• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بسیاری از واژگان در لغت­نامه سیاسی کشورهای غربی دارای کاربرد دوگانه است
  کد خبر : 2051691

  بسیاری از واژگان در لغت­نامه سیاسی کشورهای غربی دارای کاربرد دوگانه است

  بسیاری از واژگان در لغت­نامه سیاسی کشورهای غربی دارای کاربرد دوگانه استReviewed by on Oct 10Rating: «حسن عابدینی»، کارشناس مسائل بین‌الملل و قائم‌مقام خبرگزاری صداوسیما در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص مواضع دوگانه کشورهای غربی در مورد موضوعات واحد به‌دنبال مخالفت­‌های غربی­‌ها با همه­‌پرسی کاتالونیا، با اشاره به اینکه بسیاری از واژگان در…

  بسیاری از واژگان در لغت­نامه سیاسی کشورهای غربی دارای کاربرد دوگانه استReviewed by on Oct 10Rating:

  «حسن عابدینی»، کارشناس مسائل بین‌الملل و قائم‌مقام خبرگزاری صداوسیما در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص مواضع دوگانه کشورهای غربی در مورد موضوعات واحد به‌دنبال مخالفت­‌های غربی­‌ها با همه­‌پرسی کاتالونیا، با اشاره به اینکه بسیاری از واژگان در لغت­نامه سیاسی کشورهای غربی دارای کاربرد دوگانه هستند، بیان داشت: اگر نحوه تعامل پلیس با همه‌پرسی کاتالونیا در یکی از کشورهای غیرهمسو با آمریکا و غرب اتفاق می‌افتاد، تمام شبکه‌های تلویزیونی غربی این موضوع را به‌صورت زنده پوشش می‌دادند.

  وی با توجه به مواضع دوگانه غربی­‌ها در قبال موضوعات یکسان گفت: اگر مسئله کاتالونیا در کشورهای غیرهمسو با آمریکا بود، با قربانیان صحبت می‌کردند و موضوعات را به‌شدت برجسته‌سازی می‌کردند؛ اما این موضوع در غرب اتفاق نمی‌افتد؛ چراکه آنها در چارچوب منافع خود عمل می‌کنند.

  کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر نوع برخورد دوگانه غرب در قبال موضوع جدایی‌طلبی ابراز کرد: غربی­‌ها اساساً از سال ۲۰۰۶ به‌صراحت اعلام کرده­‌اند که به‌دنبال ایجاد خاورمیانه جدید هستند. خاورمیانه جدید مبتنی بر ایجاد دولت‌های کوچک بود.

  وی درباره نقشه­‌هایی که غربی­‌ها در منطقه غرب آسیا دنبال می­‌کنند، تأکید کرد: آن‌ها بر اساس نقشه­‌هایی که منتشر کردند، سعی داشتند کشورهایی مثل سوریه و عراق هر یک به سه قسمت تقسیم شود. غربی­ها به‌دنبال شکل‌گیری کشورهایی مبتنی بر نژاد، طایفه و حتی مذهب بودند.

  عابدینی با توجه به اینکه غربی­­‌ها معتقدند که کشورهای کوچک منافع غرب را بهتر از کشورهای بزرگ، قدرتمند و یکپارچه تأمین می‌کنند، افزود: بر این اساس مشاهده می‌شود که نوع تعامل آن‌ها با یک پدیده مشترک در دو منطقه جغرافیایی بسیار متفاوت است. غربی‌ها در یک منطقه از جدایی‌طلبی حمایت یا برای آن زمینه‌سازی می‌کنند.

  وی با یادآوری اینکه رژیم صهیونیستی سال­ها است با گروه‌های جدایی‌طلب در اقلیم کردستان عراق مراوده دارد، گفت: کشورهای غربی نسبت به این موضوع سکوت پیشه کرده­‌اند. اتفاقی که در اقلیم می‌افتد، مخالف نظر دولت مرکزی است. کردستان عراق در چارچوب فدرال است. کمک‌هایی که طی این سال‌ها به اقلیم شده، از آن سهمی که باید عادلانه بین سایر قسمت‌ها تقسیم می‌شد، بیشتر است. اصولاً بسیاری از واژگان و عبارت‌ها در لغت­نامه سیاسی کشورهای غربی دارای کاربرد دوگانه هستند. حقوق بشر یکی از آن‌ها است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.