• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اربعین به حماسه ای ماندگار تبدیل شد/ فتنه ملک سلمان در پی احیای دوباره داعش است/ استعفای سعدحریری در راستای اجرای قانون کاستا صورت گرفت
  کد خبر : 2053009

  اربعین به حماسه ای ماندگار تبدیل شد/ فتنه ملک سلمان در پی احیای دوباره داعش است/ استعفای سعدحریری در راستای اجرای قانون کاستا صورت گرفت

  اربعین به حماسه ای ماندگار تبدیل شد/ فتنه ملک سلمان در پی احیای دوباره داعش است/ استعفای سعدحریری در راستای اجرای قانون کاستا صورت گرفتReviewed by on Nov 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد در خطبه های این هفته…

  اربعین به حماسه ای ماندگار تبدیل شد/ فتنه ملک سلمان در پی احیای دوباره داعش است/ استعفای سعدحریری در راستای اجرای قانون کاستا صورت گرفتReviewed by on Nov 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد در خطبه های این هفته به پیاده روی اربعین حسینی، استعفای سید حریری، دیدار پوتین با رهبر معظم انقلاب ، اظهارات برخی روسای موسسه های اعتباری ، تلاش امریا و عربستان برای بی ثباتی در لبنان  و نفوذ در ایران و برخی مسایل استان ، کشور و بین الملل پرداختند.

  امام جمعه موقت یاسوج: افزایش خیل عاشقان سید الشهدا در اربعین حسینی/ تلاش آمریکا و عربستان برای بی ثباتی در لبنان و نفوذ در ایران  

  حجت الاسلام  والمسلمین سید امان الله حسینی صدر در خطبه های این هفته نماز جمعه یاسوج اظهار کرد:یکی از موضوعاتی که امام حسین (ع) را جهانی کرد اربعین بود که سال یه سال بر خیل عاشقان آن حضرت می افزاید.

  خطیب جمعه شهر یاسوج بیان کرد: این راهپیمایی یکی از مظاهر مهم جهان اسلان است و پرچم ان همیشه برافراشته خواهد بود.    وی به سالروز ارتحال مفسر بزرگ قران آیت الله طباطبایی کاتب کتاب ارزشمند تفسیر المیزان،اشاره کرد و افزود: این عالم بزرگ فخر عالم اسلام و حوزه های علمیه است و کشور ایران و شیعیان جهان از داشتن چنین عالم فرزانه ای به خود می بالند.   حسینی صدر در بخش دیگری از سخنان خود به نشست سه کشور روسیه ایران و اذربایجان در تهران اشاره کرد و گفت:  طی دوسال اخیر این دومین سفر پوتین رئیس جمهور روسیه به ایران است که بدو ورود به ایران بدون تشریفات اداری با رهبر انقلاب دیدار و گفت و گو کرد.   وی ادامه داد: تصمیماتی که  در این نشست سه جانبه گرفته شد در خصوص مبارزه با گروه های تروریستی در منطقه بود که همانطور که می بینیم ترکیه هم به این کارزار وارد شده است.   امام جمعه موقت یاسوج گفت: رسانه های جهای درپی برگزاری این نشست بسیار مانور دادند و آن را مهم جلوه دادند.    حسینی صدر ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب در نشست با پوتین فرمودند، وقتی غرب بخشی از جهان را مورد تحریم قرار می دهد ماهم باید همین کار را انجام بدهیم و از این ببعد باید گام های مهمتری از جمله تقابل با تحریم ، مثل برداشتن دلار در مبادلات در دستور کار قرار گیرد.   وی افزود: چیزی که بعد از جنگ جهایی دوم بر جهان تحمیل شد مرجع خواندن دلار در بازارها و معادلات جهانی بود.   استعفای نخست وزیر لبنان تحت فشار های جهانی بود   امام جمعه موقت یاسوج گفت: استعفای سعد الحریری نخست وزیر لبنان تحت فشار های جهانی بود که در مسافرت به کشوری دیگر اعلام استعفا می کند، این مشخص بوده بر اثر فشار و بااجبار بوده است.    حسینی صدر با اشاره به اینکه سیاست مداران دنیا معتقدند امریکا مستقیما در این موضوع دخالت دارد و عربستان نیز محرک این موضوع بوده است، افزود: الحریری در اصل تبعه عربستان است که هرسیاستی در لبنان اتخاذ می کرد با هماهنگی عربستان بود.   پشت پرده این استعفا : اعتراض به حاکمیت حزب الله لبنان در عرصه سیاست است   حسینی صدر عنوان کرد: غربی ها به شدت نگران ثبات در لبنان بوده و از این رو به دنبال ناامن سازی محیط سیاسی لبنان در انتخابات آینده هستند.   وی عنوان کرد:از دیگر موارد پشت پرده این استعفای الحریری ایران هراسی و قرار دادن عربستان به عنوان مرجع تحولات منطقه بوده است.    امام جمعه موقت یاسوج تصریح کرد: لبنان هشت میلیارد دلار از عربستان طلب کار بوده که شرط بازگردانی آن استعفای الحریری بوده است.   حسینی صدر ابراز داشت: در هیئات بیعت عربستان که قبلا برگزار شده بود نگرانی برای پادشاه وجود داشت که دلایل آن ایجاد زمینه برای پادشاهی محمد بن سلمان بوده است.   خطیب جمعه یاسوج گفت: بن سلمان جزو ثروتمند ترین افراد جهان است که چند تریلیارد ریال عربستان بلوکه شده و در اختیار بن سلمان قرار گرفته است جهت القا کردن پادشاهی.   حسینی صدر عنوان کرد: تحلیل گران سیاسی معتقند امریکا وارد صحنه تعیین جانشینی پادشاهی عربستان شده تا که نفوذ خود را در منطقه افزایش دهد و فشار هایی بر قدرتمندان منطقه بخصوص ایران وارد کند.

