• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » همکاری نظامی بدون قیدوشرط ایران را می‌پذیریم/روسیه نگران حضور داعش است به کمک افغانستان بیاید
  کد خبر : 2052252

  همکاری نظامی بدون قیدوشرط ایران را می‌پذیریم/روسیه نگران حضور داعش است به کمک افغانستان بیاید

  همکاری نظامی بدون قیدوشرط ایران را می‌پذیریم/روسیه نگران حضور داعش است به کمک افغانستان بیایدReviewed by on Oct 11Rating: «دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در کابل اظهار داشت: افغانستان کمک نظامی هر کشوری که قصد دارد برای مبارزه علیه تروریسم کابل را یاری کند، می‌پذیرید. وزیری در ادامه افزود: افغانستان از کشورهایی…

  همکاری نظامی بدون قیدوشرط ایران را می‌پذیریم/روسیه نگران حضور داعش است به کمک افغانستان بیایدReviewed by on Oct 11Rating:

  «دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در کابل اظهار داشت: افغانستان کمک نظامی هر کشوری که قصد دارد برای مبارزه علیه تروریسم کابل را یاری کند، می‌پذیرید.

  وزیری در ادامه افزود: افغانستان از کشورهایی که خواهان همکاری نظامی برای مبارزه با تروریسم در افغانستان هستند، می‌خواهد که ارتش این کشور را از لحاظ امکانات و آموزش نظامی یاری کنند.

  سخنگوی وزارت دفاع افغانستان اظهار داشت: افغانستان از نیروی کافی برای مبارزه با تروریسم برخوردار است و این نیرو نیاز به امکانات و آموزش بیشتر دارد.

  وزیری خاطر نشان ساخت: کابل برای مبارزه با تروریسم همکاری نظامی بدون قید و شرط هیچ کشوری را رد نخواهد کرد.

  سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در ارتباط با نگرانی روسیه از آغاز فعالیت گروه تروریستی داعش در افغانستان تصریح کرد: روسیه می‌تواند برای مبارزه با تروریسم در افغانستان نیروهای نظامی این کشور را از لحاظ امکانات و تجهیزات تجهیز و تأمین مالی کند.

  وی تأکید کرد: افغانستان نیازی به نیروی خارجی در میدان‌های جنگ ندارد و کشورهایی که از رشد تروریسم در افغانستان نگران هستند، می‌توانند با آموزش و در اختیار گذاشتن امکانات نیروهای افغان را تقویت کنند. روسیه نیز اگر نگران رشد تروریسم در افغانستان است، می‌تواند نظامیان افغان را برای مبارزه با این موضوع تقویت کند. دو نوع هواپیمای ارتش افغانستان روسی هستند و روسیه می‌تواند برای تهیه لوازم یدکی، خدمات فنی و تعمیرات این هواپیماها ارتش افغانستان را یاری کند.

  وزیری در ارتباط با افزایش تلفات غیرنظامیان افغانستانی آن هم در شرایطی که ترامپ محدودیت حملات هوایی نیروهای نظامی این کشور در افغانستان را برداشته است، اظهار داشت: نیروهای هوایی در هماهنگی کامل با نیروهای دفاعی افغانستان عمل می‌کنند، بدون شک تمام نیروهایی که برای مبارزه با تروریسم فعالیت می‌کنند تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان به کار خواهند گرفت.

  وزیری در این ارتباط که آیا مقابله طالبان علیه گروه داعش می‌تواند به نفع نیروهای افغان باشد یا خیر، تصریح کرد: ما خواهان تداوم هیچ جنگی نیستیم. چه طالب علیه داعش بجنگد و چه دولت افغانستان علیه طالب و داعش بجنگد، افغان‌ها زیان می‌بینند. جنگ در داخل افغانستان از سوی هر گروهی که باشد باعث ویرانی افغانستان می‌شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.