• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » واشنگتن به دنبال برگشت‌ناپذیر کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران بعد از ۲۰۲۵ است
  کد خبر : 2052914

  واشنگتن به دنبال برگشت‌ناپذیر کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران بعد از ۲۰۲۵ است

  واشنگتن به دنبال برگشت‌ناپذیر کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران بعد از ۲۰۲۵ استReviewed by on Nov 10Rating: «ابوالفضل ظهره‌وند»، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص تلاش آمریکایی­‌ها برای ورود به ظرفیت­‌های دیگر ایران و راهکار مقابله با فرار اروپایی­‌ها از نقش خود در صیانت از برجام، با اشاره به اینکه فراهم…

  واشنگتن به دنبال برگشت‌ناپذیر کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران بعد از ۲۰۲۵ استReviewed by on Nov 10Rating:

  «ابوالفضل ظهره‌وند»، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص تلاش آمریکایی­‌ها برای ورود به ظرفیت­‌های دیگر ایران و راهکار مقابله با فرار اروپایی­‌ها از نقش خود در صیانت از برجام، با اشاره به اینکه فراهم کردن بستر هر سطح و شکلی از مذاکره مسیری برای فرار اروپایی‌ها است، بیان داشت: غربی­‌ها مسیر تحریم را کماکان در دستور کار خود حفظ کرده­‌اند.

  وی با توجه به شکست پروژه تکرار مدل برجام در موضوعات دیگر گفت: برجام با توجه به مواضع رهبر معظم انقلاب صرفاً به مذاکرات هسته‌ای محدود شد؛ لذا پروژه‌ای که غربی­‌ها تحت عنوان برجام ۲، ۳ و ۴ مطرح کرده بودند، خنثی شد.

  کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر آشکار شدن اهداف غربی­‌ها از پیشبرد برجام اشاره داشت: آمریکایی‌ها علناً مطرح می‌کنند که در کنار برگشت‌ناپذیر کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران بعد از ۲۰۲۵ به دنبال دستیابی به ظرفیت‌های دیگر ایران از جمله توان دفاعی و نظامی هستند.

  وی با اشاره به اینکه مسائل دفاعی جزء خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران است، افزود: البته این قبیل مسائل برای هر کشوری جزء خطوط قرمز محسوب می­‌شود؛ لذا در دستور کار قرار گرفتن چنین موضوعاتی به معنی تسلیم کشورها خواهد بود.

  ظهره‌وند با توجه به تصویب قانون موسوم به «موشک‌های بالستیک ایران و اجرای تحریم‌های بین‌المللی» در مجلس نمایندگان آمریکا تأکید کرد: این رفتار آمریکا یک رفتار واکنشی و برگرفته از حالت استیصال است.

  وی با تأکید بر ضرورت بهره­ برداری از جایگاه کشورهای اروپایی در برجام اشاره داشت: قابل پیش‌بینی است که غربی­‌ها سعی می‌کنند از جنازه برجام کماکان استفاده خود را ببرند. با این حال باید از اروپایی‌ها مطالبه داشته باشیم تا نقش خود را در صیانت از برجامی که ادعا می‌کنند موجب تقویت صلح و امنیت جهانی شده، نشان دهند.

  کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به عدم پذیرش انجام هر سطح از مذاکره­‌ای گفت: لازمه مطالبه از اروپایی­‌ها برای ایفای نقش خود در برجام این است که روی موضوع برجام و هسته‌ای متمرکز بمانیم؛ چراکه فراهم کردن بستر برای مذاکره در هر سطح و شکلی، مسیری برای فرار اروپایی‌ها ایجاد می‌کند.

  وی با توجه به ضرورت تأکید بر مشخص شدن نقش اروپایی­‌ها در برجام تأکید کرد: آن‌ها امروز باید نشان دهند که چه نقشی در برجام می­‌توانند ایفا کنند. این موضوع بسیار استراتژیک و حیاتی است. ما باید هوشمندانه هرگونه مسیر فرار اروپایی­‌ها را ببندیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.