• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » یک هفته تا آزادی کامل شهر رقه از اشغال داعش
  کد خبر : 2051457

  یک هفته تا آزادی کامل شهر رقه از اشغال داعش

  یک هفته تا آزادی کامل شهر رقه از اشغال داعشReviewed by on Oct 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای دموکراتیک سوریه که بیشتر از عناصر کُرد تشکیل شده است حدود ۹۰% از شهر رقه را که در اشغال داعش قرار داشت، آزاد کرده‌اند. «روجدا فیلات» فرمانده عملیات موسوم…

  یک هفته تا آزادی کامل شهر رقه از اشغال داعشReviewed by on Oct 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای دموکراتیک سوریه که بیشتر از عناصر کُرد تشکیل شده است حدود ۹۰% از شهر رقه را که در اشغال داعش قرار داشت، آزاد کرده‌اند.

  «روجدا فیلات» فرمانده عملیات موسوم به «خشم فرات» اعلام کرد که نیروهایش در جبهه های شمالی و شرقی رقه در حال پیشروی به سمت مواضع داعش هستند.

  فیلات از محله های غربی رقه به خبرگزاری فرانسه گفت که «در صورت تلاقی این دو محور میتوانیم بگویید که وارد آخرین هفته عملیات ازادسازی رقه شده‌ایم».

  وی با اشاره به اینکه طی سه یا چهار روز آتی، میتوانند تصمیم آغاز حمله نهایی را اتخاذ کنند، اظهار داشت که نبردها بسیار شدید است و داعش از تک تیراندازها و عناصر انتحاری خود استفاده میکند.

  «علی شیر» فرمانده میدانی گروه موسوم به «یگانهای مدافع خلق» کُرد که هسته اصلی نیروهای دموکراتیک هستند، نیز تأکید کرد که نیروهایش منطقه بیمارستان رقه را محاصره کرده و برای حمله به ورزشگاه آماده میشوند.

  شیر اظهار داشت: «مناطق شمالی ورزشگاه را آزاد و شبانه پیاده پیشروی خواهیم کرد و وارد مناطق جدید در شمال ورزشگاه خواهیم شد».

  وی تصریح کرد که نبرد آزادسازی رقه در مرحله پایانی قرار دارد و هنگامی که این منطقه را در شمال ورزشگاه آزاد کنند، خواهند توانست به ورزشگاه و میدان «النعیم» حمله کنند.

  داعش در این میدان طی سه سال گذشته اعدامهای دسته جمعی انجام داد و به همین دلیل این میدان معروف شده است.

  شهر رقه مرکز استان رقه در شمال سوریه هم‌مرز با ترکیه، سال ۲۰۱۳ اشغال توسط گروههای مسلح معارض اشغال سپس در ادامه تحت کنترل عناصر داعش در آمد.

  عملیات نیروهای دموکراتیک سوریه که از پشتیبانی لجستیک و هوایی و اطلاعاتی آمریکا برخوردارند،‌ ششم ژوئن ۲۰۱۷ آغاز شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.