• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اسرائیل از ذی‌نفعان اصلی همه‌پرسی اقلیم کردستان است
  کد خبر : 2051880

  اسرائیل از ذی‌نفعان اصلی همه‌پرسی اقلیم کردستان است

  اسرائیل از ذی‌نفعان اصلی همه‌پرسی اقلیم کردستان استReviewed by on Oct 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، داوود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی در نشست خبری امروز خود که در این سازمان برگزار شد با اشاره به نقش مهم دانشگاه‌ها در پیشرفت کشور، اظهار داشت: دانشگاه موتور محرک…

  اسرائیل از ذی‌نفعان اصلی همه‌پرسی اقلیم کردستان استReviewed by on Oct 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، داوود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی در نشست خبری امروز خود که در این سازمان برگزار شد با اشاره به نقش مهم دانشگاه‌ها در پیشرفت کشور، اظهار داشت: دانشگاه موتور محرک کشور برای رسیدن به پیشرفت است و معتقدیم وزارت آموزش عالی باید زودتر سکاندار خود را بشناسد لذا از رئیس جمهور می‌خوهیم به زودی مسئول این وزارتخانه را معرفی کند.

  وی در ادامه با اشاره به وضعیت فرهنگی دانشگاه‌ها، یادآور شد: علیرغم اقدامات مثبت و خوبی که در فضای فرهنگی دانشگاه‌ها صورت گرفته است اما وضعیت فرهنگی عمومی دانشگاه‌ها مطلوب نیست و این فضا با نگاه مقام معظم رهبری که خواستار فراهم‌شدن محیطی مناسب در دانشگاه‌ها برای تربیت جوانان انقلابی فاصله دارد.

  مسئول سازمان بسیج دانشجویی ادامه داد: اقدامات بسیج دانشجویی در زمینه برگزاری برنامه‌هایی چون اردوهای زیارتی، پیاده روی اربعین، کنگره شهدا، رسیدن به این فضا را دنبال می‌کند اما این اقدمات پاسخگو و کافی نیست و باید بیش از این از برنامه‌های فرهنگی مثبت و مناسب حمایت کرد. لذا به جاست مسئولان دانشگاه حمایت‌های ویژه‌ای از اینگونه اقدامات فرهنگی داشته باشد.

  گودرزی در همین زمینه یادآور شد: علیرغم کمبود امکانات در این زمینه وجود امثال شهید حججی که افتخاری برای جوانان و دانشگاهیان است نشان داد می‌توان در کنار همه کمبودها نگاه و تعلیمات عاشورایی داشت و وارد چنین عرصه‌هایی شد.

  * تبیین اهداف و تاریخ انقلاب اسلامی از سوی سازمان بسیج دانشجویی

  وی در ادامه با اشاره به اقدامات تبیینی سازمان بسیج دانشجویی، گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون همواره با حضور دو جریان انقلابی و غیرانقلابی در فضای جامعه روبرو بوده‌ایم. گاهی اوقات شاهد حضور جریان غیرانقلابی در مسند امور جامعه بوده‌ایم. این جریان در برخی زمینه‌ها به غرب گرایش داشته و دارای نگاه متفاوتی با جریان انقلابی در خصوص مسائلی همچون عدالت، توسعه، سیاست خارجه، فرهنگ و سایر مسائل بوده است.

  مسئول سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: بسیج دانشجویی همواره به دنبال این بوده است که با تبیین مبانی فکری هر دو جریان بدون اینکه قضاوتی نسبت به این مسائل داشته باشد و بدون توجه به دسته بندی‌های اصولگرایی و اصلاح‌طلبی که معتقدیم به گونه‌ای از بین رفته و دیگر شاهد دو جریان انقلابی و غیرانقلابی در جامعه هستیم، تحلیل‌ها و آگاهی‌هایی را به افراد جامعه ارائه دهد.

  گودرزی در ادامه با اشاره به سایر اقدامات بسیج دانشجویی تأکید کرد: بسیج دانشجویی همواره وظیفه و هدف اصلی خود را زمینه‌سازی برای حل مسائل کشور دانسته و در این راستا با برگزاری اردوهای جهادی خود را برای خدمت‌رسانی به اقشار مختلف جامعه و به خصوص مناطق محروم در راستای محرومیت‌زدایی اعلام کرده است.

  وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: در تابستان سال جاری حدود ۱۳۰۰ گروه جهادی بالغ بر ۴۴ هزار دانشجو با حضور در مناطق محروم فعالیت‌های عمرانی، پزشکی، فرهنگی و آموزشی ارائه کردند که در تلاشیم این اقدامات در طول سال نیز انجام شود.

  مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: آسیب‌های اجتماعی یکی دیگر از مقولاتی است که بسیج دانشجویی به دنبال ورود به آن و برطرف‌کردن معضلات نشأت گرفته از این مسئله است البته بسیج دانشجویی از مدت‌ها قبل به موضوعات تخصصی ورود تخصصی داشته است و دانشجویان بسیجی همواره تلاش کرده‌اند به شکل تخصصی به موضوعات مورد نیاز کشور ورود کرده و با نگاه تخصصی به دنبال ارائه راهکارهایی در این زمینه باشند.

  گودرزی افزود: بسیج دانشجوی هدف خود را تربیت مدیران انقلابی برای آینده کشور می‌داند و در این راستا با برگزاری کلاس‌ها زمینه پرورش این افراد را فراهم کرده است.

