• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » توضیح سفیر آلمان درباره پوسترهای “آری به برجام”
  کد خبر : 2051380

  توضیح سفیر آلمان درباره پوسترهای “آری به برجام”

  توضیح سفیر آلمان درباره پوسترهای “آری به برجام”Reviewed by on Oct 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "میشائیل کلور- برشتولد" سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران، در رابطه با پوسترهای اطلاعاتی "آری به برجام" سفارت آلمان در تهران، امروز ۱۶ مهر ماه اعلام کرد: "با پوسترهای اطلاعاتی مان در…

  توضیح سفیر آلمان درباره پوسترهای "آری به برجام"Reviewed by on Oct 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "میشائیل کلور- برشتولد" سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران، در رابطه با پوسترهای اطلاعاتی "آری به برجام" سفارت آلمان در تهران، امروز ۱۶ مهر ماه اعلام کرد:

  "با پوسترهای اطلاعاتی مان در خصوص "آری به برجامِ" سفارت آلمان در تهران، می‌خواهیم برای عموم مردم ایران مشخص کنیم که آلمان تا چه اندازه برای حفظ و اجرای برجام تلاش می‌کند.

  آلمان جزو شش کشوری‌ است که در سال ۲۰۱۵ و پس از سال ها تلاش دیپلماتیک موفق شدند به مناقشه‌ی مربوط به برنامه‌ی اتمی ایران پایان دهند. توافق لحاظ شده در برجام نمونه‌ی بارزی‌ است که نشان می‌دهد منازعات پیچیده‌ی بین‌المللی را چگونه می‌توان به صورت مسالمت‌آمیز حل و فصل کرد. ما آن زمان همراه با فرانسه، بریتانیا، ایالات متحده، چین و روسیه نشان دادیم که دیپلماسی و گفتگو، قوی‌تر از جدال و کشمکش عمل می‌کند.

  آلمان با وجود صداهای مخالفی که شنیده می‌شوند، کماکان بر حفظ و اجرای برجام اصرار دارد. آقای زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان، همواره و البته آخرین بار همین امسال و در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک بر این موضوع تأکید کرده است. همکارم، آقای پتر ویتیش، سفیر آلمان در ایالات متحده، از هر فرصتی در واشنگتن استفاده می‌کند تا موضع ما را تشریح و برای جلب نظر موافق دیگران تلاش کند، یعنی دقیقاً همان کاری که من در تهران به آن مشغولم. پوسترهای ما مؤید موضع و تلاش های دیپلماتیک ما به خصوص در چند ماه و هفته‌های اخیر هستند.

  من بر این باورم که بیش از هر زمان دیگری باید بر گفتگو و دیپلماسی تأکید کرد. همه‌ی اعضای برجام مسولیت دارند که برای موفقیت آن تلاش نموده و به آن به مثابه نمونه‌ای بارز در حل و فصل مسالمت‌آمیز منازعات از طریق گفتگو و فقط گفتگو بنگرند. "

  سفارت آلمان در تهران مجموعه‌ای از پوسترها با شعار "آری به برجام" تهیه نموده است که دربردارنده گفته‌های آقای زیگمار گابریل وزیر امور خارجه‌ی آلمان، آقای میشائیل کلور- برشتولد سفیر آلمان در تهران و آقای پتر ویتیش سفیر آلمان در ایالات متحده در واشنگتن بوده و برای حفظ و اجرای برجام تبلیغ می‌کنند. پوسترها در امتداد دیوار سفارت آلمان در تهران و در قلب پایتخت ایران و در کنار تصاویر مناظر دیدنی آلمان به نمایش گذاشته شده‌اند.

  این پوسترها ضمن این که همگی با عنوان واحد "به خاطر حفظ و اجرای معاهده اتمی وین میان ایران با چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و با تصویت قطعنامه ۲۲۳۱ (۲۰۱۵) شورای امنیت سازمان ملل متحد" حاوی سخنان ذیل می‌باشد:

  آقای زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان بعد از نشست اعضای ۱+۵ با ایران در ۳۰ شهریور در نیویورک:

  "ما به شدت مخالف به خطر انداختن پیمان هسته‌ای با ایران هستیم، و صد البته خواهان فسخ آن نیز نیستیم، چه امروز و چه فردا."

  آقای میشائل کلور- برشتولد، سفیر آلمان در تهران، در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۶ در تهران گفت:

  "برجام دستاورد بزرگی‌ است و آلمان به آن پایبند می باشد. ما هر آن چه در توان داریم به کار خواهیم بست تا این دستاورد حفظ شود. ما به سعی و تلاش خود ادامه می‌دهیم تا مردم ایران و خانواده‌هایشان از تمامی پتانسیل برجام در زندگی روزمره خود بهره‌مند شوند."

  پتر ویتیش، سفیر آلمان در ایالات متحده آمریکا، در کنفرانس مطبوعاتی شورای آتلانتیک در خصوص موضوع "اروپا و پیمان اتمی با ایران" در ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷ در واشنگتن عنوان کرد:

  "ما علاقه مند هستیم، و این در واقع ما اولویت اصلی ماست، تا موفقیت پیمان هسته ای با ایران ادامه پیدا کند. (…) ما معتقدیم هیچ جایگزین صلح آمیز عملی برای این پیمان وجود ندارد."

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.