• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اجرای طرح هر زائر یک نهال همزمان با اربعین حسینی در مهران
  کد خبر : 2052431

  اجرای طرح هر زائر یک نهال همزمان با اربعین حسینی در مهران

  اجرای طرح هر زائر یک نهال همزمان با اربعین حسینی در مهرانReviewed by on Oct 12Rating: رضا احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در راستای توسعه فضای سبز و همچنین کاهش گرد و غبار، مبارزه با بیابان زایی و نهادینه کردن فرهنگ صیانت از منابع طبیعی مدت ۲ سال…

  اجرای طرح هر زائر یک نهال همزمان با اربعین حسینی در مهرانReviewed by on Oct 12Rating:

  رضا احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در راستای توسعه فضای سبز و همچنین کاهش گرد و غبار، مبارزه با بیابان زایی و نهادینه کردن فرهنگ صیانت از منابع طبیعی مدت ۲ سال است که همزمان با ایام اربعین طرح هر زائر یک نهال در استان اجرا می شود.
  وی افزود: سال گذشته حدود ۱۲ کیلومتر در منطقه مرزی عراق و ۳۰ کیلومتر در ۲ طرف جاده در مرز مهران کار چاله کنی توسط این اداره کل انجام و نهال زیادی توسط زائران غرس شد.
  مدیرکل منابع طبیعی ایلام یادآور شد: امسال این طرح نیز همزمان با اربعین حسینی اجرا می شود که امیدواریم با همکاری همه موکب ها و عموم مردم به ویژه زائران در سالهای آتی شاهد فضای سبز و شادابی در مسیر سفر زوار اربعین به عتبات عالیات باشیم.
  احمدی تاکید کرد: نهال های تامین شده از نوع سازگار با محیط و متناسب با آب و هوای منطقه هستند که امیدواریم با نگهداری چند ساله بتوانند موجب سرسبزی مسیر عتبات عالیات شوند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، از ۲ میلیون هکتار وسعت استان ایلام یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار آن را اراضی طبیعی تشکیل داده که از این مقدار ۶۴۱ هزار هکتار آن جنگل است که بیشترین بخش جنگلی استان را واریته های مختلف درختان بلوط تشکیل می دهد.
  در یک دهه اخیر به علت بروز پدیده ریزگردها استان ایلام همواره در معرض توده گرد و غبار عربی است که از جانب صحراهای عراق و سوریه وارد استان ایلام می شود و این موضوع مردم و پوشش گیاهی استان را آزار می دهد.
  از مهمترین رسالت های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام کاشت نهال های مقاوم و بومی و سازگار با آب و هوای منطقه برای کاهش عبور ریزگردها و تطلیف هوا است.
  یکی از مهمترین و وسیع ترین کانون های تولید ریزگرد که استان ایلام را تحت تاثیر مستقیم خود قرار داده در استان واسط در شرق عراق و همسایگی استان ایلام قرار دارد.
  این کانون تولید ریزگرد امسال با همکاری استانداری های ایلام و واسط در سطح یک هزار و ۶۰۰ هکتار در حال کاشت نهال است که در مرحله نخست آن ۸۲ کیلومتر از حاشیه جاده مهران تا شهر کوت مرکز استان واسط در حال کاشت نهال است.
  همچنین ۱۴۰ هزار هکتار کانون بحرانی تولید گرد و غبار در داخل خود استان شناسایی شده که ۷۰ هزار هکتار از آن در منطقه عین خوش شهرستان دهلران قرار دارد که با تخصیص اعتبار باید به زیر کاشت نهال برود.
  مرز بین المللی مهران در فاصله ۹۵ کیلومتری مرکز استان ایلام یکی از مسیرهای پرتردد زوار اربعین حسینی به دلیل برخورداری از کوتاهی مسافت و امنیت تا عتبات عالیات است که همه ساله بیش از ۲ میلیون نفر از آن در ایام اربعین تردد می کنند.
  خبرنگار: ناهید ابراهیمی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
  ۷۱۷۷/۶۱۱۹

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.