• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » صالحی از موسسه ملی فیزیک هسته ای ایتالیا دیدار کرد
  کد خبر : 2051695

  صالحی از موسسه ملی فیزیک هسته ای ایتالیا دیدار کرد

  صالحی از موسسه ملی فیزیک هسته ای ایتالیا دیدار کردReviewed by on Oct 10Rating: دکتر صالحی که در صدر هیاتی به دعوت مقامات ایتالیایی به رم سفر کرده است، روز دوشنبه با خانم ‘والریا فدلی’ وزیر علوم و دانشگاه ها دیدار و از موسسه ملی فیزیک هسته ای این کشور بازدید کرد. صالحی ضمن مفید…

  صالحی از موسسه ملی فیزیک هسته ای ایتالیا دیدار کردReviewed by on Oct 10Rating:

  دکتر صالحی که در صدر هیاتی به دعوت مقامات ایتالیایی به رم سفر کرده است، روز دوشنبه با خانم ‘والریا فدلی’ وزیر علوم و دانشگاه ها دیدار و از موسسه ملی فیزیک هسته ای این کشور بازدید کرد.
  صالحی ضمن مفید و مثبت خواندن دیدار با وزیر علوم ایتالیا، به خبرنگار ایرنا گفت: فضای بسیار مثبتی میان دو کشور وجود دارد که پس از برجام بسیار گسترده تر از قبل شده است و امیدوارم از این فضا به نحو احسن استفاده کنیم.
  وی ادامه داد: علاقمندی ایتالیا به همکاری در مباحث علمی، صنعتی و فناوری پیشرفته وامکان همکاری های متقابل در حوزه های مختلف، محسوس است.
  معاون رئیس جمهوری افزود: دراین دیدار درباره حوزه های مختلف همکاری مذاکره و تاکید شد تا در خصوص طرح های خاص، بطور مشترک سرمایه گذاری شود. یکی از طرح های مورد بحث، پروژه فناوری ‘کوانتومی’ در ابعاد مختلف است که قرار شد درباره آن مطالعه صورت بگیرد.
  صالحی گفت: همچنین بحث همکاری های دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی میان دو کشور مطرح شد. تاکنون نیز چندین قرار داد میان دو کشور منعقد شده که به خوبی پیش می رود اما نیاز به توسعه تدریجی آن است.
  وزیر علوم ایتالیا نیز گفت: پایبندی ایران به توافق هسته ای برای ما بسیار مهم است و رم از اجرای این توافق حمایت می کند و امیدواریم همکاری های دو جانبه پس از دیدار مثبت امروز بیش از پیش تحکیم یابد.
  رئیس سازمان انرژی هسته ای پس از دیدار با فدلی، از موسسه ملی فیزیک هسته ای در ‘فراسکاتی’ موسوم به ‘ای.اف.ان.اف’ نزدیک به شهر رم بازدید کرد. در این دیدار از تاسیسات پیشرفته شتاب دهنده های الکترونی و هسته ای بازدید شد.
  رئیس سازمان انرژی هسته ای کشورمان که برای شرکت در کنفرانس دو روزه خلع سلاح اتمی با موضوع 'همکاری بین المللی برای تقویت ایمنی ، امنیت هسته ای و عدم گسترش سلاح های هسته ای' به ایتالیا سفر کرده است، علی اکبر صالحی صبح روز سه شنبه در این کنفرانس بین المللی سخنرانی می کند.
  ‘یوکیا آمانو’ مدیر کل آژانس هسته ای و ‘فدریکا موگرینی’ مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در این کنفرانس سخنرانی کردند.
  یوکیا آمانو روز دوشنبه با تاکید بر نقش آژانس بین المللی انرژی اتمی در اجرای برجام گفت: اجرای این توافق مستلزم مرحله آماده سازی و تایید آن از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی بود و در این راستا باید در مورد مسائل گذشته (ابعاد برنامه هسته ای ایران) نیز شفاف سازی می شد.
  'فدریکا موگرینی' در پیامی ویدیویی در این کنفرانس، برجام را راه حلی برد – برد دانست و گفت: برجام مانع از یک رویارویی نظامی خطرناک شده و متعلق به یک یا دو کشور نیست.
  وی افزود: به توافق هسته ای با ایران توجه کنید. این توافق بدون اتحادیه اروپای قوی غیرممکن بود. ما تمام توان خود را در خدمت صلح قرار دادیم و این برای موفقیت مذاکرات ضروری بود.توافق هسته ای ایران قدرت همکاری بین المللی را نیز نشان داد. از طریق دیپلماسی و گفت و گو به راه حلی برد – برد دست یافتیم؛ سنگ بنایی برای عدم اشاعه بنا نهاده و مانع بالاگرفتن یک (رویارویی) مخرب و خطرناک نظامی شدیم.
  این سمینار بین المللی به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس آژانس بین المللی انرژی هسته ای و پیمان ' EURATOM' درباره همکاری های بین المللی، علمی و فنی در زمینه امنیت و منع گسترش هسته ای برگزار شده است.
  اروپام**۴۶۱ *شبس*۱۴۸۸ *انتشاردهنده: عزیز موسوی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.