  ****************************************

  امام جمعه گچساران : خیلی ها به فکر فرافکنی و تضعیف نظام هستند/ امروز دنیا به سمت ایران روی آورده است

  سید امین الله حجازی امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به قیام ۱۹آبان ۵۷مردم گچساران اظهار کرد:مردم متدین و انقلابی گچساران به تبعیت از امام (ره)قیام و مبارزه کردند و محکم و استوار به منظور اعتلای کلمه الله و نفی سلطه ظلم و ستم درمقابل رژیم ستمشاهی پهلوی انقلاب کردند.

  وی افزود:در مسجد شهیدان ۶نفر از بهترین فرزندان این شهرستان به مقام عالی شهادت نائل آمدند استان کهگیلویه و بویراحمددر دوران انقلاب ۸شهید را تقدیم انقلاب کرده است که ۷تن از این شهداء از شهرستان گچساران و یک شهید متعلق به شهرستان کهگیلویه هستندو یک شهید از ۷شهید انقلاب گچساران در قم به شهادت رسیدند.

  حجازی تصریح کرد:در مفاخره بین زمین کربلا وزمین کعبه خداوند قضاوت می کند و می فرمایند حق با زمین کربلاست و کربلا مافوق زمین کعبه است ،چون خونی که در راه خدا ریخته شد به آن زمین بها داد و این مکان مسجد شهیدان نیز با خون در راه خدا مقام بالاتری گرفت.

  خطیب جمعه گچساران ادامه داد:شهید سید نجف بلادیان،شهید سید مذکور پارسی،شهید غریب پرویزی،شهید حسین کیامرثی،شهید حسین امینی،شهید محمد فراشبندی در مکان مسجد شهیدان گچساران به مقام شهادت نائل آمدندو این یعنی معیار شهر گچساران قومیت نیست بلکه معیار تقوا و خون مطهر شهداست.

   وی با اشاره به پیاده روی میلیونی اربعین حسینی اظهارکرد:شهداء در مسیر اباعبدالله علیه السلام قدم برداشتند که حلقه وصل است و الان در کربلا حلقه وصل حائر حسینی است ،شرق و غرب عالم تکان خورد و از سراسر عالم دور آن حائر عرض ادب و به نوعی طواف می کنند.  

