• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دو توصیه به برگزارکنندگان دوره‌های MPPA / دوره عالی مدیریت خط‌مشی‌گذاری عمومی جبران‌کننده ضعفهای MBA
  کد خبر : 2052277

  دو توصیه به برگزارکنندگان دوره‌های MPPA / دوره عالی مدیریت خط‌مشی‌گذاری عمومی جبران‌کننده ضعفهای MBA

  دو توصیه به برگزارکنندگان دوره‌های MPPA / دوره عالی مدیریت خط‌مشی‌گذاری عمومی جبران‌کننده ضعفهای MBAReviewed by on Oct 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ نشست خبری و افتتاح «پروژه ملی توسعه و توانمندسازی هزار مدیر خط‌مشی گذار بخش عمومی» صبح امروز با حضور محسن رضایی؛ دبیر مجمع تشخیص…

  دو توصیه به برگزارکنندگان دوره‌های MPPA / دوره عالی مدیریت خط‌مشی‌گذاری عمومی جبران‌کننده ضعفهای MBAReviewed by on Oct 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ نشست خبری و افتتاح «پروژه ملی توسعه و توانمندسازی هزار مدیر خط‌مشی گذار بخش عمومی» صبح امروز با حضور محسن رضایی؛ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

  این پروژه تنها دوره‌ای است که با هدف توسعه و توانمندسازی مدیران خط‌مشی‌گذار بخش دولتی و عمومی و با استفاده از ابزارهای روزآمد جهانی، طراحی و ارائه شده است.

  این دوره با هدف ارتقاء شایستگی‌های رفتاری مهارتی مدیران طراحی شده و چارچوب آن شامل آموزش، پژوهش، سمینار، کارگاه، موردکاوی بومی و ملی و بازدیدهای بین‌المللی است.

  ساختار دوره عالی مدیریت خط‌مشی‌گذاری عمومی که با عنوان (MPPA) شناخته و توسط اندیشکده سیاستگذاری منابع انسانی (اسما) برگزار می‌شود، در سه بخش مدیریت فرهنگی، مدیریت سیاسی و مدیریت مالی و اقتصادی است که برای هر کدام از این سطوح شش ترم تحصیلی در نظر گرفته شده و در ترم ششم، بازدید از مدرسه ملی مدیریت در فرانسه گنجانده شده است.

  شرایط ورود به این دوره که در نهایت با ارائه مدرک مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری توأمان است، داشتن حداقل مدرک لیسانس، داشتن حداقل پنج سال سابقه کار مدیریتی مرتبط، آزمون سنجش استعدادهای مدیریتی و مصاحبه اختصاصی و بررسی رزومه متقاضیان است.

  توصیه‌های محسن رضایی به برگزارکنندگان دوره عالی مدیریت خط‌مشی‌گذاری عمومی

  به گزارش ایران ویج به نقل از تسنیم، محسن رضایی در این جلسه که با حضور خبرنگاران برگزار شد اشاره‌ای به کادرسازی در برگزاری این دوره‌ها داشت و اظهار کرد: ملت ایران در ایام پیروزی انقلاب اسلامی اهداف بزرگ و بلندی را انتخاب کردند لذا برای دستیابی به آنها نیازمند تلاش و آماده‌سازی نسلهای سوم و چهارم براساس تجاربی که از فعالیت نسلهای قبل داشتیم، بپردازیم.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه مردم با انقلاب کردن تنها درصدد براندازی رژیم شاه نبودند و خواهان رسیدن به تمدنی بزرگ بودند، خاطرنشان کرد: این خیز بلند ملت ایران در راستای باعزمت ساختن مجدد کشور نیازمند فعالیتهای بسیاری است.

  وی افزود: هر چند در تحقق اهداف انقلاب، پیشرفتهای معجزه‌آسایی را تجربه کردیم اما در بعد فناوری و علم، اقتصاد، حوزه اجتماعی و نظام شهری یا بهتر است بگویم در یک کلام «تمدن‌سازی»، هنوز ابتدای راه هستیم؛ همچنان در نوسازی صنایع، بروزرسانی فناوری و حتی نظام شهری با مشکلات و عقب افتادگی‌هایی مواجه هستیم.

  رضایی با تأکید بر اینکه جهاد توانمندسازی برای برون‌رفت از این مشکلات، نیاز فوری و اساسی کشور ماست، ابراز کرد: برای اینکه بدانیم چطور توانستیم قله انقلاب را فتح کنیم باید به دانشگاه انقلاب مراجعه کرد؛ تمامی کادرهای نسلهای اول و دوم که انقلاب را به پیروزی رسانید در دانشگاه دفاع مقدس تربیت شده بودند و همین باعث شد اکنون در موضوعات دفاعی، امنیتی و… بتوانیم حرفی در منطقه داشته باشیم.

