• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بشار الجعفری: صهیونیسم سلاح کشتارجمعی بوده که امنیت منطقه را تهدید می کند
  کد خبر : 2053259

  بشار الجعفری: صهیونیسم سلاح کشتارجمعی بوده که امنیت منطقه را تهدید می کند

  بشار الجعفری: صهیونیسم سلاح کشتارجمعی بوده که امنیت منطقه را تهدید می کندReviewed by on Nov 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از جمعه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)،الجعفری امروز در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد افزود: غربی ها اسرائیل را به فناوری اتمی مجهز کردند و بر سلاح های…

  بشار الجعفری: صهیونیسم سلاح کشتارجمعی بوده که امنیت منطقه را تهدید می کندReviewed by on Nov 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از جمعه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)،الجعفری امروز در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد افزود: غربی ها اسرائیل را به فناوری اتمی مجهز کردند و بر سلاح های اتمی آن سرپوش گذاشتند.
  وی ادامه داد: جهان امروز با چالش های زیادی روبه روست که مهمترین مشکل آن، زرادخانه های هسته ای بویژه سلاح های هسته ای اسرائیل است که از پیوستن به همه پیمان های بین المللی جلوگیری از گسترش این سلاح ها خوداری می کند.
  الجعفری گفت: تهدید کشورهای هسته ای به بکارگیری این سلاح ها ازدیگر چالش های جهان امروز است.
  نماینده سوریه در سازمان ملل متحد توضیح داد: جلوگیری از گسترش سلاح های هسته ای از اولویت ها و اصول دولت دمشق است بطوری که در سال ۱۹۶۸ پیش از بسیاری از کشورهای اروپایی که امروز مدعی اجرای این قوانین هستند به پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای پیوست درحالی که برخی از کشورهای اروپایی و ترکیه که عضو ناتو نیز هستند و سلاح هسته ای دراختیار دارند از پیوستن به آن سربازمی زنند.
  الجعفری افزود: سوریه پروتکل الحاقی به معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای را درسال ۱۹۹۲ امضا کرد و در ۲۷ دسامبر ۲۰۰۳ هنگامی که عضو غیردائم شورای امنیت بود، طرحی را با هدف ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته ای و همه سلاح های کشتارجمعی در خاورمیانه ارائه کرد که با مخالفت آمریکا روبه رو شد و این کشور تهدید به استفاده از حق وتو برای مقابله با آن کرد.
  وی یادآورشد : این سیاست های اشتباه، دروغ بودن ادعاهای کشورهای غربی درباره تلاش برای ایجاد خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای و کشتارجمعی را آشکار می کند.
  الجعفری افزود: همین غربی ها در طول ده ها سال، مواد و فناوری ساخت سلاح هسته ای را در اختیار اسرائیل قراردادند که می توان به زیردریایی های آلمانی با توان حمل و شلیک موشک های هسته ای اشاره کرد که به صورت رایگان دراختیار این رژیم قرار گرفت.
  ه گفته وی، غربی ها با تمام توان تلاش کردند که سلاح های هسته ای اسرائیل را از دایره نظارت و توجه بین المللی خارج کنند و این کار در نشست بازیبنی معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای در سال ۲۰۱۰ در نیویورک، به شکست کشاندن نشست سال ۲۰۱۲ و در اجلاس بازبینی معاهده منع گسترش در سال ۲۰۱۵ تکرار شد و همه این تلاش ها برای چشم پوشی بر سلاح های هسته ای رژیم اسرائیل و به بهای نابودی امنیت و سلامتی ملت های منطقه صورت گرفت که خود نشان دهنده سیاست های دوگانه و نفاق هسته ای است.
  نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد ادامه داد: شورای امنیت و آژانس بین المللی انرژی اتمی تجاوز نظامی اسرائیل به سوریه در سال ۲۰۰۷ را محکوم نکردند و این رژیم به بازرسان آژانس اجازه نداد درباره منبع آلودگی ناشی از موشک های رژیم صهیونیستی به کار رفته برای بمباران تاسیسات دیرالزور تحقیق کنند.
  الجعفری افزود: همکاری نکردن رژیم اسرائیل با خواسته های آژانس بین المللی انرژی اتمی و افزایش توان هسته ای خارج از نظارت بین المللی و بی توجهی به همه درخواست ها برای خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای، اعتبار پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای و جهانی بودن آن را زیر سوال می برد و امنیت و ثبات منطقه و ملت های خاورمیانه را تهدید می کند و آژانس خطرات این اقدامات را به خوبی می داند.
  شبد**۶۱۱۶ **۱۰۱۰
  انتشار:حسن معظمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.