• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تسلیحات خریداری شده از سوی عربستان در دست تروریستها در سوریه
  کد خبر : 2051649

  تسلیحات خریداری شده از سوی عربستان در دست تروریستها در سوریه

  تسلیحات خریداری شده از سوی عربستان در دست تروریستها در سوریهReviewed by on Oct 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از سانا، وزارت دفاع سوریه اسناد و شواهد جدیدی منتشر کرد که نقش صهیونیستها و ائتلاف بین المللی تحت هدایت آمریکا در حمایت تسلیحاتی از گروههای تکفیری را نشان…

  تسلیحات خریداری شده از سوی عربستان در دست تروریستها در سوریهReviewed by on Oct 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از سانا، وزارت دفاع سوریه اسناد و شواهد جدیدی منتشر کرد که نقش صهیونیستها و ائتلاف بین المللی تحت هدایت آمریکا در حمایت تسلیحاتی از گروههای تکفیری را نشان می دهد.

  در گزارش وزارت دفاع سوریه آمده است: مقادیر زیادی سلاح و مهمات غربی در مناطق مختلف سوریه کشف و ضبط شده است و سلاح آمریکایی در مخفیگاه داعش و دیگر گروههای تروریستی کشف و ضبط شده است. این از کانال های مختلف و از طریق شرکت های کشورهای اروپای شرقی مرتبط با دستگاههای امنیتی آمریکا و دستگاههای کشورهای ناتو به ترکیه و عربستان می رود و این از طریق بنادر اروپایی یا پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان است. داعش و جبهه النصره به موشکها، سلاح، تانک، سلاح دوش پرتاب در مقابل دریافت نفت از تروریستها مجهز می شوند و این از طریق چاههای نفتی است که داعش در سوریه و عراق تحت کنترل دارد.

  وزارت دفاع سوریه بیان کرد: پس از آزادسازی شرق حلب از ترویست های جبهه النصره و بقیه مناطق استانهای حمص، حماه، حلب و دیرالزور از لوث داعش، ارتش سوریه سلاح و مهمات بلغاری و برخی کشورهای اروپای شرقی به دست آورد. این نشان می دهد که آمریکا و همپیمانانش تروریستها را به انواع سلاح در زمانی که مدعی مبارزه با داعش هستند، مجهز می کنند. رژیم صهیونیستی به جبهه النصره و دیگر گروههای تروریستی از طریق اراضی اشغال سوریه انواع سلاح برای کشتن سوری ها می دهد.

  در این گزارش آمده است: کانالهای دیگری برای تجهیز تروریستها به سلاح و مهمات وجود دارد شامل برنامه های کمک رسانی برای آنچه ادعا می شود معارضان سوری میانه رو هستند. افراد وابسته به گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه از سوی آمریکایی ها در اراضی ترکیه در سپتامبر ۲۰۱۵ آموزش دیده اند و به جبهه النصره ملحق شده اند و این پس از اعزام آنها به سوریه بوده است. این موضوع درباره افرادی که در اردن آموزش دیده و به داعش ملحق شده اند نیز صدق می کند.

  وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: اینکه ترامپ مدعی قطع برنامه کمک ها به گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه است نیرنگی بیش نیست و هدفش فریب افکار عمومی بین المللی است. براساس اطلاعات دریافتی آمریکا از ۵ ژوئن ۲۰۱۷ تا ۱۵ سپتامبر سال جاری میلادی ۱۴۲۱ محموله سلاح برای گروههای قسد ارسال کرده است و این موضوعی است که نماینده پنتاگون به آناتولی گفته است.

  در این گزارش همچنین تاکید شده است که سلاح ها محدود به ساخت آمریکا نیست و از کشورهای عضو پیمان ورشو سابق نیز برای ترویستها ارسال می شود. علی رغم اینکه هدف از ارسال این سلاح برای استفاده ضد داعش بوده است اما در نهایت به دست تروریستها افتاده است و این تروریستها به جنایات خود ادامه داده اند و این در نتیجه عدم دقت لازم است. این مغایر با توافقنامه تجارت سلاح سال ۲۰۱۴ سازمان ملل است که ارسال سلاح در صورتی که به دست تروریستها برای ارتکاب جنایات حقوق بشری افتاد را جرم می داند. کشورهایی که سلاح به عربستان، قطر، ترکیه، اردن و رژیم صهیونیستی می فروشند ارزیابی دقیقی از خطرات احتمالی درباره خطر افتادن این سلاح در دست تروریستها ندارند. سلاح های خریداری شده عربستان از کشوروهای اروپای مرکزی و شرقی تطابقی با نظام تسلیحاتی و ادوات جنگی عربستان ندارد و سعودی ها استفاده کننده نهایی این سلاح ها نیستند بلکه این سلاح ها برای تروریستها در سوریه ارسال می شود.

  وزارت دفاع سوریه بیان کرد: سلاح بلغاری در مناطقی که از لوث داعش آزاد شده کشف شده که نشان می دهد آمریکا آنرا خریداری کرده است.

  در این گزارش از کشف شواهد و ادله در غوطه شرقی دمشق و محله های شرقی دمشق درباره سلاح ها و مهمات خارجی که تروریستها استفاده می کنند و موشک های تاو که در سال ۲۰۱۴ از سوریه سردرآورده است و تروریستهای از آن علیه ارتش سوریه استفاده کرده اند  و نیز سرازیر شدن سلاح به سوریه همزمان با رسیدن ۲۰ هزار تروریست اشاره شده است. عربستان ۱۵ هزار موشک ضد تانک تاو به ارزش یک میلیارد دلار خریداری کرد که این سلاح در سال ۲۰۱۴ مشاهد شد و تروریستها از آن علیه ارتش سوریه استفاده کردند.

  وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: آمریکا به همپیمانانش برای فراهم آوردن سلاح برای گروههای تروریستی و دادن سلاح جدید برای بی ثبات کردن بیشتر اوضاع کمک کرده است و این سلاح ها در نهایت به دست تروریستهای داعش و جبهه النصره رسیده است و واشنگتن مسئول توسعه مناطق نفوذ داعش و جبهه النصره در سوریه است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.