• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اربعین و هزاران راز نگفته
  کد خبر : 2052826

  اربعین و هزاران راز نگفته

  اربعین و هزاران راز نگفتهReviewed by on Nov 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بلاغ، تاریخ دوباره تکرار شد اما این بار به گونه‌ای دیگر در صحرای کربلا. دیروز زمین‌های کربلا آغشته از خون‌های سرخی بود که به ناحق ریخته شده و امروز این سرزمین…

  اربعین و هزاران راز نگفتهReviewed by on Nov 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بلاغ، تاریخ دوباره تکرار شد اما این بار به گونه‌ای دیگر در صحرای کربلا. دیروز زمین‌های کربلا آغشته از خون‌های سرخی بود که به ناحق ریخته شده و امروز این سرزمین هم شاهد خون‌های ریخته شده از زوار حسین است که با پای پیاده به دیدار حضرتش شتافتند.

  دیروز لشکر کوفه شلوغ بود و پر ازدحام اما امروز نوبت لشکریان حسین است که فوج فوج رهسپار دیار یار شوند.

  دیروز سرزمین عراق گرفتار یزیدیان بود، امروز هم بنا بود که این سرزمین گرفتار داعشیان شود با همان شقاوت و سنگدلی و بی‌رحمی بلکه بدتر از آن. اما باز خون حسین نجات دهنده مردم عراق از شر داعشیان شد.

  دیروز فریاد «هل من ناصر ینصرنی» حسین در کربلا می‌پیچید و امروز فریاد «هیهات من الذله». و همه اینها مدیون خون سرخ حسین است. خونی که میلیون‌ها انسان را بیدار کرد و نشان داد که باید آماده بود و از شهادت نهراسید.

  اربعین رازهای بسیاری در دل خود دارد. رازهای پیدا و پنهان. تنها مراسمی در دنیاست که این همه انسان یک‌جا و به عشق یک هدف مقدس جمع می‌شوند.

  اربعین ما را مهربان‌تر هم کرده است. دل‌ها را به هم نزدیک‌تر کرده. هرکسی از هر زبانی با هررنگ پوست و نژادی فقط یک کلمه بر زبان دارد و آن هم حسین است.

  هر کس هر چه دارد برای زوار حسین هزینه می‌کند. از بذل و بخشش جان و مال. هیچ‌کس خساست به خرج نمی‌دهد و دریغ نمی‌ورزد. هر کس تلاش می‌کند تا به بهترین شکل ممکن وظیفه خود را انجام دهد تا شاید مورد قبولی قرار گیرد.

  در اربعین از سنت نمی‌پرسند. از زبانت، از کشورت و حتی از دینت. اینجا فقط صحبت از دلداگی و عاشقی است برای یار.

  اربعین نشان می‌دهد که حسین فراتر از پیله‌های ماست که دور خود پیچیده‌ایم. امروز غرب و شرق در عظمت اربعین مانده‌اند. کارشناس و محقق می‌فرستند تا ببینند آنجا چه خبر است. شاید چیزی هم نصیب آنها شد.

  و اما همه اینها را مدیون زینبیم که اگر نبود معلوم نبود سرنوشت خون‌های به ناحق ریخته در نینوا چه می‌شد. زینب بی حسین شد تا ما حسینی گردیم. شرمنده‌ایم زینب جان.    

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.