  حجازی گفت:خیلی اوقات افراد یا مرض دارند و یا جاهل هستند و شهامت اینکه بگویند من ایرانی هستم و به ایرانی بودن افتخار می کنم را ندارند،یعنی دلش می خواهد جیره خوار و برده باشندکه گاهی دلسرد می کنند و می گویند مملکت به کلی از بین رفت و فقربیداد می کند.

  امام جمعه گچساران افزود:اینکه بیاییم و اینگونه مقایسه بکنیم ،کار دشمنان است برخی می گویند زمان طاغوت زندگی بهتر بود در حالی که ۳۰سال بیشتر ندارد و انقلاب را درک نکرده است که این موارد از بیشتر بیرون مملکت دیکته می شود.

  حجازی تصریح کرد:چرا الان مقایسه درستی بین سال های انقلاب با پیش از انقلاب نمی کنیم،حتی اگر یک مقایسه سرانگشتی که داشته باشیم وضعیت اکثر موارد به برکت انقلاب بهتر شده است در حالی که متاسفانه امروزخیلی ها به فکر فرافکنی و تضعیف نظام هستند.

  وی بیان کرد:دشمنان از برون این موارد را دیکته می کنند و عده ای هم به عنوان جیره خوار در درون مملکت همراهی می کنند بنابراین مقام معظم رهبری فرمودند: مسیر طی شده انقلاب نشانه های امید بخش را نشان می دهد یعنی این مسیری که تاکنون طی کرده ایم افق روشنی را نشان می دهد.

  خطیب جمعه گچساران ادامه داد:افق آینده روشن و امیدوارکننده است و رهبری فرمودنداین اجتماعات بایدعزم همگان را ثابت و استوار کند،چه اجتماعات جمعه و چه اجتماعات دیگری که در مسیر انقلاب و نظام و چه اجتماع بزرگ جهانی مثل اربعین.

  حجازی گفت:امروز دنیا به سمت ایران روی آورده است و در کربلا ۳۰میلیون جمعیت می گویند ایران ،می گویند امام خامنه ای؛یعنی اینکه دنیا بیدار شد و متوجه شد که انشاءالله از طریق ایران طلیعه ظهور به جهان عرضه می شود.

  وی تصریح کرد:قدرت الهی ایران در حال نجات سایر ملت ها از زیر یوغ استکبار است، افرادی که مرض دارند و می بینند که در سراشیبی سقوط قرار دارند ومرگ خود را می بینند به دست پا افتاده اندو این نخست وزیراحمق اسرائیل می گوید کاری بکنید که ایران دنیا را گرفت.

  امام جمعه گچساران افزود:مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان فرموده اند: این اجتماعات باید عزم همگان را ثابت و استوارکند یعنی مواظب باشیم تزلزل نباشدو مهم است در این مسیر همواره ثبات قدم داشته باشیم و تحت تاثیر ناهمواری ها و القاعات دشمن قرار نگیریم و حواسمان جمع باشد.

  حجازی درادامه به اشاره به هفته وقف گفت:اگر وقف رونق پیدا کندو نیز اداره توانمند اوقافی داشته باشیم خیلی از مشکلات حوزه های علمیه ما حل خواهد شد،پس تلاش کنیم با وقف سرمایه های خود مراکز علمی،دانشگاه ها،مراکز درمانی، بهزیستی ،کمیته امداد و دیگر مراکز را تقویت کنیم.  

  ****************************************

  امام جمعه موقت سی سخت: فتنه ملک سلمان در پی احیای دوباره داعش است/ شیعه انگلیسی و اسلام امریکایی به دنبال فتنه است   صبح زاگرس ،حجت الاسلام مجتبی رضوانی خطیب موقت جمعه شهر سی سخت در خطبه های این هفته نماز جمعه مرکز شهرستان دنا ابراز کرد:تقوا دژ محکمی است در برابر ناملایمات و گناهان که انسان را به سمت درستکاری سوق دمی دهد.

