری معظم و مشی دولت است بسپاریم و کمک کنیم، تا با درایت و تدبیر در روابط خوب با کشورهای همسایه و منطقه و فرا منطقه‌ای نگذاریم که عربستان اهداف راهبردی خود را به پیش برد و از یاد نبریم که روابط خوب و برابر و برادرانه با کشورهای عربی و نیز ملت‌های مسلمان، می‌تواند مانع پیشبرد اهداف بلند مدت « بن سلمانیزم » شود.
  و هیچ منافاتی هم با حکمت تدبیر کشور داری ندارد، اگر ما به کاهش تنش‌ها با عربستان و حتی با امریکا بپردازیم و بدین وسیله بلا و مصایب را از سر خویش دور
  کنیم.
  ۶۰۲۶/۷۳۴۲
  *خبرنگار: الناز ملکی **انتشار دهنده: جانعلی فتحی
  برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.