  وی تصریح کرد: امروز برای حل مشکلات اقتصادی، علم‌وفناوری و دیگر حوزه‌ها نیازمند رهبران تغییر هستیم که با شجاعت و آگاهی در این وادی اقدام کنند؛ عبور از مواردی نظیر تحریمهای ظالمانه و عقب‌افتادگیهای ۲۰۰، ۳۰۰ ساله اخیر جز با وجود رهبرانی شجاع و آگاه در سیستمهای فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و… ممکن نیست.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نقطه آغاز به عقیده من توانمندسازی روحی است تا نسلهای سوم و چهارم بتوانند وارد انجام کارهای بزرگی شوند، گفت: البته اعتماد به نفس هم باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم این نسلها را به این باور برسانیم که می‌توانند از مشکلات بزرگ عبور کنند.

  رضایی با تأکید بر اینکه توانمندسازی متکی بر دانشهای اثربخش است، اظهار کرد: کسب دانایی و دانشهای اثربخش به شیوه‌های آموزش حال حاضر و مواردی که در سیستم آموزش و پرورش شاهد هستیم، به دست نمی‌آید لذا نیازمند دوره‌هایی نظیر «مدیریت خط‌مشی‌گذاری عمومی» هستیم تا خلأ موجود را برطرف کند.

  وی افزود: کسب مهارتهای لازم، سیاستگذاری در حوزه‌های مردمی و توانمندسازی بخش خصوصی از جمله ضروریاتی است که باید به آن توجه شود.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشنهاد کرد: دانش، مهارتها و تخصصهای موجود به درستی منتقل شود تا با گسست بین نسلی مواجه نشویم؛ به عبارت دیگر نسلهای سوم و چهارم تجربه‌های قبلی را در قالب مستندسازی یا دوره‌های تربیتی فرا گیرند.

  وی ادامه داد: اگر امروز حزب‌الله لبنان و جِیش وطنی سوریه مقتدر هستند و موفق عمل می‌کنند بخاطر انتقال خوب تجارب از دفاع مقدس به آنهاست؛ اینکه می‌گویند ایران به برخی کشورها پول فراوان و سلاح زیاد می‌دهد تا به مقاومت در برابر دشمنان بپردازند دروغی بیش نیست زیرا سندی برای اثبات ادعاهای خود ندارند.

  رضایی تصریح کرد: این افراد که چنین حرفهایی می‌زنند چرا از خود نمی‌پرسند که در جنگ تحمیلی مگر پول زیاد یا سلاح فراوان داشتیم؟ سرمایه ما فوق تکنولوژی، سلاح و پول بود و به آن سرمایه انسانی می‌گوییم و لذا همین سرمایه را در اختیار لبنان، سوریه و عراق قرار دادیم.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر حزب‌الله لبنان امروز توانسته به شکلی سازمان یافته، نیروهای رژیم صهیونیستی را به زانو درآورد تنها به دلیل همین سرمایه انسانی، معنوی، دانشی و تجربی است، درباره توصیه دیگرش گفت: خلاقیت و نوآوری در مسائل دانشی را باید سرلوحه مباحث آموزشی قرار دهیم زیرا موتور پروازی ملتها، خلاقیت است.

  در پاسخ به تسنیم : دوره عالی مدیریت خط‌مشی‌گذاری عمومی جبران کننده ضعفهای MBA

  به گزارش ایران ویج به نقل از تسنیم، در پایان این مراسم حامد دهقانان ؛ مدیرعامل اندیشکده اسما در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه با توجه به ماهیت بین‌المللی دوره‌های MBA و ساختار یکسانی که در چارت درسی این رشته رعایت می‌شود، دوره‌های MPPA با توجه به اینکه مدرک قابل ترجمه هم ارائه می‌دهد تا چه اندازه به اصول آموزشی بین‌الملل و استانداردهای روز نزدیک است، گفت: یکی از مشکلات جدی در دوره‌های MBA، عدم توجه به نیازهای دولتی و بخش خصوصی کشور است و تجربه نشان می‌دهد به لحاظ طبقه‌بندی محتوایی در برگزاری این دوره‌ها، دقت کافی را نداشتیم.

  وی افزود: لذا در این دوره‌ها، بخش زیادی از دغدغه‌ها و موضوعات مورد نیاز مدیران بخشهای عمومی پاسخ گفته شده است و تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا در تدوین سرفصلها و چارت دروس، استانداردهای بین‌المللی را رعایت کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.