  وی ادامه داد:تقوا از نشانه های انسان با ایمان است ودر قران کریم اماده است که کسانی که تقوا دارند در بهشت جایگاهی رفیع دارند.

  امام جمعه موقت سی سخت ادامه داد:پیامبر اکرم اسلام فرموده اند با مردم به گونه ای رفتار کنید که انتظار دارید همانگونه با شما رفتار کنند‌.

  رضوانی در خطبه های دوم خطبه های دشمن شکن مرکز شهرستان دنا به روز جهانی علم اشاره وابراز کرد:مراسم اربعین حسینی با سیل عظیم مردم جهان نشان داد که این حرکت بزرگ یک رستاخیز است.

  وی به مراسم حرم تا حرم در شهر سی سخت اشاره داشت و گفت: این حرکت عظیم زمینه سازی است برای ظهور امام حجت که دنیا را در فکر فروبرده است.

  خطیب شهر سی سخت به سخنان یک پژوهشگر مسیحی در این پیاده روی اشاره داست و افزود:این حرکت هرچند با سانسور های شبکه های غربی صورت گرفت اما دنیا این حرکت جهانی را دیده اند و به ان اگاهند. 

  رضوانی تصریح کرد:برخی امروز به دنبال این هستند که این حرکت را کم رنگ بکنند و می گویند که این خرج ها را صرف فقرا بکنید ما به انها می گوییم این همه پولی که امروز دارد بی رویه خرج مواد ارایشی و برخی موضوعات می شود را چرا نمی گویید‌.

  وی به حرکت بزرگ جهان تشییع برای برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم اربعینی حسینی اشاره داشت و افزود:امروز دشمن به دنبال تفرقه بین عرب و فارس است‌ و باید این موضوع را فهمید.

  خطیب مرکز شهرستان دنا به فتنه شیعه سکولار اشاره داشت و افزود: امروز شیعه انگلیسی و اسلام امریکایی به دنبال فتنه است که باید با تمام بصیرت جلوی انها ایستاد.

  رضوانی ادامه داد:امروز برخی فتنه گران با سر دستگی امریکا به دنبال ازدبین بردن رابطه ایران و عراق شیعه هستند که باید به انها توجه کرد‌.

  وی به سخنان مقام معظم رهبری در مورد زیاد خواهی های امریکا اشاره داست و گفت:همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند امریکایی ها نوکر و توسری خور می خواهند و اصل انقلاب مشکل دارند.   امام جمعه موقت شهر سی سخت ادامه داد:دشمنی امریکایی ها در چند هفته اخیر بر همه عیان شده است.    رضوانی به استعفای سعد حریری در عربستان اشاره داشت و افزود:اینها چهارهدف را در عربستان برای خود قرار داده اند که دستگیری شاهزادگان، از بین بردن مخالفان و قدرت یکه تازی خود در این کشور است.    وی ادامه داد:فتنه ملک سلمان در عربستان به دنبال تخطئه است و می کوشد با امریکا با بی ثبات کردن کشورهای دوست ایران دوباره داعش را زنده کند.    خطیب مرکز شهرستان ابراز داشت:فتنه استعفای سعد حریری یعنی همان فتنه عربی عبری برای انتقام گرفتن از ایران اسلامی است.    رضوانی به مشکلات موسسات امروزی در کشور اشاره داشت و گفت:برخی به دنبال این هستند که خود را بی گناه جلوه دهند که این موضوع در خور این انقلاب نیست.    وی ادامه داد:متاسفانه مشاهده می شود که برخی از این رئیس های موسسات حرف های نسنجیده زده اند که این سخنان بدون جواب نخواهد ماند.   امام جمعه سی سخت ادامه داد:مسوولان این مشکل را حل کنید و مردم را مقصر ندانید و بدانید این مردم که تا پای جان پای این انقلاب ایستاده اند حرمت دارند.