  وی در ادامه با اشاره به همکاری این سازمان با وزارت علوم برای منسجم کردن فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی، گفت: قرارگاه راهیان نور سال گذشته با همکاری وزارت علوم و با ریاست این وزارتخانه و دبیری بسیج دانشجویی به عنوان قرارگاه راهیان نور دانشجویی علم‌الهدی تشکیل شد که فعالیت‌های موجود در این زمینه را منسجم‌تر کرد. برگزاری یادواره شهدای دانشجویی و ستاد کنگره شهدای دانشجو نیز از دیگر اقداماتی بود که با همکاری وزارت علوم صورت گرفت و ادامه خواهد یافت.

  مسئول سازمان بسیج دانشجویی در ادامه به اشاره به ستاد اربعین دانشگاهیان با ریاست معاونت فرهنگی وزارت علوم و دبیری بسیج دانشجویی، بیان کرد: این ستاد با عضویت دانشگاه‌های مختلفی چون دانشگاه آزاد، فرهنگیان، فنی و حرفه‌ای و جهاد دانشگاهی به منظور تسهیل در امر برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین از سوی دانشجویان ایجاد شد و تلاش این است که در عین حفظ این اقدام خودجوش تسهیلات و خدمات بیشتر و بهتری به زائران دانشجو ارائه شود.

  گودرزی ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین مسائل برای دانشجویان پسر برای حضور در این برنامه صدور مجوز خروج از کشور بود که سال گذشته با همکاری ناجا تا حدی این موضوع برطرف شد و امسال نیز با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و نیروی انتظامی تسهیلات خوبی در این زمینه ایجاد شده است.

  وی همچنین به خدمات اسکان دانشجویان در این سفر از سوی ستاد اربعین دانشگاهیان اشاره کرد و گفت: تلاش کرده‌ایم وضعیت اسکان دانشجویان را در نجف و کربلا به شکل مطلوبی برقرار کنیم و در عین افزایش کاروان‌های دانشجویی زمینه اعزام کاروانهای تیمی سه نفره و هفت نفره را به عنوان مدل جدیدی از این حرکت ایجاد کنیم.

  مسئول سازمان بسیج دانشجویی به راه اندازی سامانه سقا به منظور صدور مجوز برای دانشجویان حاضر در این مراسم نیز اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون علی‌رغم رونمایی رسمی از این سایت ۱۶ هزار نفر در این سایت ثبت‌نام کرده‌اند و ۵۶ هزار نفر از آن بازدید کرده‌اند و حدود ۵۰۰ هزار اوپراتور به شکل شبانه روز و جهادی این سایت را پشتیبانی می‌کنند.

  گودرزی در ادامه این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

  وی در پاسخ به سوالی درباره همه پرسی اقلیم کردستان عراق، گفت: اسرائیل از ذی‌نفعان اصلی مسئله همه پرسی اقلیم کردستان عراق و جدایی آن از کشور عراق است. اگر اساسا منطقه با مشکلی روبرو است این مشکل باید به دست مردم منطقه حل شود نه اینکه کشوری از خارج و فضای بیرونی با ارائه راهکاری برای این مسئله باشد.

  مسئول سازمان بسیج دانشجویی اضافه کرد: موضع ما نیز محکومیت این همه‌پرسی است زیرا عراقی که یک پارچه نباشد با ایجاد فضای ناامن به سمت بحران می‌رود و این بحران برای تمام منطقه مشکل‌زا خواهد بود.

  گودرزی گفت: از مردم عزیز کردنشین نیز می‌خواهیم در این مقوله هوشمندانه عمل کنند و بدانند منفعت آنها چیست و چه کسی در این میان دارد از این مسئله سوءاستفاده می‌کند.

  وی تصریح کرد: برخی از روشنفکران دانشگاهی ما درباره این مسئله تحلیل‌هایی را ارائه دادند که به گونه‌ای برگزاری همه پرسی را در همه مناطق امری درست و قانونی می‌دانند در حالی که این تحلیل‌ها بسیار غیرعلمی بود زیرا اگر قرار باشد اینگونه همه پرسی‌ها قانونی باشد و هر اقلیتی به خود اجازه برگزاری همه پرسی را ارائه دهد دیگر قانون اساسی معنی نخواهد داشت.

  مسئول سازمان بسیج دانشجویی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره احتمال مذاکره مجدد با آمریکا در زمینه برجام نیز گفت: تجربه سه سال گذشته تجربه ارزشمندی برای همه مسئولان، دولتمردان، مجلس، گروه‌های اصولگرا و اصلاح طلب است. اینکه ما در جریان مذاکرات با یک دولت دروغگو و بی‌منطق روبرو بودیم و مذاکره با چنین دولتی با عنوان حل مشکل کشور با هدف حل تحریم‌های ظالمانه نمی‌تواند نتیجه درستی داشته باشد.

  گودرزی افزود: همه مسئولان می‌دانند عواقب و نتیجه مذاکره مجدد با چنین دولتی چیست و به نظر مسئول عاقلی در چنین شرایطی نباید از مذاکره مجدد با دولتی که شاهد حضور رئیس جمهوری بی‌منطق است، حرف بزند.

  وی با اشاره به مواضع اخیر رئیس جمهور و وزیر امورخارجه کشورمان در این زمینه گفت: شاهد اعلام مواضع مناسب و خوبی در این زمینه از سوی مسئولان کشور بودیم. مردم خواهان اینگونه مواضع هستند و از آن استقبال کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.