• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » استقلال اقلیم کردستان دو رویکرد جلال طالبانی و جبهه میهنی دارد
  کد خبر : 2051455

  استقلال اقلیم کردستان دو رویکرد جلال طالبانی و جبهه میهنی دارد

  استقلال اقلیم کردستان دو رویکرد جلال طالبانی و جبهه میهنی داردReviewed by on Oct 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از قرچک آنلاین; آیت اله محسن قمی معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در مراسم سوگواری هفتمین شب شهادت امام حسین (ع) در مسجد…

  استقلال اقلیم کردستان دو رویکرد جلال طالبانی و جبهه میهنی داردReviewed by on Oct 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از قرچک آنلاین; آیت اله محسن قمی معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در مراسم سوگواری هفتمین شب شهادت امام حسین (ع) در مسجد ۱۵ خرداد میرزایی قرچک اظهار داشت: درسی که امام حسین (ع) درکربلا به بشریت دادند، اثرونقش آن هرگزکهنه نمی شود نفس پربرکت سیدالشهداءچنان اثری دریاران گذاشت که پایان نمی یابد.

  وی گفت: وحدت عملی وگفتاری درقیام سیدالشهداء(ع) حاکم بود چیزی که درد جامعه امروزی است که افراد بعضاً با دو چهرگی وچند چهرگی وچندلسانی برخورد می کنندظاهر وباطن آنها متأسفانه باهم هماهنگ نیست.

  قمی با اشاره به مسئله کردستان، بیان کرد: در استقلال اقلیم کردستان دو رویکرد جلال طالبانی و جبهه میهنی است که مخالف استقلال اقلیم است و رویکرد دیگر جریان مسعود بارزانی است که از زمان ملا مصطفی بارزانی پدر مسعود خط استقلال و تجزیه عراق را دنبال می‌کرده است.

  لذابحث استقلال کردستان عراق از گذشته زمینه داشت،امابا نزدیک شدن به  وی تصریح کرد: پیروزی علیه داعش با توطئه تجزیه عراق مواجه شده ایم و جز رژیم‌صهیونیستی که ابراز خرسندی کرده، همه کشور‌ها در  نکوهش این موضوع وارد شده‌اند؛ برای اینکه این اقدام به ضرر منطقه، عراق و کشور‌های منطقه و مردم کردستان عراق است.

  معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری تاکید کرد: این اقدام از نظر حقوق بین‌الملل باطل است و مجامع بین‌المللی این اقدام را مردود دانسته‌اند، سران و مردم اقلیم کردستان، کشور‌های منطقه را در یک دردسر بزرگ نیندازند و طمع رژیم غاصب صهیونیستی و نظام سلطه است را در منطقه به عنوان یک غده سرطانی درست نکنند.

  وی گفت: با شکست پروژه صهیونیستی تکفیری و تروریستی در سوریه و عراق، این رژیم در صدد برانگیختن فتنه‌ای تازه با محوریت چالش قومیتی در منطقه است، تا این فتنه را به صورت همزمان در چهار کشور ایران، ترکیه، سوریه و عراق گسترش دهد، و همزیستی تاریخی اقوام در این منطقه را به چالش و تهدیدی فراگیر تبدیل کند، که به لطف خدای بزرگ، برنامه قدرت های بزرگ در عراق با شکست مواجه خواهدشد.

  قمی در پایان خاطرنشان کرد: آن شجاعتی را که باعث شد امام خمینی(ره) خروش «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» برآورند و رهبری آن‌چنان مقتدرانه در موضوع «منا» به عربستان نهیب بزنند و اوضاع را تغییر دهند، قدرت و شجاعتی آنان در ایرانیان است.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.