  *************************************

  امام جمعه شهرستان لنده: استعفای سعدحریری در راستای اجرای قانون کاستا صورت گرفت/ اربعین به حماسه ای ماندگارتبدیل شد  

  حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده ضمن اشاره به خلق حماسه عظیم اربعین گفت: امت اسلام در اربعین امسال چنان حماسه ای از خود خلق کرده اند که در تاریخ ماندگار شد.

  وی افزود: با وجود تبلغات رسانه ای و مخرب رسانه های دشمنان جوانان ملت ایران با پای پیاده با چنان شور و حرارتی در اربعین امسال شرکت کردند که سیل خروشان آنان نشان از عمق معرف آنان نسبت به مکتب عاشورا است و فرهنگ حسینی است.

  امام جمعه شهرستان لنده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مرزبانی تصریح کرد: حادثه شهادت هشت نفر از مرزبانان کشورمان در مرز آذربایجان که در درگیری با عناصر دشمن به درجه رفع شهادت نائل شدند حادثه ای تلخ بود ولی رشادت و شجاعت همین فرزندان ایران است که جلو هرگونه تعرضی به خاک میهن را می گیرد.

  وی تاکیدکرد: مرزبانان و همه نیروهای مسلح ما در دفاع از تمامیت ارضی ایران اسلامی تا پای جان خویش ایستاده اند و اجازه تعرض به هیچ کشوری را نخواهند داد.

  محمودی اصل در ادامه به توطئه جدید عربستان سعودی در منطقه و ماجرای لساعفای ناگهانی سعد حریری در لبنان اشاره کرد وگفت: یکی از مهمترین اتفاقاتی در که منطقه در هفته گذشته صورت گرفت ماجرای استعفای ناگهانی سعد حریری با توطئه عربستان سعودی بود که از داخل خاک این کشور حملات شدیدی بر علیه ایران و حزب الله لبنان داشت که با واکنش خوب مسئولان لبنانی و حزب الله لبنان مواجه شد.

  خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: عربستان سعودی با تقویت داعش در منطقه به دنبال تفرقه افکنی در منطقه بود که با حمایت های خوب کشورهای محور مقاومت روبرو شد و داعشی که دست پرورده عربستان و امریکایی بود در منطقه در حال نابودی است و همین هم دلیل عصبانی بودن عربستان و امریکایی ها است.

  وی تاکیدکرد: بدون شک استعفای ناگهانی سعدحریری در راستای اجرای قانون کاستا امریکا مبنی بر افزایش تحریم ها و فشارهای سیاسی به ایران است.

  خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: بر خلاف توطئه های تفرقه افکنانه عربستان سعودی در ماجرای استعفای سعدحریری، اتحاد مسئولان لبنانی و حزب الله لبنان نسبت به گذشته چندین برابر شده است.

  مسئول شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده خاطر نشان کرد: رژیم غاصب صهیونیستی لازم است خوب بداند که اگر کوچکترین خطای بکند حزب الله لبنان پاسخ قاطع و محکمی به آنان خواهد داد.

  محمودی اصل در ادامه ضمن اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی گفت: یکی از مهمترین مسائل کشور توجه ویژه به امر کتابخوانی است که همه ما باید نسبت به ترویج این اصل مهم در جامعه تلاش کنیم.

  خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: دشمنان به دنبال جلوگیری از آگاهی عمومی جامعه و فاصله انداختن بین مردم و آگاهی عمومی هستند و با ایجاد سرگرمی های کاذب به دنبال فاصله انداختن بین جوانان و کتاب هستند.

  وی تاکیدکرد: تنبلی در زمینه کتاب و کتاب خوانی در عصری که لازمه آن آگاهی و داشتن اطلاعات است اصلاً جایز نیست.

  *********************************

  امام جمعه موقت شهر لیکک: طلاب حرمت لباس خود را حفظ کنند

  امام جمعه موقت شهر لیکک با تسلیت ایام حزن و اندوه محرم و صفر به تمامی مسلمانان جهان، اربعین حسینی را تجلی اقتدار و اتحاد مسلمین دانست.

