• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دبیرکل اتحادیه عرب بر مقابله جمعی کشورهای عربی با تهدیدات تروریستی تاکید کرد
  کد خبر : 2052347

  دبیرکل اتحادیه عرب بر مقابله جمعی کشورهای عربی با تهدیدات تروریستی تاکید کرد

  دبیرکل اتحادیه عرب بر مقابله جمعی کشورهای عربی با تهدیدات تروریستی تاکید کردReviewed by on Oct 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از چهارشنبه شب ایرنا به نقل از کونا، «احمد ابوالغیط» دبیر کل اتحادیه عرب درباره خطرات و شرایط بسیار دشواری که امت عربی با آن روبه است، هشدار داد و بر ضرورت…

  دبیرکل اتحادیه عرب بر مقابله جمعی کشورهای عربی با تهدیدات تروریستی تاکید کردReviewed by on Oct 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از چهارشنبه شب ایرنا به نقل از کونا، «احمد ابوالغیط» دبیر کل اتحادیه عرب درباره خطرات و شرایط بسیار دشواری که امت عربی با آن روبه است، هشدار داد و بر ضرورت بررسی شرایط موجود و چاره اندیشی در خصوص کیفیت مقابله با مشکلات جدید، تاکید کرد.
  وی امروز در دیدار با هیاتی از آکادمی عالی نظامی «ناصر» در مصر، گفت: بارزترین چالش فرارو، «گروه های تروریستی» هستند که ثبات و امنیت کشورها و ملت های عربی را تهدید می کنند.
  ابوالغیط بر ضرورت آمادگی اتحادیه عرب جهت تقویت مقابله جمعی، کشورهای عربی با این مشکلات تاکید کرد.
  وی حوادث جاری در سوریه و عراق را «وحشت آور» خواند و گفت: این تهدیدات اردن را نیز که دارای مرزهای مشترک با سوریه و عراق است، تهدید می کند. ارتش عراق می کوشد که جنگ با داعش را پایان دهد و درگیری های سوریه نیز رو به پایانی و تحقق اهداف مورد نظر است.
  ابوالغیط گفت: «اوضاع جاری مجوز حضور نیروهای خارجی را در خاک کشورهای عربی فراهم کرد». در حالی که اتحادیه عرب با هر گونه دخالت خارجی در کشورهای عربی و امور داخلی آنها مخالف است.
  این مقام عرب، تاکید کرد: مقابله با این چالش ها نیازمند درک و فهم مشترک موضوع ها و چالش های جدید است. اینجاست که نقش اتحادیه عرب در یکسان سازی و یکپارچه کردن دیدگاه کشورهای عربی، پر رنگ می شود.
  وی افزود: تشکیل نیروهای حافظ صلح عربی، ایده بسیاری خوبی است اما برای تشکیل آن در چنین شرایطی، نیاز به اراده یکپارچه و موحد کشورهای عربی است.
  ابوالغیط یادآورشد: حداکثر کاری که کشورهای عربی در شرایط کنونی انجام داده اند، تشکیل یک نیروی ناظر عربی بر بحران سوریه و نیروهای حافظ صلح است که در سال ۱۹۶۱ به هنگام تهدید استقلال کویت از سوی رژیم بعث عراق، در این کشور حضور یافتند.
  وی تاکید کرد: نیروی حافظ صلح به عنوان یک نیروی یکپارچه و متحد بسیار خوب است و به مناطقی که احتمال نزاع میان دو کشور عربی وجود داشته باشد، اعزام می شوند تا اختلافات ایجاد شده را حل و فصل کنند. اما این امر در صورتی قابل اجرا است که اراده جمعی وجود داشته باشد.
  ابوالغیط تصریح کرد: این تراژدی تنها به تهدیدات داخلی محدود نمی شود بلکه تهدید گروه های تروریستی نیز چه در داخل و چه از سوی مرزها وجود دارد و این، نیازمند حضور نیروها داخل کشورها هستند.
  شبد**خاورم**۹۳۲۹** ۱۰۱۰
  مترجم: ندا بهبودی*انتشار:حسن معظمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.