• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سه ویژگی کنگره عظیم اربعین امسال : «نظم ، همکاری و تردد روان»
  کد خبر : 2052604

  سه ویژگی کنگره عظیم اربعین امسال : «نظم ، همکاری و تردد روان»

  سه ویژگی کنگره عظیم اربعین امسال : «نظم ، همکاری و تردد روان»Reviewed by on Nov 8Rating: مشاهدات امروز (چهارشنبه) خبرنگار اعزامی ایرنا از مرزهای مهران – زرباطیه و مسیر کوت نجف نیز حاکی است با وجود شور اشتیاق خیل عظیم عزاداران حسینی ، آرامش خاصی در این مکان ها برقرار بوده و هیچگونه ازدحام…

  سه ویژگی کنگره عظیم اربعین امسال : «نظم ، همکاری و تردد روان»Reviewed by on Nov 8Rating:

  مشاهدات امروز (چهارشنبه) خبرنگار اعزامی ایرنا از مرزهای مهران – زرباطیه و مسیر کوت نجف نیز حاکی است با وجود شور اشتیاق خیل عظیم عزاداران حسینی ، آرامش خاصی در این مکان ها برقرار بوده و هیچگونه ازدحام یا مانعی برای رفت یا برگشت زائران وجود نداشته است .
  همچنین گفته های مردمی همه حاکی از رضایت آنها در پیاده روی بدون مشکل اربعین از مرز مهران تا کوت نجف و کربلا بوده است.
  بر اساس این گزارش از روز چهارشنبه نیز شاهد بازگشت زائران از کربلا و نجف به شهر کوت عراق و به سمت مرز مهران هستیم.
  مرز مهران اصلی ترین راه ورود و خروج زائرین به کشور عراق است .
  با وجود تردد میلیونی زائران برای پیاده روی اربعین امسال به خاطر برنامه ریزی و تدابیر اندیشیده شده از سوی دولت های ایران و عراق و همچنین مسئولان استان های مرزی دو کشور و اقدامات قاطعانه نیروهای انتظامی، زائران عتبات عالیات بدون هیچگونه معطلی از مرزهای دو کشور داخل یا خارج شده اند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از خیرنگار اعزامی ایرنا به شهر کوت٬ زائران امسال با وجود گذرگاههای مختلف کنترل گذرنامه، بدون معطلی به مرز مهران و زرباطیه رسیدند و با فراغ بال در مسیر پیاده روی و زیارت حرم مطهر حضرت علی(ع) و امام حسین(ع) گام نهادند.
  در همین مورد عضو شورای استانداری استان واسط عراق اعلام کرد: در پنج سال گذشته ٬ امسال بهترین هماهنگی میان دولت های عراق و ایران و همچنین این استان برای تردد زائران به کربلا انجام شده است.
  «حیدر فیلی» در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی ایرنا به شهر کوت عراق با بیان اینکه امسال برای پنجمین بار مسئولیت هماهنگی با ایران برای انتقال و تردد زائران ایرانی از مهران تا کوت و بالعکس را به عهده دارم ٬ افزود: امسال سال خاصی از نظر هماهنگی برای انتقال زائران میان دولت های ایران عراق و همچنین این استان بود که باید از تجربه آن برای سال های آینده استفاده کرد.‌
  وی تصریح کرد: تا امروز بیشتر از ۲میلیون نفر زائر ایرانی از همه مرزها وارد عراق شدند که بیشترین تردد در مسیر مهران کوت انجام شده است.
  عضو شورای استانی عراق٬ هماهنگی میان ایران و عراق برای تردد زائران را عالی دانست و افزود: امسال توانستیم علاوه بر جابحایی زائران با ایجاد ۱۶۵ گیت و استفاده از ۳۳۰ دستگاه رایانه کمک مناسبی در تسهیل جابحایی زائران انجام دهیم.
  وی گفت: همچنین با درایت رئیس حمل و نقل اتوبوسرانی ایرانی با ایجاد گاراژ و‌توقفگاه اقدام ارزشمندی برای تسهیل در تردد مسافران انجام دادیم و استان واسط هم در این مورد سنگ تمام گذاشت.
  وی گفت: برای روند بازگشت زائران به ایران هم از سوی این استان ۸۰ وسیله نقلیه در نظر گرفته شده است که در کنار ستاد حمل و نقل شهرداری تهران به انتقال مسافران ایرانی به مرز مهران خواهند پرداخت.
  حیدر فیلی افزود: تردد زائران امسال با امنیت کامل صورت گرفته است و امیدواریم با همکاری های بهتر دو کشور سال آینده بهتر هم باشد.
  رئیس ستاد حمل و نقل شهرداری تهران در شهر کوت عراق نیز گقت: با هماهنگی ها ٬ جلسات و توافقاتی که دو هفته قبل از اربعین با حضور مسئولان استانی عراق، سفارت جمهوری اسلامی ایران و حمل و نقل شهرداری انجام شد، شاهد نظم خاصی در اقدامات انجام شده برای تسهیل جابجایی زائران بودیم.
  «پیمان سنندجی» در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به عراق با قدردانی از نقش موثر سیستم حمل و نقل عراق درجابجایی زائران ایرانی تصریح کرد: عراقی ها در جابجایی های مسیر برگشت زائران ایرانی نقش موثر و کمک شایسته ای داشته اند و بویژه در استان واسط و شهر کوت کاملا به صحنه آمده اند.
  وی گفت: از عصر دیروز (سه شنبه) نیروهای حمل و نقل و جابجایی زائران آرایش بازگشت به خود گرفته و امروز روند انتقال زائران به داخل کشور شروع شده است.
  وی افزود: برهمین اساس شرکت اتوبوسرانی مشهد کار جابجایی مسافران از نجف تا کوت را انجام خواهند داد و اتوبوسرانی شرکت آزادگان نیز تعدادی از اتوبوسهای خود را در مناطقی مثل حله مستقر خواهد کرد و کار انتقال زائران از کوت تا مرز مهران را نیز ستاد حمل و نقل شهرداری تهران با استفاده از۵۰۰ دستگاه اتوبوس و خودرو به عهده دارد.
  وی گفت: در مجموع با یکهزار دستگاه اتوبوس کار خروج زائرین از عراق از طریق مرز مهران انجام می شود و این امکانات تا پایان خروج کامل زائران ایرانی از خاک عراق برقرار خواهد بود.
  آساق**۱۶۶۳*۱۷۷۰*شبس*۱۶۱۳*گزارش خبری از: خسرو حسینی*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.