  ویسی نژاد مسئولان را به امر به معروف و نهی از منکر دعوت کرد و گفت: باید مسئولان، مردم را در ترویج فرهنگ دینی و حفظ شأن و حرمت ایام محرم و صفر یاری کنند.

  وی خاطرنشان کرد: از عوامل  مهم زمینه ساز قیام عاشورا، بی توجهی و فراموشی وصایای پیامبر اکرم(ص) است ؛باید هرچه می توانیم نسبت به قرآن به عنوان یادگار پیامبر(ص) و به عنوان نجات بخش  انسان ها توجه کنیم.

  امام جمعه شهر لیکک در ادامه گفت : مواظب باشیم به خاطر دنیا مقابل احکام الهی نایستیم و باید هوشیار باشیم هیچ کلامی بر زبان نرانیم که رهبری ما که پیامش پیام عرشی و کلام تأیید شده دارد، نگران شود.

  وی افزود:دور شدن از ذکر خدا که مظهر آن نماز است، باعث رنگ باختن معنویت در زندگی انسانها می شود.

  ویسی نژاد با تاکید بر لزوم پایبندی جامعه به معنویات به خصوص نماز، گفت:اگر معنویت در جامعه رنگ ببازد، انقلاب به خطر می افتد.

  خطیب موقت نماز جمعه بهمئی ادامه داد: نباید در حجاب و نماز بی تفاوت نباشیم ؛در وهله اول این وظیفه طلاب است.

  وی با بیان اینکه علما باید مواظب حفظ شأن لباس روحانیت باشند، تصریح کرد: اگر کسی به احکام دین پایبند نباشد و لباس روحانیت را برتن کند، مثل چاقویی در دست زنگی مست است که می تواند بسیار خطرناک باشد.

  ویسی نژاد افزود: این لباس لباسِ رسول خداست، نباید جمله ای بگوییم که اسلام و ائمه زیر سوال برود، چرا که بیش از بقیه مردم مؤاخذه می شویم.

  *****************************************

   امام جمعه موقت دهدشت: اربعین یک عشق با بصیرت وبا معرفت است/تا فرهنگ حسینی پابرجاست دشمن هیچ کاری نمی تواند کند

  حجت‌الاسلام سید عبدالمطلب تقوی امام جمعه موقت دهدشت در خطبه های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: اگر انسان تقوا داشته باشد به جایگاه رفیعی نزد خدا خواهد رسید.

  امام جمعه موقت دهدشت با اساره به اجتماع بی نظیر و چشمگیر مسلمانان در کربلای معلا افزود: اربعین یک عشق با بصیرت وبا معرفت است.

  تقوی با بیان اینکه اگر تمام دنیا بخواهد جمعیت کمی را در یک مکان جمع کند چقدر باید تبلیغات و هزینه کند گفت: امروز در کربلا نزدیک به ۳۰ ملیون نفر با هزینه خود جمع شده اند و حماسه ای را به وجود آورده اند.

  وی ادامه داد: اربعین پاینده قدرت شیعه است و دشمن این قدرت را متوجه شده است.

  امام جمعه موقت دهدشت با اشاره به اینکه اربعین یک اقیانوس عظیمی است که از ابتدای اسلام سابقه نداشته است افزود: تا فرهنگ حسینی پابرجاست دشمن هیچ کاری نمی تواند کند.

  تقوی تاکید کرد: تا زمانی که این فرهنگ پابرجاست شیعه می تواند در مقابل استکبار جهانی قد علم کند.

  وی تصریح کرد: وقتی که انسان از دنیا می رود تنها صدقه و وقف هایی که در راه خدا انجام داده است باقی می ماند.

  تقوی با اشاره به روز کتاب و کتاب‌خوانی گفت: اسلام دین تفکر و تدبر است و کتاب آسمانی ما مبلغ کتاب و کتابخوانی است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.