• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » افزایش اقبال عمومی آمریکایی ها به برجام
  کد خبر : 2052916

  افزایش اقبال عمومی آمریکایی ها به برجام

  افزایش اقبال عمومی آمریکایی ها به برجامReviewed by on Nov 10Rating: نتایج جدیدترین نظرسنجی پیو (PEW) در مورد خطرهای خارجی ای که آمریکا را تهدید می کنند در تارنمای این موسسه منتشر شد. ۶۴ درصد مردم آمریکا در ابتدای سال ۲۰۱۷ برنامه هسته ای کره شمالی را تهدیدی علیه کشور خود می دانستند که این…

  افزایش اقبال عمومی آمریکایی ها به برجامReviewed by on Nov 10Rating:

  نتایج جدیدترین نظرسنجی پیو (PEW) در مورد خطرهای خارجی ای که آمریکا را تهدید می کنند در تارنمای این موسسه منتشر شد. ۶۴ درصد مردم آمریکا در ابتدای سال ۲۰۱۷ برنامه هسته ای کره شمالی را تهدیدی علیه کشور خود می دانستند که این رقم اکنون به ۷۵ درصد رسیده است.
  به باور۷۲ درصد آمریکایی ها، حملات سایبری دیگر کشورها خطر اصلی علیه امنیت آمریکا به شمار می رود. این نظرسنجی پیش از حمله تروریستی ۳۱ اکتبر داعش به دوچرخه سواران نیویورک و از ۲۵ تا ۳۰ اکتبر انجام شد و نتایج آن بیانگر آن است که با کاهشی ۱۱ درصدی نسبت به ابتدای سال ۲۰۱۷ اکنون ۶۸ درصد مردم آمریکا داعش را بزرگترین تهدید امنیتی می دانند.
  به نوشته تارنمای پیو، نظر آمریکایی ها پیرامون دیگر تهدیدهای جهانی نیز تغییر کرده و تغییرات اقلیمی ظرف ۸ سال گذشته با ۷ درصد رشد به دغدغه خاطر ۵۹ درصد از آنان تبدیل شده است. نتایج این نظرسنجی که از میان یک هزار و ۵۰۴ داوطلب بزرگسال انجام شد، نشان می دهد که خوشبینی آمریکایی ها نسبت به برجام افزایش یافته و در قیاس با بدبینی ۶۲ درصدی آنها در سال ۲۰۱۵، اکنون ۵۳ درصد نسبت به برجام بدبین هستند.
  ۵۴ درصد آمریکائیها قدرت و نفوذ روسیه را تهدیدی علیه کشور خود می دانند که ۲ درصد نسبت به ژانویه ۲۰۱۷ کاهش یافته است. احساس خطر مردم آمریکا از قدرت و نفوذ چین نیز در مقایسه با ۵۲ درصد ابتدای سال با افتی ۶ درصدی به ۴۶ درصد کاهش یافته است.
  حاشیه خطای نظرسنجی پیو ۲.۹ درصد است.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، نتایج نظرسنجی اخیر در حالی منتشر می شود که دونالد ترامپ با عدم تائید پایبندی ایران به برجام، تصمیم گیری در مورد اقدام آتی آمریکا را به کنگره محول کرده است. دولت آمریکا از سویی دیگر با وجود تاکید دیگر طرف های توافق هسته ای بر تغییرناپذیر بودن آن، بارها بر عزم خود برای تغییر دستکم برخی از مفاد این توافق پافشاری کرده است.
  اروپام**۳۰۹۲**۱۹۰۸
  مترجم: سیّد منصور جاوید** ناشر : افشار دارابی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.