• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اردوی فرهنگی- آموزشی طریق جاوید با موضوع گفتمان “اخلاق در دفاع‌مقدس برگزار شد
  کد خبر : 2052429

  اردوی فرهنگی- آموزشی طریق جاوید با موضوع گفتمان “اخلاق در دفاع‌مقدس برگزار شد

  اردوی فرهنگی- آموزشی طریق جاوید با موضوع گفتمان “اخلاق در دفاع‌مقدس برگزار شدReviewed by on Oct 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا،بهمن  کارگر،شامگاه گذشته در حاشیه برگزاری سومین روز اردوی فرهنگی- آموزشی طریق جاوید با موضوع گفتمان “اخلاق در دفاع‌مقدس” اظهار کرد: واژه اخلاق در دفاع مقدس بسیار پررنگ است و می‌توان…

  اردوی فرهنگی- آموزشی طریق جاوید با موضوع گفتمان "اخلاق در دفاع‌مقدس برگزار شدReviewed by on Oct 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا،بهمن  کارگر،شامگاه گذشته در حاشیه برگزاری سومین روز اردوی فرهنگی- آموزشی طریق جاوید با موضوع گفتمان “اخلاق در دفاع‌مقدس” اظهار کرد: واژه اخلاق در دفاع مقدس بسیار پررنگ است و می‌توان از جنبه‌های مختلفی به آن نگاه کرد که در اثر این واژه ارزشمند،خاطرات بسیاری از شخصیت‌های رزمنده و شهدا در دل دفاع مقدس نهفته است.

  وی اظهار کرد:امام خمینی (ره)،علاوه بر رهبری انقلاب و فرمانده کل قوا،معلم اخلاق  و عارف نیز بودند؛ زیرا انسان خودساخته‌ای بودند  بنابراین اگر بخواهیم اخلاق دردفاع مقدس را تعریف کنیم ابتدا بایستی امام را بشناسیم.

  کارگر با تاکید بر اینکه  رهبری و مردم به عنوان دو عنصر مهم برای دفاع از ایران محسوب می‌شوند، گفت: به طور کلی مشکل دنیا با رهبری است؛ به عنوان مثال اگر کشورهای سوریه و عراق ، حرکت خودجوش مردم و رهبری ایران را داشتند داعش نمی‌توانست به حریم خاک سوریه و عراق تجاوز کند؛ بنابراین ایستادگی جمهوری اسلامی باعث شد که سوریه آزاد شود .

  وی ادامه داد: ما برای حمایت از کشورهای سوریه و عراق به طور مستقیم نیرو اعزام نمی‌کنیم بلکه با انجام فعالیت‌های مستشارانه، فرهنگ دفاع مقدس را به  این دو کشور منتقل می‌کنیم؛ همچنین از زمانی که  این فرهنگ در مرزهای بیگانه جای خود را پیدا کرده است به موفقیت‌های بسیاری دست یافته‌ایم. 

  کارگر با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای دفاع مقدس تفکر بسیجی است، اظهار کرد: دفاع مقدس متعلق به گروه خاصی نیست؛ بلکه متعلق به همه مردم ، ادیان ، مذاهب  و جریان‌های سیاسی است که طیف‌های مختلف سیاسی را نیز می‌پذیرد.همچنین  تمام صفات نیک در دفاع مقدس با اندکی بدی جمع بود اما در جبهه، بدی به مفهوم رذیلت وجود نداشت به طور کلی دفاع مقدس مانند دانشگاهی است که  شهید حججی یکی از تربیت یافتگان آن محسوب می‌شود. ما نباید انسان عادی را در دفاع مقدس دست نیافتنی تعریف کنیم ؛ زیرا افرادی از جمله شهید همت و شهید بابایی نیز  جزو انسان‌های عادی بودند که به این جایگاه والا رسیدند؛  بنابراین هر فرد که بتواند به درجه اخلاص برسد  در نزد خدا  جایگاه رفیع و والایی دارد. آنچه در دفاع مقدس اهمیت داشت، روح رزمنده بود. یعنی  به آنان آموزش می‌دادند تا در انجام عملیات آمادگی داشته باشند؛همچنین در جبهه،فرماندهان در قرارگاه می‌نشستند؛ یعنی جلوتر از سایر رزمنده‌ها بودند به همین دلیل بود که همه فرماندهان ما در خط مقدم شهید می‌شدند. این مورد یکی  از نمونه‌های اخلاق در دفاع مقدس به شمار می‌رود.

  کارگر اظهار کرد: یکی دیگر از نمونه‌های اخلاق  این بود که اگر  افراد در یک لشکر ورود پیدا می‌کردیم تفاوتی میان فرمانده، پاسدار و بسیجی را قائل نمی‌شدند؛ زیرا هر سه حامی  و دوست یکدیگر بودند.

  وی با اشاره به جمله معروف که “در دفاع مقدس با جان و مال خود جهاد می‌کنند” اظهار کرد: یکی دیگر از نمونه‌های اخلاق در دفاع مقدس این بود که فردی برای  دوباره رفتن به جبهه، سن شناسنامه‌ای خود را بیشتر می‌کرد. 

  کارگر یادآور شد: امروز پسرانی  که در سوریه و عراق می‌جنگند اجرشان از شهدای دفاع مقدس بالاتر است. دفاع مقدس توصیه می‌کند که اگر شما با خدا معامله کنید، خدا شما را به همه جا می‌رساند و اگر تقوا پیشه کنید، خدا با شماست؛ بنابراین بچه‌ها در دفاع مقدس دنبال خود نبودند بلکه خدا به دنبال آنان می‌آمد؛همچنین آنان همیشه تمام خوبی‌ها را برای همراهان خود می‌خواستند.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.