• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ثبت‌نام بیش از ۳ هزار کشاورز کاشمری برای دریافت یارانه کشمش در کاشمر
  کد خبر : 2051485

  ثبت‌نام بیش از ۳ هزار کشاورز کاشمری برای دریافت یارانه کشمش در کاشمر

  ثبت‌نام بیش از ۳ هزار کشاورز کاشمری برای دریافت یارانه کشمش در کاشمرReviewed by on Oct 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا فارسیان در گفتگو با کاشمربصیر اظهار داشت: به منظور حمایت از کشاورزان خسارت دیده دولت مصمم به پرداخت یارانه به تولیدکنندگان کشمش شد که ابتدا…

  ثبت‌نام بیش از ۳ هزار کشاورز کاشمری برای دریافت یارانه کشمش در کاشمرReviewed by on Oct 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا فارسیان در گفتگو با کاشمربصیر اظهار داشت: به منظور حمایت از کشاورزان خسارت دیده دولت مصمم به پرداخت یارانه به تولیدکنندگان کشمش شد که ابتدا قرار بود به ازای هر کیلو کشمش به تولیدکننده مبلغ ۲۰۰ تومان و به صادرکننده مبلغ ۵۰۰ تومان پرداخت شود؛ اما در نهایت با رایزنی‌هایی که با انجمن‌های صنفی صورت گرفت قرار شد به تولیدکننده کشمش به ازای هر کیلو مبلغ ۵۰۰ تومان پرداخت شود.

   

  وی ادامه داد: از آذرماه سال گذشته عملیات ثبت‌نام باغداران و اعلام میانگین تولید آنان با هماهنگی جهادکشاورزی توسط دهیاران و شوراهای روستاها آغاز شد و دهیاران پس از تکمیل لیست‌های هر روستا، آن را به تأیید جهاد کشاورزی رسانده و سپس به تعاون روستایی تحویل می‌دادند.

   

  رئیس تعاون روستایی کاشمر خاطرنشان کرد: جهادکشاورزی نیز بر اساس سه منطقه شهرستان شامل پرتولید، کم تولید و تولید متوسط، میانگین تولید باغداران را تعیین و تأیید می‌کرد و پس از آن‌که توسط تعاون روستایی شهرستان تأیید و به استان ارسال می‌شد، استان نیز تمامی فرم‌ها را به دفتر مرکزی تهران ارسال می‌کرد و در نهایت از اوایل اردیبهشت امسال اعلام شد که یارانه کشمش به حساب کشاورزان واریز خواهد شد و از تیرماه واریز این یارانه آغاز شد.

   

  وی با بیان اینکه ذی‌حسابی شهرستان‌های خلیل‌آباد و بردسکن نیز بر عهده تعاون روستایی کاشمر بوده است افزود: در مجموع در شهرستان کاشمر سه هزار و ۸۶ کشاورز برای سه هزار و ۳۰۰ هکتار سطح زیر کشت ثبت نام کرده‌اند که تا کنون برای دو هزار و ۸۰۰ نفر پرداختی داشته‌ایم.

   

  فارسیان گفت: از کل مبالغی که باید به عنوان یارانه کشمش به حساب کشاورزان واریز شود تاکنون ۴۲ درصد واریزی داشته‌ایم که بر این اساس در کاشمر دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، در خلیل آباد ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و در بردسکن ۹۰۰ میلیون تومان یارانه به تولیدکنندگان کشمش پرداخت شده است.

   

  رئیس تعاون روستایی کاشمر خاطرنشان کرد: می‌توان گفت تاکنون تمامی کسانی که مبلغ یارانه آنان کمتر از دو میلیون تومان بوده است یارانه خود را دریافت کرده‌اند.

   

  فارسیان در مورد افراد جامانده از دریافت یارانه کشمش تأکید کرد: تنها در دو روستای عارف آباد و زنده‌جان به دلیل کوتاهی‌هایی که توسط شوراها و دهیاران اتفاق افتاده بود شاهد جاماندن تعداد زیادی از باغداران هستیم و در سایر روستاهای پایین ولایت و بالاولایت کاشمر درصد خطا کمتر از دو تا سهدرصد است.

   

  وی افزود: ما هم اکنون از تمامی کسانی که از ثبت نام برای دریافت یارانه کشمش جا مانده‌اند و به ما مراجعه دارند اطلاعات آن‌ها را دریافت می‌کنیم و پیگیری خود را برای پرداخت یارانه به آن‌ها انجام می‌دهیم؛ اما هیچ گونه قولی مبنی بر اینکه حتماً مشمول دریافت یارانه کشمش بشوند را نمی‌توانیم به آن‌ها بدهیم.

   

  رئیس تعاون روستایی کاشمر در مورد باغداران شهر کاشمر اظهار داشت: در شهر وظیفه اطلاع رسانی و جمع‌آوری اطلاعات بر عهده متصدیان و مسئولان چاه‌موتورها بوده است که متأسفانه در شهر شاهد ریزش بیشتری نسبت به روستاها هستیم.

   

  فارسیان تصریح کرد: برخی از باغداران ابتدا باور نمی‌کردند یارانه به آن‌ها پرداخت شود و گمان می‌کردند جمع‌آوری اطلاعات برای اهداف دیگری همچون قطع یارانه ماهانه و یا بیمه کشاورزان است و لذا در ثبت نام و ارائه اطلاعات همکاری لازم را انجام نمی‌دادند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.