• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ارجاع بیش از ۱۲ درصد نوآموزان برای معاینات تخصصی
  کد خبر : 2052440

  ارجاع بیش از ۱۲ درصد نوآموزان برای معاینات تخصصی

  ارجاع بیش از ۱۲ درصد نوآموزان برای معاینات تخصصیReviewed by on Oct 12Rating: محمد حسن عظیم عراقی معاون تشخیص و پیشگیری آموزش و پرورش استثنایی در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره وضعیت سنجش نوآموزان پیش دبستانی اظهار کرد: این برنامه تقریبا از اواسط خرداد ماه به طور…

  ارجاع بیش از ۱۲ درصد نوآموزان برای معاینات تخصصیReviewed by on Oct 12Rating:

  ارجاع بیش از ۱۲ درصد نوآموزان برای معاینات تخصصیمحمد حسن عظیم عراقی معاون تشخیص و پیشگیری آموزش و پرورش استثنایی در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره وضعیت سنجش نوآموزان پیش دبستانی اظهار کرد: این برنامه تقریبا از اواسط خرداد ماه به طور رسمی آغاز شده است و در ۸۵۷ پایگاه کار ارزیابی انجام گرفت.

  وی افزود: در بخش پیش دبستانی ۱۸۱ هزار و ۹۵۸ نفر تا کنون تحت طرح سنجش قرار گرفتند و تعدادی نیز نوبت گیری کرده اند که آمار آن ۲۵۲ هزار و ۴۲۶ نفر برآورد شده است.

  معاون تشخیص و پیشگیری آموزش و پرورش استثنایی گفت: نسبت به سال گذشته در چنین ایامی تعداد افراد شرکت کننده در این طرح افزایش یافته و با توجه به شرایط فعالیت پایگاه ها تا پایان مهر ماه برقرار است.

   آمادگی تحصیلی مشکل عمده نوآموزان در طرح سنجش است

  عظیم عراقی در مورد وضعیت سنجش نوآموزان اول دبستان عنوان کرد: یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۲۵۴ نفر تحت پوشش طرح سنجش قرار گرفتند و در مجموع کل نوآموزان ارزیابی شده یک میلیون و ۲۸۱ هزار و ۴۷۵ نفر بوده است.

  وی در مورد وضعیت ثبت نام دانش آموزان در مدارس باتوجه به آزمایش های طرح سنجش اظهار کرد: در بخش ورود به دبستان ۱۲ ونیم درصد به بخش معاینات تخصصی ارجاع داده شده اند و بیشترین علت این ارجاع برای مشکل تحصیل آمادگی بوده است که پس از ارزیابی های تخصصی برخی افراد مجددا برای مدارس عادی در نظر گرفته می شود در واقع در ارجاعات تخصصی نوآموزان مشکوک به مشکلات سلامتی و آمادگی تحصیلی هستند.

  عظیم عراقی با بیان اینکه بیش از ۹ هزار نفر پس از ارزیابی های تخصصی در مدارس خاص مشغول به تحصیل شده اند، یادآور شد: مشکلات موجود به نابینایی، ناشنوایی، مشکلات جسمی به هر کسی است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.