• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » موضع گیریهای انقلابی نماینده بوکان خنجری به ریشه دشمنان نظام
  کد خبر : 2051823

  موضع گیریهای انقلابی نماینده بوکان خنجری به ریشه دشمنان نظام

  موضع گیریهای انقلابی نماینده بوکان خنجری به ریشه دشمنان نظامReviewed by on Oct 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کانی پرس،چند روزی است بدنبال واکنش های صریح و بی پرده نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در باره دو موضوع رفراندوم کردستان عراق و…

  موضع گیریهای انقلابی نماینده بوکان خنجری به ریشه دشمنان نظامReviewed by on Oct 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کانی پرس،چند روزی است بدنبال واکنش های صریح و بی پرده نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در باره دو موضوع رفراندوم کردستان عراق و همچنین جنجال سازی های کانال های معاند نظام در باره سران کشورهجمه های سنگین داخلی و خارجی را علیه این نماینده مجلس به هماه داشته است.

  با نگاهی کوتاه و گذرا به سخنان محمد قسیم عثمانی در دوران ۱۰ ساله نمایندگیش در مجلس شورای اسلامی به خوبی در میابیم که وی بیش از تمامی نمایندگان استان جدای از دغده دغده های حوزه انتخابیه خود نگاهی کارشناسانه به موضوعات ملی داشته و همیشه و در هنگام نیاز به این مسائل واکنشی در خور نشان داده است.

  شاید بتوان یکی از مهمترین واکنش های انقلابی این نماینده مجلس را در سال ۸۸ جستجو کرد، هنگامی که وی پیش از انتخابات به عنوان یکی از حامیان اصلی میر حسین موسوی به شمار می رفت و توانست رای قابل ملاحظه ای در در حوزه انتخابیه خود برای وی جمع آوری کند ولی بعد از آغاز اختشاشات در یک اقدام انقلابی به عنوان یکی از اولین نمایندگان مجلس با تائید روند برگزاری انتخابات اقدامات فتنه گران را محکوم کرد.

  هرچند این موضوع گیری صریح و بی پرده در آن زمان دست مایه بسیاری از منتقدان و مخالفان وی شد ولی بی گمان نماینده مردم بوکان ارامش کشور را مهمتر از هر چیز دیگری دانسته و تمام این نامهربانی را بر علیه خود تحمل کرد تا کشورش از یک فتنه غبار آلود به سلامتعبور کند.

  حال و با گذشت ۸ سال از آن اتفاقات بار دیگر سخنان صریح و واقع بینانه نماینده مردم بوکان در مجلس در باب دو موضوع مهم روز بار دیگر هجمه های گسترده ای علیه وی در داخل و خارج کشور آغاز شده است.

  در روزهای اخیر با نگاهی به وضعیت فضای مجازی و گروها و کانال های تلگرامی درمیابیم که این هجمه ها به دوصورت هماهنگ و از پیش طراحی شده و و اندکی نیز قضاوت عجولانه است.

  آنچه مشهود است شاید محمد قسیم عثمانی انچنان که باید و شاید در طول ۱۰ ساله حضور خود در مجلس شورای اسلامی نتوانسته است افکار عمومی حوزه انتخابیه خود را نسبت به عملکردش اغنا کند ولی به گواه بسیاری از نمایندگان مجلس وی یکی از شجاع ترین نمایندگان کرد اداوار مجلس یوده است که با نطق های های مهمش چه در مورد مسائل بوکان و چه مسائل کلان کشوری به چهره ای ملی تبدیل شده است.

  همراهی و حمایت از روسای جمهور مختلف به شیوه های گوناوگون را می توان جزء سیاست های مثبت عثمانی در طول دوران نمایندگیش دانست هرچند منتقدان وی این حمایت ها را ناشی از چند وجهی بودن وی دانستند ولی آنچه مشهود است یک نماینده خوب بهد عنوان منتخب مردم جهت توسعه حوزه انتخابیه خودحق مخالفت تام با هیج رئیس دولتی را ندارد زیرا ارتقاء زیرساخت ها و توسعه در گرو تعامل میان نماینده و اعضاء کابینه دولت است و عثمانی این مهم را چه در دوران احمدی نژاد و چه در دوران روحانی به خوبی انجام داد هر چند در دور دوم دولت دهم مخالفت های با شیوه اجرای قانون توسط دولت را داشت.

  حمایت قاطع از مردم مظلوم کوبانی و شنگال بعد از حمله داعش به آنان در صحن علتی مجلس نیز نشان داد که وی جدای از دغدغه های حوزه انتخابیه خود به مسائل برون مرزی نیز اشراف کامل دارد و در برابر ظلم و ستم صورت گرفته به مردمان این دو شهر و دیگر مناطق اشغال شده سوریه و عراق توسط گروه داعش واکنش های در خور توجهی انجام داد هرچند منتقدان وی این نطق ها را بلف های تبلیغاتی دانستند.

  هرچند بی گمان عملکرد ۱۰ ساله عثمانی در حوزه انتخابیه خود نیاز به تحلیل های موشکفانه ای دارد ولی آنچه مشهود است غیر قابل انکار است مصلحت اندیشی وی در مواقع حساس انقلاب طی حضور در بهارستان بوده که از وی چهره ای قابل اعتماد در میان سران کشور و محبوب در میان مردم کردستان و دیگر مناطق کشور ساخته است.

  حال و بعد از موضوع گیری های انقلابی وی در مورد نشر اکاذیب از سوی کانال صیهونیستی امریکایی آمد نیوز در مورد یکی از سران قوا این کانال معاند هجمه ای گسترده ای را توسط عوامل داخلی خود علیه نماینده بوکان آغاز کرده است ولی بیگمان عملکرد عثمانی در موضوع گیری ها همچنان که شرح داده شد تنها و تنها برای حفظ امنیت کشور و توسعه حوزه انتخابیه خود بوده است هرچند که منتقدان درک دیگری از این موضوع دارند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.