• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رسانه ترک: تروریست های سوریه سلاحهای دریافتی از آمریکا را به عفرین منتقل می کنند
  کد خبر : 2053261

  رسانه ترک: تروریست های سوریه سلاحهای دریافتی از آمریکا را به عفرین منتقل می کنند

  رسانه ترک: تروریست های سوریه سلاحهای دریافتی از آمریکا را به عفرین منتقل می کنندReviewed by on Nov 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز جمعه ایرنا، وبسایت اینترنتی روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان ‘آمریکا به عفرین سلاح منتقل می کند’ به آماده شدن گروه های تروریستی کُرد سوریه با پشتیبانی…

  رسانه ترک: تروریست های سوریه سلاحهای دریافتی از آمریکا را به عفرین منتقل می کنندReviewed by on Nov 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز جمعه ایرنا، وبسایت اینترنتی روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان ‘آمریکا به عفرین سلاح منتقل می کند’ به آماده شدن گروه های تروریستی کُرد سوریه با پشتیبانی آمریکا برای مقابله با ترکیه در عفرین پرداخت و نوشت: نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) که از متحدان آمریکا در عراق محسوب می شوند، به همران دو گروه سوری ی.پ.گ و پ.ی.د به کار انتقال تجهیزات نظامی به عفرین برای مقابله با عملیات ترکیه سرعت داده اند.
  به نوشته ینی شفق، تجهیزات در حال انتقال به عفرین شامل موشک های دوربرد و وسایل نقلیه حامل ضد هوایی و سایر سلاح های سنگین است.
  این رسانه اضافه کرد: کاروان های نظامی مستقر در منبج از طریق کریدور حلب ـ نبل ـ الزهرا به عفرین می رسند و بنا بر آخرین اخبار دریافتی از منابع موثق، سه کاروان نظامی گروه های تروریستی در هفته گذشته از طریق این کریدور وارد عفرین شده اند.
  به نوشته این رسانه، از طریق کریدور آمریکایی اربیل ـ حسکه ـ منبج علاوه بر انتقال تعداد زیادی تجهیزات نظامی، بیش از ۲۰۰۰ تروریست نیز با پشتیبانی آمریکا به عفرین منتقل شده اند.
  این رسانه نزدیک به دولت ترکیه افزود: نیروهای پ.ک.ک جوانان ۱۸ تا ۳۶ ساله در مناطق تحت اشغال خود را به زور در اردوگاههای نظامی آموزش به مدت سه هفته آموزش داده و به عفرین اعزام می کنند.
  به ادعای ینی شفق، برخی سران و فرماندهان پ.ک.ک اعلام کردند که همه این آماده سازی گسترده نیروها و تجهیزات برای مقابله با ترکیه در عفرین بوده و ممکن است ماهها طول بکشد.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ترکیه مدعی است که عناصر پ.ک.ک اردوگاه پناهجویان را در عفرین به صورت مستمر گلوله باران می کنند و به همین علت ترکیه در طول مرز ۹۱۱ کیلومتری خود با سوریه، عفرین را مهمترین منطقه ارزیابی کرده و برای حمله به این منطقه آماده می شود تا این منطقه را از دست عناصر تروریستی پ.ک.ک پاکسازی کند.
  به ادعای مقامات ترکیه، گروه های کُردی از جمله حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) و یگان‌های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) با حمایت کشورهای خارجی و پ.ک.ک در صدد تشکیل کشور و یا منطقه مستقل کردنشین در شمال سوریه و جنوب مرزهای طولانی ترکیه با سوریه هستند.
  ترکیه همچنین مدعی است که ارسال اسلحه توسط آمریکا به گروه های کُردی سوریه به بهانه مبارزه با داعش ادامه دارد و در واقع به شکل مستقیم از گروه های تروریستی پ.ک.ک حمایت می کند و تا کنون بیش از سه هزار کامیون سلاح و مهمات به این گروه های تروریستی ارسال کرده است.
  خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.