• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بازگشت نزدیک به یک میلیون و ٢٠٠ هزار زائر اربعین به کشور/ تصادفات فوتی و جرحی ۵٠ درصد کاهش یافته است
  کد خبر : 2053048

  بازگشت نزدیک به یک میلیون و ٢٠٠ هزار زائر اربعین به کشور/ تصادفات فوتی و جرحی ۵٠ درصد کاهش یافته است

  بازگشت نزدیک به یک میلیون و ٢٠٠ هزار زائر اربعین به کشور/ تصادفات فوتی و جرحی ۵٠ درصد کاهش یافته استReviewed by on Nov 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه خبر خبرگزاری برنا، «مجید آقابابایی» مدیرکل امور مرزی وزارت کشور امروز (جمعه) در نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی که با حضور حسین ذوالفقاری…

  بازگشت نزدیک به یک میلیون و ٢٠٠ هزار زائر اربعین به کشور/ تصادفات فوتی و جرحی ۵٠ درصد کاهش یافته استReviewed by on Nov 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه خبر خبرگزاری برنا، «مجید آقابابایی» مدیرکل امور مرزی وزارت کشور امروز (جمعه) در نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی که با حضور حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تشکیل شد، افزود: میزان ورودی زائران از اول ماه صفر تا ١٢ شب گذشته به کشور یک میلیون و ١١۵ هزار و ١١٩ زائر بوده است و همچنین از ساعت ١٢ شب گذشته تا ساعت ۶ صبح امروز ٨٢ هزار و ٨٨۶ زائر وارد کشور شده است.

  وی ادامه داد: از این تعداد ۵١ درصد از مرز مهران، ٢٩ درصد از مرز شلمچه، ١۶ درصد از مرز چذابه و چهار درصد از مرزهای هوایی وارد کشور شدند.

  آقابابایی خاطرنشان کرد: با توجه به میزان رفت، دو تا سه درصد ورودی از مرز مهران افزایش یافته است و پیش بینی می شود که از امروز هم این میزان افزایش داشته باشد.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مهمترین مساله حمل و نقل زائران است، افزود: تاکنون هیچ گزارشی از کمبود خودرو و یا ترافیک در مسیر مرزها نداشتیم.

  آقابابایی اضافه کرد: براساس گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ، صبح امروز حدود ٨٠٠ دستگاه اتوبوس در مرز مهران مستقر است که در مانیتورهای مرزی هم مشهود است.

  **کاهش ۵٠ درصدی تصادفات فوتی و جرحی

  آقابابایی با بیان اینکه تصادفات فوتی و جرحی از اول ماه سفر تاکنون، نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، گفت: در ۶ استان هدف،۶٧ درصد تصادفات منجر به فوت و ۶٠ درصد تصادفات جرحی کاهش یافته است و در مجموع می توان گفت کاهش ۵٠ درصدی تصادفات فوتی و جرحی داشتیم.

  دبیر ستاد مرکزی اربعین به نشستی با سفیر عراق اشاره کرد و افزود: در این نشست سه موضوع مورد تاکید قرار گرفت؛ موضوع اول اینکه به مرزها اعلام شود، سه ماه پس از اربعین ویزاها معتبر هستند، موضوع دیگر حذف دلار از اخذ ویزای زیارتی بود که مورد استقبال طرف عراقی قرار گرفت و قرار شد در دستور کار وزارت خارجه عراق قرار گیرد و مقرر شد تا وزارت امور خارجه ایران هم درخواستی در این زمینه به طرف عراقی ارسال کند.

  وی ادامه داد: حذف ویزاهای مانیفستی نیز موضوع دیگری بود که در این نشست مطرح شد تا در طول سال هم ویزاها به صورت فردی صادر شود و قرار شد این مساله هم پیگیری شود.

  آقابابایی در مورد مساله اتباع کشور پاکستان افزود: صدور ویزاهای مانیفستی برای اتباع پاکستانی مشکلی است که آنان در زمان ورود به کشور ما دارند و قرار شد تا این موضوع هم پیگیری شود؛ زیرا به دلیل ابهام در این بخش هر زمان که از آنها سوال می شود، آنها می گویند مانیفست در اختیار گروه دیگری است و این مساله از نظر امنیتی برای ما مناسب نیست.

  دبیر ستاد مرکزی اربعین از سفر فردا –شنبه- وزیر کشور به مرزهای شلمچه و مهران خبر داد و افزود: در این سفر تاکید بر این است که نحوه ورود زائران به کشور به خصوص بررسی دیدگاه های زائران مورد استنتاج قرار گیرد.

  وی گفت: گزارشی ارائه شده است که فردی پاکستانی در یکی از موکب های چذابه پس از زمان قانونی صدور ویزا مشغول به جعل ویزا و فروش آن بوده است؛ اما هنوز نتیجه نهایی بررسی ها دریافت نشده است.

  آقابابایی به پیشنهاد سفیر عراق اشاره کرد و گفت: سفیر عراق پیشنهاد داد تا نشست هماهنگی میان سفرای افغانستان، پاکستان، ایران و عراق به منظور هماهنگی بیشتر برنامه ریزی شود تا موضوع اعزام زائران اربعین در سال بعد مورد بررسی قرار گیرد.

  دبیر ستاد مرکزی اربعین به شهروندان توصیه کرد تا زائران مراقبت های بهداشتی و درمانی را جدی بگیرند و در صورت نیاز، هنگام ورود به کشور در پایگاه های مرزی معاینه شوند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.