• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » قانون اساسی ایران به موضوع نظارت بر دستگاه توجه ویژه داشته است
  کد خبر : 2051767

  قانون اساسی ایران به موضوع نظارت بر دستگاه توجه ویژه داشته است

  قانون اساسی ایران به موضوع نظارت بر دستگاه توجه ویژه داشته استReviewed by on Oct 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار قضایی فارس، هیاتی قضایی از کشور عراق صبح امروز با معاون دادستان کل کشور در حقوق عامه در محل کاخ دادگستری دیدار کردند. در این مراسم محمدجواد حشمتی معاون دادستان کل…

  قانون اساسی ایران به موضوع نظارت بر دستگاه توجه ویژه داشته استReviewed by on Oct 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار قضایی فارس، هیاتی قضایی از کشور عراق صبح امروز با معاون دادستان کل کشور در حقوق عامه در محل کاخ دادگستری دیدار کردند.

  در این مراسم محمدجواد حشمتی معاون دادستان کل کشور در حقوق عامه ضمن خوش آمدگویی و عرض تسلیت به مناسبت درگذشت رییس جمهور سابق عراق جلال طالبانی اظهار کرد: تاکید ما بر همگرایی و هماهنگی جمهوری اسلامی ایران و عراق بر مبارزه با گروه های تکفیری است که استقلال و امنیت مشور را برهم می زنند.

  وی افزود: این دیدارها را در راستای انتقال تجربیات به فال نیک میگیریم که یکی از توفیقات ما است و امیدواریم این تبادل اطلاعات موجب همگرایی کشورها به ویژه کشورهای مسلمان باشد.

  حشمتی تصریح کرد: بحث نظارت در قانون اساسی کشور ما مورد توجه ویژه بوده است و ما در ساختار قضایی خود دو ساختار توانمند داریم که یکی سازمان بازرسی کل کشور است که به اجرای صحیح قوانین و حسن اجرای امور می پردازد که از زمان تشکیل خدمات گسترده ای داشته و دیگری دیوان عدالت اداری است.

  معاون دادستان کل کشور گفت: سازمان بازرسی کل کشور بدون شکایت به موضوعات ورود می کند ولی دیوان عدالت پس از شکایت اقدام به تشکیل پرونده می کند و از این لحاظ با هم تفاوت دارند.

  وی ادامه داد: دادستان کل کشور با استفاده از اختیارات قانونی بر همه دادستانهای سراسر کشور نظارت می کند و از طرفی در پیگیری حقوق عامه در بعد داخلی و بین المللی ورود می کند.

  حشمتی افزود: ما علاوه بر قانون اساسی فرمایشات مقام معظم رهبری را نیز داریم که ایشان با دقت کافی مسایل را بررسی و نظراتشان را به دستگاه های مختلف و به ما نیز اعلام می کنند خوشبختانه عزم جدی و قوی برای مقابله با فساد در همه اشکال آن وجود دارد و سازمان بازرسی کل کشور و دادستان کل کشور به جد این موضوع را پیگیری می کنند به ویژه اینکه مردم ما بر این مسایل پیگیر هستند.

  حشمتی گفت: سال گذشته با رییس قوه‌قضاییه سفری به عراق داشتیم و دادستانها یادداشت تفاهم نامه هایی امضا کردند، کشورهای اسلامی تمدن قوی دارند و این ظرفیت ها می تواند مورد استفاده دستگاه های اجرایی قرار گیرد و ما می توانیم زمینه اجرای این ظرفیت ها را فراهم کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.